FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
29-12-19 20:35  [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dopadł mnie kryzys w Topolu i postanowiłem zacząć kolejny model. Wybór początkowo padł na Topasa z Angraf Model, ale skończyło się to słynnym manewrem Cevy, ponieważ górna część poszycia ni jak nie pasowała do szkieletu i musiałbym wszystko zrobić od nowa, więc zacząłem Toczkę. Jest to mój pierwszy kontakt z tym wydawnictwem , więc zacząłem od elementu, który równie dobrze może być osobnym modelem czyli rakiety. Kiedy okazało się, ze klei się fajnie zacząłem składać szkielet. Spasowanie modelu jest bardzo dobre, ale plany w postaci renderów, których do tego jest za mało, oraz oznaczenia elementów przez oznaczenie cyfrowe modułu np.7 oraz kolejnych cyfr jako następnego elementu jest dość upierdliwe. Brakuje mi też trochę wręg w porównaniu do Osy przez co model na tę chwile jest dość wiotki. Porównania do Osy będą się siłą rzeczy pojawiać, ponieważ oba te pojazdy są na tym samym podwoziu. Model jest dość skomplikowany, więc z jego odpoczynkowością może być róznie. Koła docelowo przeszczepię z Osy Model-Komu.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-12-19 20:48  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-12-19 21:25  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję zdolności. Długo szukałem co to jest manewr Cevy. Poproszę o opis ;-)
Ale kółka od Osy zostaw !! Toż to medalista !!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
29-12-19 21:47  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Rysiu, manewr Cevy to inaczej wyrzucenie modelu do śmieci z powodu problemów z jego klejeniem wynikających z projektu. A co do kół to wezme je po prostu z opracowania Osy a nie zdemontuje z modelu ;)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-12-19 21:51  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Manewr polegający na wrzuceniu (najczęściej w nerwach) modelu do kosza na śmieci, w wyniku popełnienia błędu uniemożliwiającego jego sklejenie lub uświadomieniu sobie, że model jest niesklejalny. Widziałem też przypadki podpalenia takich modeli.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-12-19 22:30  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Powodzenia!
Widzę że wręgi z gpm-u :-):-):-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
31-12-19 18:28  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tak z powodu braku litej tektury zrobiłem sobie własną przez sklejenie ze sobą tylnych okładek od zamków z GPM sklejonych przez brata

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
14-04-20 12:07  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Mały update zmagań z Toczką. Udało mi się skleić kabine załogi, czyli moduł numer 8. Spasowanie elementów bardzo dobre a numeracja wewnatrz modułu w miarę intuicyjna i zachowująca ciągłość co nie jest takie oczywiste. Niestety szaro-szare rendery nie są zbyt czytelne ale dałem rade. Zrobiłem też od razu górną część budy żeby usztywnić konstrukcje i otrzymać ostateczny kształt. Z błędów to jedna wręga sufitu była odwrócona co skutkowało koniecznością malowania jej. W tym momencie zemścił się patent, że wręga jest jednocześnie poszyciem wewnętrznym. Zrobiłem tez kilka kolejnych elementów konstrukcji przedziału rakiety, zeby nieco to wszystko wzmocnić.




I fotka rodzinna z przeciwlotniczą siostrzyczką z Model-Kom.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
14-04-20 15:59  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Metal_MAN   

LuZaK - tu masz galerię tego modelu sklejonego przez samego autora. A tu relację z jego projektowania. To powinno pomoc ci jako dodatek do szaro szarych renderów :)

 
14-04-20 20:11  Odp: [R] 9K79 Toczka-U, 1:25 YG-Model, czyli kolejny model odpoczynkowy.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Cześć, mam w planie ten model, koła też bym wziął z Osy. A jaki bieżnik planujesz dać? z wycinanki czy wycięte laserem, o ile jeszcze można takowy dostać, poza tym model całkiem ciekawie się już prezentuje. Ja wykonam go chyba w malowaniu WP. Pozdrawiam i czekam na galerie końcową.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024