FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-11-20 13:43  [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cześć
Od jakiegoś czasu czekałem na wydanie tego modelu. Myślałem, że pojawi się w „Kartonowej Kolekcji”, ale niestety po ostatniej nowości (Me-109) postanowiłem zbudować go samodzielnie bazując na dostępnym wydaniu F-104G:)
Za dużo pracy z „przeróbką nie było”. Wystarczyło przebudować statecznik pionowy, wymienić fotel katapultowy, dodać urządzenie do tankowania w powietrzu i wymienić koła w podwoziu:)
Jedynym elementem żywicznym w tym modelu są właśnie ww. koła. Użyłem do niego kół firmy Eduard.
Model skleja się wyśmienicie, ale chyba nic nowego tu nie napisałem. Modele Pawła takie po prostu są:)
Jednak prawdą jest, że segment centralny (cz.61) jest najtrudniejszym elementem do wykonania. Tu się nieźle napociłem.
Model przedstawia F-104C Starfighter „Snoopy Sniper” – Wojna w Wietnamie.
Zapraszam do galerii:)













Tak wygląda kolekcja „Wojna w Wietnamie”:



--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
13-11-20 14:01  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Genialny model, jak zwykle zresztą. Gratulacje. Bardzo ciekawe malowanie. Chętnie kupiłbym taką wersję :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-11-20 14:16  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
kari   

... kopara opada ... ;-)
Gratuluję wykonania.
... jedyne co rzuciło mi się w oczy to bardzo mała różnica między dwoma odcieniami zieleni ;-)

 
13-11-20 14:18  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zakochany w „odrzutach” gratuluję kolekcji i jednocześnie marzę o takiej na półce.
Szacun za konsekwencje w realizowaniu projektu w większej rozpiętości, czyli nie jeden model a tematycznie okres!

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-11-20 14:29  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zwykle miazga z widowni...
Przecudny! Gratulacje i szacun!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-20 14:46  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Szkoda zabierać głos: Piękny, tak malowanie mega atrakcyjne.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-11-20 15:54  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Prezentuje się rewelacyjnie, kolejne gratulacje. Przez brak widocznych łączeń segmentów zapytam czy szpachlowany ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-11-20 16:16  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co pokazujesz kolejny model to kolejny zbieram szczękę z podłogi ;) Brawa za super wykonanie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-11-20 17:24  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny jak zwykle.

Podziwiam Cię Mario za konsekwencję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-11-20 17:54  Odp: [G] F-104C Starfighter - ”przeróbka” F-104G z Kartonowej kolekcji.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzięki za miłe słowa:)

Mam zamiar dalej kontynuować kolekcję, ale żeby się szybko nie znudziło to zmieniam co jakiś czas obszar zainteresowań:)

Kari - używam do malowania farb Bilmodel - zestaw dla samolotów z okresu wojny w Wietnamie. Przyjąłem że takie kolory mają być:)

Kilminster - łączenia segmentów zawsze szpachluję. Gdybym tego nie zrobił to po pomalowaniu modelu byłoby to bardzo widoczne:(

Piotrze nic tylko czas zacząć kleić, a pólkę zapełnisz i spełnisz swoje marzenie;).

P.S.
Ktoś może ma model F-100 z wydawnictwa YG lub może go nawet sklejał?
Mam zamiar go zakupić, ale nie wiem czego po nim się spodziewać.:(

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024