FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-11-20 16:42  [R/G] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć czołem (czołgiem)!
Rozpoczynam relację zanim się rozmyślę. Plany żaglowcowe z różnych względów odłożone pewnie na nowy rok, idąc za ciosem zabieram się za model, który dawno za mną chodził. Kupiłem go dawno temu i trochę mnie nudne barwy zniechęciły, potem kupiłem pustynnego CV 38, ale jakoś ostatecznie bardziej urzekło mnie podwozie tego starszego. W tym modelu mamy kilka opcji malowania do wyboru, tj. 4 wersje jednej części poszycia z naniesionym godłem. Zdecyduję się na tę Hiszpanii, bo nie wykluczam, że do kompletu dołączy kiedyś FAI z modelika w barwach republikanów, ale to jeszcze odległe plany.
Autor: Bartłomiej Kołek. Nie mam więc obaw co do spasowania, na płasko model sprawia wrażenie dopracowanego, rysunki są czytelne, detalizacja imponująca jak na tak mały model. Mam nadzieję, że nie skończę w kaftanie z połączonymi rękawami. Plusem takiego natężenia drobnicy jest odwracanie uwagi od niedociągnięć, których mam nadzieję pojawi się jak najmniej. Obawiam się jedynie "wymęczenia" krawędzi kadłuba podczas operowania modelem, może je jakoś pozabezpieczam i oczywiście wszelkie podzespoły w miarę możliwości będę wykonywał osobno.
Nie lubię tematów, które powstały tylko na papierze, w 2-3 sztukach, albo nie odegrały większej roli w walkach. Tutaj mamy czołg, a właściwie tankietkę, z niebanalną służbą w wielu wielu armiach. Aż dziw bierze, że mało się tego przewija na forach. Zdaje się, że jakieś pojedyncze relacje się pojawiały, raczej malowane czy niedokończone. Fakt, to nie tygrys, ale temat wart poruszenia.

Tradycyjnie okładka :)


Tradycyjnie szkielet w wersji przestrzennej (pamiętajcie zaimpregnować, bez tego szkoda nerwów)
picture upload



Szkielet jest dobrze przemyślany, żadna płaszczyzna nie jest pusta, nic się nie pozapada.

A tak wyglądają części:


Jeśli uda się to przyzwoicie okleić poszyciem to prawdopodobnie doprowadzę relację do końca. Jestem dobrej myśli :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-01-21 14:16)

 
12-11-20 16:46  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Siadam i z uwagą obserwuje :)

 
12-11-20 17:30  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No Guciu, szczerze mnie zaskoczyłeś. I to w nalepszym znaczeniu tego słowa:) C.V. 35 i to jeszcze w standardzie? Przywracasz mi wiarę w ciekawe (z mojej perspektywy) relacje - bez urazy dla innych znakomitych relacji:) Będę podpatrywał, komentował i pomagał w miarę możliwości;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-11-20 18:26  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Sympatyczny karaluszek. Też sobie popatrzę nadstawiając ucha na komentarze Mistrza StuGa...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-20 10:54  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Paskud straszny. Z największą przyjemnością będę sobie "patrzał" :-)

--
KMH Sokół Radom

 
13-11-20 14:07  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Widzę jest widownia, której nie wypada zawieść :)

Zabrałem się za oklejanie kadłubka. Jak sobie podzieliłem górne poszycie to widać. Zrobiłem tak, by nie mieć na raz zbyt wielu płaszczyzn do przyklejenia. Praktycznie każdy element ma ścięte krawędzie tj. sfazowane nożykiem, szczególnie na bocznych łączeniach przedziału bojowego dało to pożądany efekt. Nie wyobrażam sobie sklejenia tego bez takiej operacji, tzn efekt byłby znacznie gorszy. W dużym modelu by to przeszło ale tutaj już grubość kartonu byłaby widoczna. Tak samo po wewnętrznej stronie wycinałem kliny na linii zagięcia. Szczęśliwie nie poprzebijałem się na drugą stronę. Trochę na zdjęciach może sprawiać wrażenie, że krawędzie są jakby białe, ale spokojnie, to tylko światło, te płaszczyzny nie były nacinane na kolorowej stronie ;) Spasowanie w porządku, może jakieś nieraz wychodziły nierówności ale to równie dobrze mogły być niedociągnięcia po mojej stronie, wynikające jeszcze ze szkieletu. Poniższa skorupa świetnie zmieściła się na szkielecie, więc zdecydowanie polecam skleić bryłę osobno.














I to by było na tyle z dużych elementów hihi :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-11-20 14:28  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No tak... Duże elementy już na miejscu ;-)
Pilnuj drobnicy, bo wiesz... Jak wystrzeli z pęsety, to ginie w czasoprzestrzeni...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-20 15:18  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Elegancko się wszystko zeszło:-)
Nie ma to jednak jak dobry projekt i przemyślana koncepcja wykonawcy:-)
Ciekaw jestem niezmiernie tej drobnicy. Gąsienice w tym modelu są - w odróżnieniu od CV.35/38 - z pasków, ale może będziesz dziergał ogniwa?:P Tak sobie tylko pomyślałem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-11-20 15:33  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie pomyślane i wykonane.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-11-20 17:38  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Oj tak, do strzelającej pęsety już się przyzwyczaiłem, najgorzej jak spadnie na dywan, w przypadku bloczków okrętowych nawet nie podejmowałem poszukiwania, takie incydenty kończą się nieraz tylko na pięcioliterowym stwierdzeniu, którego z oczywistych względów nie przytoczę :)
Gąsienice. Temat uważam za otwarty. Owszem w CV 35 są w postaci pasków i chyba wiem dlaczego, to inna konstrukcja niż w CV 38, gdzie jako opcja są pojedyncze ogniwa. Widać to na poniższym zdjęciu:


I może bym się na ogniwa nie upierał wcale gdyby nie to, że mają charakterystyczną konstrukcje i jak wykonamy taśmę z pasków to może być problem ze zgięciem jej. Osie zgięcia będą się pokrywać z miejscem przyklejenia zębów. Jeśli dobrze rozumiem ich konstrukcję, to pojedyncze ogniwa powinny wyglądać mniej więcej tak: (przepraszam, nie znam się na projektowaniu ;P )


Czyli raz węższe ogniwo, raz szersze, coś bliżej amerykańskich czołgów, no tak z grubsza, bardzo z grubsza.
Problem warty rozważenia, bo nie lubię zostawiać takich elementów na sam koniec budowy. Jeśli ktoś ma pomysły to śmiało.

I bonus z porównaniem wielkości :)


--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024