FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
10-11-20 13:15  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie muszą być dwa rodzaje skrzydła. Dla pełnej i uproszczonej wersji. Przecież może być że sloty czy lotki mogą być narysowane. Ktoś kto będzie chciał zrobić pełną wersję, to odetnie co jest zbędne.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-11-20 14:06  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie wiem czy jest sens się w to bawić. Projekty Marcina z założenia należą do wymagających. Na rynku są już projektanci, którzy bawią się w takie projekty, by odbiorcą mógł być i doświadczony i początkujący modelarz. Masa jest też modeli uproszczonych, więc Marcin może wypełnić tę lukę, robią projekty na swoim dotychczasowym poziomie lub wyższym.

 
10-11-20 15:16  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Czyli takiego czegoś jak było w Bf-109 T-2 nie możesz zastosować ? w tym modelu można zrobić tak jak kto chcę. Jak ktoś chce sloty oddzielne to tylko odcina odpowiednią część z poszycia skrzydła i już. Hmm....

--

 
10-11-20 15:18  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Nie rozumiem problemu. Przecież właśnie w modelach AH sloty można wykonać jako schowane nie odcinając ich od poszycia płata. Jak się nie da jak się da? Rezygnujemy z odpowiednich części szkieletu i poszycia krawędzi natarcia pod slotem, a poszycie płata formujemy bez odcinania slotu i normalnie sklejamy. No ale widzę że na siłę robi się z tego zagadnienie, chyba tylko po to żeby tego nie zrobić.
MARIUSZ, to że sloty były automatyczne, nie znaczy że zawsze były schowane na ziemi.

https://images.app.goo.gl/xMppNdrzReBoQ7Ku8
--

Post zmieniony (10-11-20 15:30)

 
10-11-20 15:19  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
kari   

???... ten Bf110 też jest 5F+YK tylko jego numer jest WNr 3454 ;-) ???





https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.asisbiz.com%2Fil2%2FBf-110%2FAG14%2Fpages%2FMesserschmitt-Bf-110E3-Zerstorer-2.(H)14(Pz)-(5F%2BYK)-WNr-3454-North-Africa-01.html&psig=AOvVaw2HQ0gBKzpO_qv3cdugac5p&ust=1605103660831000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCID2xsST-OwCFQAAAAAdAAAAABAD

 
10-11-20 15:36  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Chyba nikt nie robi z tego problemu na siłę. Może Marcin źle mnie zrozumiał. Mi chodziło o takie podejście do slotów jak było w Bf 109 T-2. W tym modelu można zrobić tak jak napisałeś. Natomiast w Me 262 już tak się nie da zrobić. Projekt narzuca wykonanie slotów.

--

 
10-11-20 16:16  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No, może w Me-262 rzeczywiście się nie da. Ale w Helldiverze jest też tak jak w Bf-109T2. Co za problem?
Dla mnie wywalone sloty to "must have". Moim zdaniem dodają bardzo wiele do modelu. Jak ktoś nie chce, to nie musi, wystarczy zrobić tak jak w modelach które wymieniliśmy,ja i Mejdej. Rozwiązanie sprawdzone, Ameryki nie trzeba odkrywać.
Przemku W. Sam w swoim Tigerze przykładasz bardzo dużą wagę do każdej śrubki. Dlaczego więc torpedujesz mój wniosek? Takie sloty to duży detal, bardzo widoczny z zewnątrz. Nie mówimy o wnętrzu które się na koniec zamyka i zostają po nim tylko zdjęcia. Myślę że warto poświęcić trochę więcej czasu żeby model zadowalał tych co sloty chcą i tych co nie chcą.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-11-20 17:01  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Proszę żeby nie zrobił się z tego wątku konkurs życzeń. Napisałem, że zastanowię się nad slotami, ale na pewno nie będzie opcji.

 
10-11-20 17:39  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Nie rozumiem dlaczego, skoro wykorzystanie rozwiązania z modeli o których mówiliśmy to właśnie opcjonalne sloty.
Wszyscy byliby zadowoleni.
Jak ma nie być opcji to już lepiej ich nie rób. Niech się cieszy większość. Ja tam nie muszę go kupować.
Pozdrawiam.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-11-20 23:03  Odp: [Z] BF 110 E trop - zapowiedź GPM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Marcinie to tylko sugestie. Czy wszystkie uwzględniasz, to zależy od Ciebie, myśle że nikt nie będzie miał pretensji jak czegoś co proponujemy jednak z jakiegoś powodu nie wprowadzisz do projektu . Wszystkim nie dogodzisz :).

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024