FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
19-11-20 16:43  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Grigorij
Zamierzasz zacząć tego z RI? Jeśli tak to odezwij się do mnie na Facebooku przez stronę podaną w moim podpisie a jak nie masz Facebooka to na email: andrew.radzieja@gmail.com

--

Post zmieniony (19-11-20 20:45)

 
22-11-20 18:41  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Grigorij     

tak , zamierzam go skleić
jak będę ruszał z relacją to się odezwę - nie wcześniej jednak jak w przyszłym miesiącu.

Pozdrawiam

 
24-11-20 15:53  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Grigorij jak będziesz drukował model to zwróć uwagę na dwie ostatnie strony czyli strone na której są między innymi nadkola, oraz stronę na której są tylko plamy koloru. W wersji z YG jest to jeden arkusz dwustronny. Niebieska plama jest na odwrocie nadkoli a grafitowa plama na odwrocie tych "grzebieni"

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-11-20 20:50  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Grigorij     

tak samo jest w RI, dobrze że to cyfrowy model

 
25-11-20 12:48  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Wiem, że tak samo jest w RI pobrałem sobie ten model dla porównania. Piszę tylko informacyjnie zebyś wydrukował te dwa ostatnie arkusze jako jeden dwustronnie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-12-20 14:36  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Przedstawiam kolejną aktualizację. Model praktycznie oprócz kół jest gotowy. Nie wszystko wyszło idealnie ale jakoś poszło. Największy problem miałem z zamocowaniem wrót silosu , bo albo ja coś skopałem albo cały mechanizm jest kiepsko opracowany. Teraz nastąpi kolejna przerwa, ponieważ czekam na koła z Model-kom.






--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
20-12-20 20:14  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam mam pytanie odnośnie kół , w Model -Kom można zamówić same koła i bieżniki? I jak nie jest to tajemnica jaka cena? Dzięki za ewentualną odpowiedź

 
21-12-20 18:59  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Sławek, musiałbyś pisać bezpośrednio do wydawcy z tym pytaniem.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-06-21 22:20  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dawno mnie tu nie było z różnych powodów. Po pierwsze czekałem na części a jak już je dostałem to tak sie wkręciłem w klejenie Łuny z Model-Kom, że nie chciało mi się wracać do Toczki. Łune skończyłem więc pora na aktualizacje. W tym odcinku odpowiem wreszcie ostatecznie na pytanie czy da się przeszczepić do modelu Toczki koła z modelu 9K33 Osa z Model-Kom. Odpowiedź brzmi: "No tak średnio bym powiedział tak średnio". Pomimo, że Toczka i Osa są pojazdami na bliźniaczym podwoziu to Koła z Osy ledwo mieszczą się w nadkolach Toczki, widocznie projektant coś nakombinował z wymiarami modelu. Drugim problemem jest konieczność modyfikacji zawieszenia bo inaczej koło wystaje po za obrys pojazdu. W tym celu ze zwrotnic powinna zostać jedynie 1mm wręga, dobrze, że jest oklejona poszyciem które nie ma wręgi również po drugiej stronie przez co łatwiej rzeźbić. Do tego trzeba przyciąc oklejkę górnego wahacza bo cały zawias nie mieści się w feldze. Sama zwrotnica jest za duża i ma w stosunku do oryginału zły kształt. Na poparcie wywodu jedna fotka z kołem zamocowanym już na stałe... Eh aż sie odechciewa kleić ten model.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-06-21 05:38  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież te koła z Toczki są przemyślnie rozwiązane. No chyba że chodzi o kwestię bieżnika . Ale Iwan to całkiem dobrze skleił.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024