FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-11-20 12:35  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

To teraz jasne. U mnie na warsztacie I-400 z tego samego wydawnictwa. Seiran gotowy. Czeka na oklejanie kadłuba i hangar. Patrząc na te zdjęcia trochę poczekam, śledząc uwagi i "myki" jak to się robi lub jak tego się robić nie powinno. Na pewno daruję sobie te wszystkie otworki, chociaż kto wie? Zdjęcia śliczne.

Post zmieniony (20-11-20 12:54)

 
20-11-20 12:55  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Miło widzieć kolege na "głębokiej wodzie" hehehe : ]

powodzenia

 
21-11-20 17:14  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
widzę, że coś mnie ominęło ^^
Sławko szkielet akurat wygląda na tradycyjny okrętowy. Przyklejenie tej płetwy też mi się wydaje dobrym pomysłem. Zagwozdkę miałem z kolei gdzie indziej xD



Ale, po rozmowie z wydawcą, okazało się, że tak ma być :) Burty w górnej części mają być zaokrąglone, stąd ta różnica w szerokości wręg i pokładu.
Niestety, nie odgadłem tego po rysunkach montażowych, które w tej wycinance czasem lubią pokazywać coś innego :P

yak według mnie otworki zdecydowanie warto wyciąć, znacznie poprawia to efekt końcowy. Planujesz może relację?
A jeśli chodzi o zdjęcia, to będzie trochę rozrzut ^^ Niektóre były robione typowo na szybko, często na przypadkowym tle. Na to już niestetety nie mam wpływu, wrzucam to co mam ^^

Karas miło mi gościć bardziej doświadczonego kolegę :)

A tak sobie poradziłem z tą przydługą oklejką. Sposób dość nietopowy i nie dający gwarancji, że potem dno będzie pasować do burt... Na szczęście jakoś to potem skleiłem. Oczywiście z drugiej strony trzeba było zrobić symetrycznie, pomocne właśnie okazały się poniższe zdjęcia :P





Ogólnie, nie polecam iść tą drogą ^^
w pewnym momencie doszedłem do takiego dziwoląga:



Do następnego!

Pozdrawiam

--

 
21-11-20 17:22  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Technika wydmuszkowa ;-)

Ale czyściutko, krawędzie łączenia praktycznie niewidoczne.

Piękna robota.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-11-20 18:13  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakie krawędzie? Bo ja nie widzę żadnych. Mistrzostwo!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-11-20 23:07  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Sławko   

Łączenia oklejek bajka :) trzeba dobrze się przyglądać aby wypatrzeć te miejsca.
U ciebie w szkielecie nie widać jeszcze bocznych wzdłużnych wzmocnień kadłuba.
Zaprojektowanie ich na wsuwki w wycięcia we wręgach moim zdaniem jednak zwiększa szanse na sklejenie bez skręceń czy skrzywień.
Niby nic wielkiego a sprawia, że wręga ustawiona jest idealnie prostopadle do wzdłużnic pionowych oraz tych już wspomnianych poziomych.
Mam ten model ale zatrzymałem się na etapie sklejenia samego szkieletu ;)
Tym bardziej będę podglądał twoje z nim zmagania i oczywiście mocno trzymał kciuki za szczęśliwy finał.

 
22-11-20 17:17  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki za miłe słowa :)
QN "Technika wydmuszkowa ;-)" powiadasz ^^ Nazwa ciekawa, choć za mocno kojarzy mi się z jajkami... Tfu... xD
Spychacz miło mi gościć kolejnego doświadczonego okrętowca :)
Sławko finał w zasadzie już był, a czy szczęśliwy? :P Kciuki oczywiście się przydadzą, okręcik od kilku miesięcy czeka na mały powypadkowy remont, tylko jakoś zabrać mi się do tego nie chce :/
Również trzymam kciuki za Twojego podwodniaka, model zdecydowanie warto dokończyć :)

Wrzucam kolejną skromną aktualkę. Sorki za tło :P
Dzióbek:





Rufa. Projektant nie przewidział w tm miejscu żadnych nacięć, a według rysunków należało go dość mocno wyoblić. Dorobiłem dwa, w miejscu czarnych kresek. Wyszło, jak wyszło... xD Fragment zostanie potem przykryty jakimś sterem i jego osłonami.



Pozdrawiam

--

 
22-11-20 19:09  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cordel, piękna, czysta robota. Podziwiam.
---
Yak, a może byś poprowadził relację z budowy tego I-400? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-11-20 15:05  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
bogur 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

SUPER!!!!

--

 
23-11-20 18:51  Odp: [R] Japoński okręt podwodny I-19, Model Hobby, 1:200
yak   

@Waldek K - yak tylko wrócę z Radomia :-) Na razie wolę się podelektować szukaniem łączeń kadłuba. To chyba jednak odlew z masy papierowej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024