FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-11-20 09:44  [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zainteresowany tą zapowiedzią zakładam wątek w celu odciążenia wątku nowości i zapowiedzi.

Marcinie gdybyś mógł nieco szerzej opisać ten zapowiedziany model, na tyle na ile GPM się zgodzi. Mnie osobiści interesuje złożoność/detalizacja opracowania, czy będzie na poziomie tego ostatniego BF 110 G-4/R8. Czy może opracowanie będzie mniej złożone?

Jak komuś nasuną się jakieś inne pytania do opracowania to śmiało. Mam nadzieję, że Marcin lub wydawca GPM będą mogli na nie odpowiedzieć.

--

 
09-11-20 12:32  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

To śpiewka przyszłego roku. Taką informację mam od GPM-u.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
09-11-20 12:36  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Z tego co przeczytałem, to ma być na podobnym poziomie.

Choć tak się zastanawiam nad tym, aby Marcin przy projektowaniu uwzględnił możliwość prostszego wykonania modelu o ile to możliwe.
Np tak jak to robi Paweł Misiewicz. Gdzie kabina jest prosta, a jak ktoś chce to może dodać więcej elementów.
Czy też np skrzydła mają dorozrysowane lotki, a jak ktoś chce oddzielone to je odcina.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-11-20 12:48  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jakiś link do tej informacji? Nie widzę niczego na stronie GPM-u.

Temat ciekawy, oby nie połozyli go w druku...

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-11-20 13:22  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Stachooo - informacja pojawiła się na perełkach, w poście z prośbą o Mig-a 37. Przytoczę, może nie zabiją ;-)

 
09-11-20 13:53  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Potwierdzam po raz drugi. Bf 110E Trop ukaże się w GPM. Nie znam daty, gdyż model jest jeszcze na etapie projektowania, choć zdecydowanie bliżej końca niż początku. Będę na bieżąco informował o postępach. Stopień detalizacji standardowy dla moich projektów, czyli mocno zdetalizowany.

 
09-11-20 14:00  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Cieszę się bardzo, będę musiał zrobić miejsce obok G4/R8 na półce :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-11-20 15:02  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Piotr 73   

Super informacja o zapowiedzi wydania Bf 110E trop. Mam prośbę do Pana Marcina aby uwzględnił zaznaczenie nitów na stateczniku pionowym i poziomym, bo w wydanych u A. Halińskiego (a przez Niego projektowanych) Bf 110G-2 jak i Bf 110G-4/R8 ich brak trochę rzuca się w oczy.
Pozdrawiam

 
09-11-20 15:08  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Piotr73 -> Czyżbym dostrzegał sarkazm :)? Stateczniki poziomy i pionowy będą zaprojektowane od nowa.

 
09-11-20 17:04  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Piotr 73   

Panie Marcinie w mojej wypowiedzi w najmniejszym stopniu nie przemawia prze ze mnie sarkazm (przepraszam jeżeli tak to Pan odebrał). Wydany Bf 110G-2 i Bf 110G-4/R8 to i tak Mistrzostwo Świata na tle innych modeli tego samolotu. Chodzi mi, że przy tak szczegółowym opracowaniu modelu można coś przeoczyć, i czasami druga osoba zauważy jakieś niedociągnięcie, którego sami nie dostrzegamy. w tym wypadku rzeczywiście nie będzie problemu, bo zapowiadany Bf 110E trop będzie miał inny kształt statecznika pionowego niż późniejsza wersja Bf 110G, dodatkowo Bf 110E trop występował również w wersji z tratwą ratunkową umieszczoną na końcu ogona, ale nie wiem czy opracowywany model będzie w konfiguracji z zasobnikiem na tratwę.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024