FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
31-03-19 14:22  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo mi się podoba. Jest dobrze, zważ, że nikt z lupą nie będzie go oglądał !

 
31-03-19 18:06  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,,fajne te stare jednostki,kolorystyka,,co do lupy to na zawodach często starszyzna ,ja również ogląda model przez lupę,ale ,,ładnie to wszystko się prezentuje,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-03-19 19:35  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za pozytywne komentarze. Na tą chwilę będę walczył z górnym pomostem, a konkretnie z przednia osłoną sterówki. Odwlekałem ile mogłem robienie tego, ale i tak mnie to nie minie. Jak skończę to, wtedy już jakoś pójdzie z górki i zacznę wszystko składać w całość na stałe. Tak myślę:)
Marku, kolorystycznie też mi się bardzo podoba, dlatego też zdecydowałem się na tą żółtą barwionke. Oryginalne opracowanie było w kolorze pomarańczowym i jakoś mi to nie pasowało za bardzo.

 
07-10-19 11:36  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Żeby nie było, że temat porzucony, to mała aktualizacja. Kilka drobnych elementów wyposażenia pokładu. Miałem jakiś czas mały przestój, coś tam robiłem, ale nie było tego dużo. Teraz powoli robię nawiewniki, bo to one chyba mnie tak wymęczyły. Jest ich sporo, dosyć małe, więc idzie powoli. Górny pomost na razie na sucho, przyjdą fajki i wejściówki, wtedy będzie już na stałe.

 
07-10-19 11:45  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

No - bo już się bałem...

 
07-10-19 12:11  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Spokojnie, nie mam zamiaru odpuszczać :) Trafiłem też na delikatny problem. Żółta barwionka po jakimś czasie dostała takiego delikatnego czerwonawego, kropkowanego nalotu w niektórych miejscach. Nie jest to wszędzie, tylko na niektórych częściach.Tu akurat na dachu, boki też, ale słabo widać na fotce.



Niczym nie impregnowałem tego kartony, nie sądziłem, że tak się stanie, teraz żałuje trochę. Nie mam pojęcia dlaczego tak się zadziało. Ślady po bcg
tak zabarwiło? Trochę to zamalowałem kolorem, ale jeszcze widać. Może na tym elemencie nie jest to tak widoczne, w innych miejscach jest gorzej, ale może uda mi się jeszcze trochę to podretuszować.

 
16-08-20 11:48  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Taka mała aktualizacja. Temat nie umarł. Idzie powoli, aczkolwiek do przodu. Detali na pokładzie trochę przybyło. Jeszcze trochę i finisz :) Następnym razem, zrobię lepsze zdjęcia, bo teraz światło trochę kiepskie.

 
09-11-20 12:27  Odp: [R] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam.

Taka mała aktualizacja. Coraz bliżej do końca.

              


Pozdrawiam.

--

 
04-07-21 14:38  Odp: [R/G] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam po dłuższej przerwie.

Trochę mi to zeszło, dłużej niż sądziłem, ale wreszcie dobiłem do brzegu swoją łajbą. Nie wszystko wyszło tak jak sobie wymyśliłem i planowałem zrobić. Dużo rzeczy zrobiłbym teraz inaczej, ale jest jak jest. Palce rozruszane po tylu latach przerwy i mogę powiedzieć, że jestem w miarę zadowolony z efektu końcowego. Na żywo wygląda to i tak lepiej.

Wszystkie zdjęcia postanowiłem wrzucić do galerii Google, bo tu jakoś przyjemniej ogląda się całość.
Zapraszam do oglądania. Wszelka krytyka mile widziana

Na zachętę jedna fotka, a niżej link do końcowej galerii.





https://photos.app.goo.gl/FzxgFZogj15Z7z5v5

Post zmieniony (04-07-21 23:17)

 
06-07-21 21:18  Odp: [R/G] Korweta pancerna S.M.S. OLDENBURG
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To pewnie nie do końca zabrzmi poprawnie, ale jak patrzę na tą galerię, to myślę sobie "Przefajny grubasek".
Bardzo mi się podoba. Rzadko spotykany temat i naprawdę dobre wykonanie. Podoba mi się też, jak wykorzystałeś inne materiały - dobrze to drewienko wygląda na modelu.

Ogólnie - wielkie brawka. Mam nadzieję, że to nie ostatni obiekt z tej epoki w Twoim wykonaniu.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024