FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
14-11-20 09:24  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetny model i wykonanie!

--
Pozdrawiam!

 
14-11-20 15:57  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Roberto   

Świetny model , jak i cała kolekcja.
Już wiem co bym chętnie zobaczył w Kartonowej Kolekcji , zamiast kolejnego " hitlerszmita ".

--
Pozdrawiam .

 
14-11-20 17:58  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Piękny model! Opanowałeś technikę malowania kartonowych modeli samolotów do perfekcji. A nie jest to łatwa sztuka. Tym bardziej, wielkie brawa!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-11-20 21:44  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

A kalkomanie własne czy z plastyków a może na zamówienie?

 
14-11-20 22:04  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Kalki są kupne:
https://www.martola.com.pl/pl1565/produkty72287/f_104c_in_vietnam
Niestety ich nie polecam:(
Są grube i bardzo ciężko się je nakleja pomimo użycia płynów zmiękczających itp.:(

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
14-11-20 22:59  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Rewelacyjny!

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
15-11-20 09:29  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Seweryn F.   

Cześć Mariuszu,
Gratuluję niesamowitego modelu. Robi piorunujące wrażenie. Perfekcyjnie sklejony i pomalowany. Po prostu mistrzostwo.
Zaskoczyłeś mnie natomiast tym, że były problemy z kalkomaniami Caracala. Niedawno nakładałem 'naklejki' tej firmy na model 1/48 i wszystko było elegancko. Tym bardziej, że drukowane są (były?) w Cartografie. Może użyłeś zbyt słabego płynu zmiękczającego? Ten z Microscale (czerwony) jest w rzeczy samej bardzo łagodny. Dobry jest z Wamodu. Nie za słaby, nie za mocny, taki w sam raz. Tylko trzeba brać ten 'pod kalki' i stosować go rzecz jasna na kalkomanię ;).
A może po prostu Caracal znalazł jakąś inną, tańszą drukarnię i jakość siadła?

 
15-11-20 09:46  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzięki Seweryn:)
Ja stosuję płyn pod i na kalki Mr Hobby:

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Mark-Softer.html
https://allegro.pl/oferta/mr-hobby-mr-mark-setter-neo-9616802814?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Kolekcje+i+Sztuka+-+Kolekcje_+_top_&ev_adgr=Modelarstwo&gclid=Cj0KCQiAwMP9BRCzARIsAPWTJ_HYVXII8aHetBdgUcte6qbgqrmuKeZF8h8yA9xfU2Ic05Ycdo3vZC8aAjowEALw_wcB

Niestety one nie dały rady:(

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-11-20 10:58  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Seweryn F.   

Ten nowy Mark Setter to całkowite dziadostwo. Też go kupiłem, ale stwierdziłem, że jest beznadziejny. Odkąd zmienili recepturę i skład, ten preparat przestał spełniać swoje zadanie.
Polecam płyn Wamodu 'Pod kalki' (tak się nazywa). Wbrew nazwie i deklarowanemu przeznaczeniu należy go stosować na kalki. Jest naprawdę dobry.
https://allegro.pl/oferta/wamod-pod-kalki-50ml-plyn-do-kalkomanii-7422936236

 
15-11-20 12:26  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Również gratuluję :) Co do serii, prócz F-100 wpisują się również: Corsair II,Tiger II, Skyrider, Aardvark, Intruder, Dragonfly, Bronco, F-102 Delta Dagger, A-4 Skyhawk. Chociaż nie wszystkie wyszły w kartonie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024