FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-20 18:01  [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Zacząłem prace nad Tygrysem ANSWERa. Jest to najbardziej zdetalizowany model jakiego się podjąłem, choć i tak daleko mu do poziomu jaki pokazuje w swoim opracowaniu Przemek W. Czuję, że to będzie żmudna praca i oby starczyło mi cierpliwości. Nie będę pokazywał zdjęć arkuszy, za dużo tego jest. Grafika Marcina Dworzeckiego jak dla mnie robi duże wrażenie, dlatego chciałbym go kiedyś postawić na półce. Na dziś tylko płyta podłogowa i boczne. Zanim to złożę do kupy muszę zrobić i założyć wałki a to trochę potrwa.




--
pozdr, Radek

 
12-09-20 18:25  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Super Radku że będziesz prowadził relację. Chętnie zobaczę co z tego wyjdzie...
Już na początku dziwi mnie rozwiązanie łączenia spodu z bokami wanny :-/

Jeśli chodzi o błędy to się nie odzywam, bo zostanę zjedzony :-D

Podglądam

 
12-09-20 18:56  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Przemku liczę na Twoje uwagi i pewnie nie raz poproszę o pomoc. To łączenie to już pierwsza nieścisłość w opracowaniu. Na burtach nie było to zaznaczone i zorientowałem się czytając instrukcję, że autor mówi o wpuszczeniu płyty podłogowej w burty. Sądziłem, że podłoga ma być przyklejona na styk do burt i dopiero jak przymierzyłem przednią płytę dolną to okazało się, że jest luz. Miałem do wyboru obciąć po 1 mm płyty podłogowej z każdej strony albo wyciąć rowek w wewnętrznej stronie bocznych płyt i tak zrobiłem. Wymyśliłem sobie, że wypuszczę końcówki drążków na zewnątrz aby wpuścić je w wahacze i w ten sposób usztywnić podwozie. Więc będzie trochę kombinacji, aby to wszystko złożyć razem.

--
pozdr, Radek

 
12-09-20 20:15  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Chętnie popatrzę co da się wycisnąć z tej wycinanki. Trzymam kciuki za powodzenie

 
12-09-20 22:38  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - zawsze chętnie pomogę, tu nie ma problemu.

Ja w swoim rozwiązałem to w taki sposób. Pierwsza warstwa boku wanny wraz z wyposażeniem wklejana na wpustu od góry, kolejna, zewnętrzna wklejana na wpusty z boku. Powstał w ten sposób charakterystyczny schodek ;-)




Post zmieniony (12-09-20 22:39)

 
13-09-20 15:35  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też będę podglądał, kibicuję i powodzenia!

 
14-09-20 08:39  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Zasiadam i ja na widowni.

Pozdrawiam,
Kuba

 
14-09-20 10:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Siedzę i ja ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-09-20 20:56  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Robert76   

Cześć.

Ja również, z chęcią będę podglądał relację z budowy tego "tygryska". Zakupiłem ten model zaraz po wydaniu z kompletem laserowych dodatków.
Już raz, o mało nie trafił na matę, ale miałem co do niego pewne obawy. No i chyba się nie myliłem. Wielka szkoda, że Pan Przemek W. nie wydał
swojego tygrysa. Ale po cichu liczę na to i trzymam kciuki, że ten "tygrysek" , doczeka się wydania.
A teraz mam pytanie: czy do retuszu użyłeś jakiejś gotowej farbki, czy sam mieszałeś?
Ja do swojego zakupiłem zestaw od HATAKI. Kolory są zbliżone, ale niestety, delikatnie się różnią od tych w wycinance.
Będę kibicował przy dalszej budowie tego modelu, bo ten "tygrysek" naprawdę bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam.

 
19-09-20 21:21  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Do retuszu używam farb Pactra dunkelgelb i rotbrown. Z uwagi na brak wolnego czasu dłubię tylko w weekendy. Może jutro wrzucę kilka fotek z postępu w budowie.

--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024