FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-12-20 16:10  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kawał dobrej, konsekwentnej roboty. Twoja relacja to konieczna lektura przed sklejaniem tego modelu. Co do włoskiej pancerki, były także:
- L6/40 p. Sobela, relację z jego budowy prowadził lata temu StuG.
- M11/39 i Carro Armato z Modelika, na forum są galerie w wyk. Jorzika..
- L3/38 z Orlika.
- Z darmowych modeli armata kolejowa i drezyna pancerna LIBLI. Obydwie w skali 1-35, ale łatwe do przeskalowania.
P.S. A zastanawiałem się, czy StuG jako kolejny model weźmie na matę ową tankietkę. ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
13-12-20 19:35  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tomku, ano było i więcej nawet, wymieniłem te dobrze spasowane i merytorycznie solidnie opracowane. Przykładowo ten z wnętrzem z Modelika to, z tego co widziałem w relacjach, dramat. L6/40 z Supermodel robi dobre wrażenie, nawet w standardzie by jakoś wyglądał i jak się okazuje, jest dobrą bazą do wersji urozmaiconej :).

No, pogadali, pomaślili, czas na konkrety. Doszły kolektory spalin i nieco wyposażenia tylnej ściany kadłuba. Było niełatwo i tak średnio jestem zadowolony. Okręg tego stożka ściętego z tyłu miał za małą średnicę. Zdecydowałem się skrócić obwód oklejki i już nie pokryło pola do przyklejenia tak jak należy. Na zdjeciach pewnie to widać. Na szczęście w realu nie rzuca się to w oczy, z resztą pola do przyklejenia innych części też są w zielonym odcieniu (na szczęście). Ogólnie jedyna bolączka tego opracowania to za małe obwody dla okręgów wszelakich. To było m. in. przy kółkach jezdnych, na tym dydku między żaluzjami. Łatwe do wyłapania w każdym razie.





Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-12-20 18:47  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.
Coby nie było, że nic się nie dzieje. Ruszyłem z karabinami. Samo jarzmo przyłożone "na sucho", przytwierdzę pod koniec. Zdecydowałem się na wersję uproszczoną, przecież nikt się nie będzie tym bawił ;)




Pozdrawiam i życzę Wam szczęśliwego nowego roku. Oby był mniej emocjonujący niż mijający. Dużo zdrowia, czasu i chęci na klejenie, modelarzom fajnych tematów, a wydawcom owocnej działalności (oby nie miała li tylko charakteru filantropijnego :) ).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-12-20 18:58  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomite!
Oglądam z przyjemnością , piękny standard.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-20 13:37  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Uważam, że ilość ruchomych elementów należy minimalizować, więc zgadzamy się także w tym temacie:-)
W swoim stylu trzymasz standard trzymając się standardu:-) Czyli w skrócie - jest świetnie i czysto.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-12-20 15:02  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięęęki Panowie ;)
Motywacja jest, to jeszcze coś w starym roku udłubię :)
Drobny osprzęt klap silnika z motylkami:






Wybaczcie mnogość identycznych ujęć, fotograf ze mnie marny, a i ze sprzętu bata nie ukręcę :)
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-12-20 15:08  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ale to jest dobre i fajne :) zasiadam i kibicuję!

 
31-12-20 16:13  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Wszedłem tak sobie nie wiedząc co oznacza tytuł wątku i z początku się zawiodłem ,temat dla mnie nieciekawy i jako konstrukcja nieatrakcyjny,
ale przeglądając całą relację muszę napisać że wykonałeś świetną modelarską robotę ,bardzo mi się podoba

 
31-12-20 17:49  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Guciu,
Kawał estetycznej pracy wykonałeś. Nie zawodzisz.
Gratuluję i pozdrawiam.

Adam

 
31-12-20 18:52  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Super wykonanie.
Ja to normalnie jestem przy Tobie mały pikuś, a nie modelarz ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024