FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-01-04 09:59  [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam takie pytanie po umieszczeniu wregi w segmecie jak ją, że tak powiem przekonać do tego by tam została na stałe :) z wczesnych zabaw z modelarstwem pamiętam, że miałem klej introligatorski taki bialy i po prostu nakładałem warstwe tego kleju od wewnatrz naokoło wregi, potem to zasychało i taka warstw się z kleju przezroczysta robiła, ktora nieźle trzymała, a jaki Wy macie sposob, moze moje pytanie to podstawy, ale mam nadzieje ze mnie stad nie wywalą :)

pozdrawiam

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
17-01-04 10:05  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

metoda ta sama z tym że kleje inne :)
normalnie smaruję Hermolem lub Budaprenem... wersja slow
wersja speed - w kilku punktach "cykam" jakimś klejem cyjanoakrylowym, jak złapie to potem j/w ale uważaj - w tej wersji klejenia nie można pozwolić sobie na niedokładności w pasowaniu wręgi i segmentu - nie mam możliwości [prawie] wprowadzenia zmian...

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
17-01-04 10:39  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wydaje mi sie takze ze czasem wystepuje takze problem, przebijania kleju na strone zadrukowana, nie wiem jak jest z cyjanoakrylem ale ten to musi byc mocny ...
dzieki Grzechu za wpis !

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
17-01-04 13:48  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jak ci zapaskudzi wręgę...białą to nie ma bólu bo przeważnie ich nie widac...wiec nie masz co sie lamac...jesli jest to wręga "kolorowa" to już gorzej...ale butapren raczej nie przesiąka więc tylko uważać zeby nie zapaskudzić. Osobiscie w takich wypadkach preferuje klej polimerowy.

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
17-01-04 16:13  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

u mnie z przesączaniem "supergluta" niet problemów - bo ZAWSZE PRZED sklejaniem nasączam karton wycinanki rzadkim lakierejm, np Caponem..
co niektórzy ipregnują karton Ponalem, ale ja jakoś nie mam do tej techniki przekonania
pozdrawiam!
:)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
17-01-04 18:44  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

o wlasnie nie wiem o co biega w tym nasaczaniu kartonu Ponalem czy Caponem, jak to sie wogole robi, jaki to daje efekt, prosze o wyjasnienie ... ?


jak fajnie mam juz swoja sygnaturke :)

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
17-01-04 22:05  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Nasączanie ma na celu usztywnienie elementów konstrukcyjnych po to aby poddać je obróbce, np. szlifowanie papierem sciernym.

Pozdrawiam

Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
17-01-04 22:14  Re: [tajniki sklejania] wrega w uzyciu?
wawek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Poste napisał:

> Nasączanie ma na celu usztywnienie elementów konstrukcyjnych
> po to aby poddać je obróbce, np. szlifowanie papierem
> sciernym.

Albo zabezpieczenie powierzchni kartonu przed wytarciem , ja tak robie bo po długim miętoleniu jakiejś części na powierzchni kartonu powstaje coś jak meszek lub włoski i wtedy to zostaje tylko pomalowanie i szlif PO wyschnięciu lakieru. Dlatego ja impregnuje przed wycinaniem ponalem i _dla mnie_ jest to bardzo dobra metoda kiedyś opisana przez Juniora II , zależy jeszcze od jakości kartonu, obecnie modele są w większości na bardzo dobrym kartonie i nie wymagają impregnacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024