FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-01-21 09:11  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję serdecznie za miłe słowa i witam w kolejnej odsłonie.
W sumie nic konkretnego, bo już wielu konkretów w tej relacji nie będzie. Za to sporo drobnicy :) Między innymi przyszła pora na wizjery (na razie te tylne), które w fikuśny sposób były uformowane. Trochę się ich obawiałem ale kiedyś trzeba było, tak więc po wycięciu, wyretuszowaniu posmarowałem wewnętrzną stronę BCG, chwilkę odczekałem i za pomocą 3 drucików jak na poniższych zdjęciach udało się to uformować. Dzięki BCG bez najmniejszego oporu się poddał, karton nie rozwarstwiał, a kształt posłusznie pozostał taki jaki chciałem:


Ponadto doszły: koła zapasowe, przedni zaczep, osprzęt górnych klap (z zawiasami robota była dużo prostsza niż wygląda ;) ), wizjer/klapa kierowcy, tablice rejestracyjne i trochę nitów.









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-01-21 13:17  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastycznie to wygląda, szczególnie na zdjęciach z ciemnym tłem - przyklejenie śrub wiele dało. Śruby motylkowe też prima sort:-) Fajnie, że nie tylko ja je robię z kartonu.
Ale za wizjery masz minusa:-) Dlaczego nie wyciąłeś tych czarnych pasków? Ja rozumiem - standard standardem, ale wyglądałoby to na pewno lepiej i naturalniej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-01-21 14:28  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

pięknie !

 
05-01-21 14:32  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Przysięgam z ręką na sercu, że opisując powyższą aktualizacje miałem wspomnieć o braku wyciętych szpar ale mówię "eee nikt tego nie wytknie" jakbym zapomniał o pewnym najbardziej aktywnym :D W granicach standardu by się to mieściło, autor na wewnętrznym (nie widocznym po sklejeniu) usztywnionym prostokącie częściowo wyrysował czarne pole na wypadek wycięcia szczeliny. Zrezygnowałem w obawie, że szczelina będzie żyć swoim życiem, tj. zrobi się coś na kształt powieki i zanadto wymęczę element. Łuk towarzyszący szczelinie nie kończy się na niej, tylko jeszcze wzdłuż obu krawędzi i tu nawet czary mary z BCG mogłyby się na niewiele zdać. W każdym razie szczelina ma jakieś 0,6mm i w morzu drobnych detali (bo na tej ścianie to jeszcze nie koniec :) ) problem moim zdaniem nie istnieje. Niestety Stugu poruszyłeś ważną kwestię, może nieświadomie, bo musiałbyś mieć akurat wycinankę w rękach pisząc post. Mianowicie wizjery po bokach są znacznie większe, szczelina ma jakieś 1,1mm szerokości, a łuki są proporcjonalnie większe, czyli łatwiejsze do ukształtowanie nie niszcząc części. Także tu już chcąc nie chcąc -muszę zrobić po bożemu i będzie pewna niekonsekwencja...

Skalę problemu ukazuje zdjęcie poniżej. Części z wycinanki CV 38 ale wizjery są akurat identyczne:


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-01-21 14:38  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Wspaniałe wykonanie! Niesamowicie czysto i precyzyjnie.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
05-01-21 23:45  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Eee tam, na poczekaniu wymyśliłeś wymówkę:-) Spokojnie byś wyciął i ukształtował te elementy nawet z wyciętymi otworami:-) 0,6 mm to wielka wyrwa, patrząc na ten model:-)
Zrobisz otwory w tych większych elementach to postaram się Ci wybaczyć:-)
Wracając do meritum...
Twoja relacja pokazuje dobitnie, że dobrze zdetalizowany model i dobry wykonawca to gwarancja sukcesu:-) Aż mnie nachodzi ochota, że skontrować Cię budową C.V.38, bo ten model jest chyba "spalony":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-01-21 10:18  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja bym wyciął nawet teraz. Nowa żyletka, potem drewniany patyczek z BCG do wygładzenia krawędzi - do zrobienia.

To jedna z nielicznych relacji pancerki w standardzie, która robi na mnie wrażenie.

Świetnie Ci idzie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-21 10:46  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przepraszam, że zabieram głos jako profan standardu, ale osobiście nie poprawiałbym tego. Model wygląda OBŁĘDNIE a ryzyko uszkodzenia jest. Tylko teraz trzeba by konsekwentnie nie wycinać pozostałych.

Pomysł Stuga na kontrę świetny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-01-21 11:39  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ja bym zaryzykował wycięcie. W razie porażki, jeśli jest rezerwa koloru - elementy wykonałbym od podstaw.
Przy okazji - jest zapowiedź tegorocznego konkursu w Przeciszowie. I ten model powinien się na nim znaleźć ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-01-21 11:53  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Lepsze jest wrogiem dobrego. Wycinanie w tak mikrym, sklejonym już elemencie niepewne. Kiedyś się wypalało szpilką takie szczeliny.
Kwestia prostego prowadzenia plus potem retusz.
Tak mi się przypomniało ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024