FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-20 14:26  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
krystianeq   

Siadam i kibicuję, to jeden z modeli które mam na liście życzeń. Impregnowałeś model Caponem? Mam u siebie właśnie z Answer/MS Model F-16, Irydę, A-7 Corsair i SU-22, niby druk powinien być offsetowy, ale powiem szczerze trochę się obawiam czy stosować Capon do impregnacji czy nie...

A Twoja robota... czapki z głów!

 
06-11-20 14:43  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Odmeldowuję się na widowni ;-)
Zapowiada się kolejna “soczysta” relacja ;-)
Odrzutowce robià wrażenie tak na żywo, zwłaszcza w niskim przelocie, jak i w zmnjejszeniu i w kartonie!
Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-11-20 15:16  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny! Zasiadam i kibicuję.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-11-20 19:49  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No to i ja też :)
Nie zwalniasz , widzę . To cieszy bardzo .
Tak mnie zainspirowałeś , że też zaczynam brać pod uwagę budowę samolotu bez silnika :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
06-11-20 21:15  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Cieszę się, że przykułem uwagę tak zacnego grona :)

Tempa nie będę zwalniał jeszcze przez jakiś czas, mam obecnie dużo przymusowego wolnego czasu, więc korzystam ile wlezie :)

I jeszcze pytanko: czym i jak retuszujesz metaliczne części?

Chopin - dziękuję! Srebrny wydruk w MiGu-21 był nieco wredny, trzeba było uważać przy formowaniu - trochę się przytarł w paru miejscach. Egzemplarz na kredzie oddałem ZbiG-owi i wiem od niego, że kreda ścierała się jeszcze bardziej, strasznie narzekał na ten wydruk. Metaliczne elementy retuszuję na dwa sposoby - jeżeli są to przylegające do siebie segmenty kadłuba to retuszuje krawędź bardzo jasnym, szarym kolorem. Jeżeli są to elementy które naklejam na inne części (np. jakaś pokrywa czy podstawa chwytu powietrza) to wtedy używam metalicznej farby akrylowej (w przypadku MiGa-21 była to chyba Vallejo 71.065).

krystianeq - wszystkie arkusze zaimpregnowałem caponem, jednostronnie tylko po zadrukowanej stronie. Capon prosto z puchy, nakładany wałkiem.

Twoje obawy są jak najbardziej uzasadnione, ale możesz łatwo sprawdzić jak reaguje karton z caponem - pokryj nim na próbę tylko fragment arkusza na którym wydrukowane są wręgi albo zapas koloru. Odczekaj i zobacz co się stanie. Zawsze tak robię zanim pokryję resztę arkuszy.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-11-20 22:08  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Retusz srebrny... Mam dwie odpowiedzi. Primo, pactra gun metal, drugie primo - srebrna kredka ołówkowa zmiękczona kroplą wody modelarskiej. Efekt zacny. Ja głównie używam kredek w przypadku kolorów podstawowych.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-11-20 22:25  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co to za samolot bez śmigła. ;-)
No ale w Twoim wykonaniu z pewnością będzie na co popatrzeć. Liczę również na ciekawą podstawkę.

 
07-11-20 09:40  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nooooo niestety ale po 45 roku większość samolotów była popsuta. Aczkolwiek ja myślę, że z kolegą coś mocno nie tak. Wcześniej szybowce i samoloty turystyczne, teraz samoloty popsute, Stachu, co się z Tobą dzieje? :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
07-11-20 18:54  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Piotreq - mam pewien banalny pomysł na dioramkę, ale.czy dojdzie do realizacji jeszcze nie wiem. To jest wielki kawał modelu, a co za tym idzie - ogromna podstawka. Zobaczymy.

Aczkolwiek ja myślę, że z kolegą coś mocno nie tak. Wcześniej szybowce i samoloty turystyczne, teraz samoloty popsute, Stachu, co się z Tobą dzieje? :)

Haha, z pewnością coś jest na rzeczy. Ten rok jest jakiś dziwny! Chociaż myślę, że dopóki kleję maszyny latające nie ma się co martwić. Jak wstawię relację z budowy latarni morskiej albo jakiegoś kościółka, będzie znaczyło, że rzeczywiście coś jest mocno nie tak :-)

P.S. Oczywiście nie mam tu nic do klejących latarnie i kościółki, chodzi mi raczej o fakt, że to nie moja działka! :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-11-20 20:01  Odp: [R] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020
Ilya   

Удачи в сборке!!!
Собрал эту замечательную модель.Надеюсь описание сборки и фото помогут.
http://models-paper.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=11&func=view&catid=18&id=45515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024