FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
23-10-21 23:22  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, przepraszam, że tak z innej beczki wyskoczę,
Czy to tzw. offset czy druk cyfrowy ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-10-21 23:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Brystol--> druk jest oczywiście na offsecie.

 
24-10-21 17:05  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Myślę pokazałem wystarczający fragment dokumentacji żeby każdy, kto przekroczył 3 rok życia wyrobił sobie zdanie na temat planów z jakich korzystałem. Cóż, dla kolegi piw/lee planem fabrycznym jest jedynie ten który on sam posiada, rozbitym na 1000 arkuszy i kupionym za pięciocyfrowe kwoty.
Odnośnie logowanie i APN. Jest taka gra karciana. Gracze ciągną karty od siebie na przemian. Jeżeli mają dwie do pary odkładają na bok i tak do momentu, aż jeden z nich zostaje z CZARNYM PIOTRUSIEM.

 
24-10-21 20:04  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Qrcze, weekend bez kompa i widzę że "shitstorm" rozprzestrzenia się na kolejne wątki...

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle: Pamiętajmy, że nasze hobby polega na klejeniu modeli z kartonu. I często zdarza się, że kolejna relacja na tym forum czy na FB zmusza mnie do przesunięcia granicy mojego postrzegania co można zrobić z papieru, to jednak to zawsze pozostanie modelarstwem kartonowym.

Rozważania na temat działającego mechanizmu składania skrzydeł są mniej więcej tak samo zasadne jak wymaganie aby silnik miał ruchome tłoki...

--
pozdro

 
24-10-21 20:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Zgadzam się z przedmówcą. Modelarstwo kartonowe to modelarstwo redukcyjne! Gdyby nawet autor projektu miał na podwórku prawdziwego Wildcata, to i tak tworząc wycinankę w 1:33 musi dokonać pewnych uproszczeń. Nie mam wątpliwości co do fachowego, merytorycznego podejścia Pana Marcina do tematu (i ołtarzyka z jego podobizną też w domu nie mam -żeby było jasne). Dowodem są liczne relacje budowy modeli, do których przyłożył rękę, na polskich i zagranicznych forach. Mi to wystarcza.
Zejdźmy na ziemię i znajmy granice rozsądku, bo idąc tym tokiem rozumowania to trzeba by 90% projektantów (robiących bardziej uproszczone projekty) zgłaszać do prokuratury :) Cieszmy się, że komuś się jeszcze chce projektować kartonówki, bo bliżej temu do wolontariatu niż interesu życia.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-10-21 21:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Tutaj macie rysunek fabryczny elementu podwozia. Praktycznie wszystkie części w FM-2 zostały zrobione na podstawie takich rysunków, dodatkowo sprawdzone wg podanych wymiarów i zaadaptowane na potrzeby kartonówki. Jeżeli powiększycie sobie model x33 to dostaniecie wierną kopię oryginału. Nieskromnie powiem, że tak odwzorowanego modelu nie ma i nigdy nie było. Za to na pewno będzie. Hellcat.



Post zmieniony (24-10-21 21:17)

 
24-10-21 23:35  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

A tak proste pytanie wydawało mi się że zadałem:). Właściwie po początkowym niezrozumieniu, bo chyba określenie mechanizm składania skrzydła takim było, a chodziło o ten główny zawias. Marcin wszystko wyjaśnił i podał, że da się zrobić to co planuję, ale będzie to wymagało ogromnej uwagi. Mi to wystarczyło. Jednak, że to pytanie spowoduje wędrówkę do źródła dokumentacji, to tego się nie spodziewałem. Właściwie też nie rozumiem oburzenia o tworzeniu czegoś na podstawie dok. serwisowej ( nie pisze tu o tym projekcie, ale ogólnie). Dokumentacja taka powstaje na bazie dokumentacji warsztatowej/wykonawczej. Ne zawiera wszyskich detali, czy też wymiarów na rysunku , bo do czego innego jest przygotowywana, ale sam kształt danej częściej jest brany z dokumentacji wykonawczej i jest identyczny. Zatem jak się zna skale to wiele można z takiego rysunku odtworzyć :). Sam nie raz jestem zmuszony tak postępować, bo do dokumentacji warsztatowej nie ma dostępu. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś miał czas na wykonywanie podwójnej a może nawet potrójnej roboty, od początku dok wykonawcza, od początku montażowa, od początku serwisowa :). Zwłaszcza w tamtych czasach. Pan Piw zdecydowanie wyolbrzymia. Marcinie jak już chyba nieraz Ci życie pokazało, zazdrość ma wiele oblicz :). Tak przypuszczam, że o to chodzi, bo o co innego? Rób swoje.

--

Post zmieniony (25-10-21 14:40)

 
25-10-21 08:03  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Rufio34   

Zetpt ja tam czekam na jakimś fajny temat z samolotem z Model Hobby ale widać że tam taka sama posucha jak u Pana A. Halińskiego .
A szkoda .

Post zmieniony (25-10-21 08:04)

 
25-10-21 10:52  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A mnie Panie Marcinie interesuje zupełnie inny aspekt. Jak się wchodzi w posiadanie takiej dokumentacji. I nie mówię stricte o FM2, ale ogólnie o sprzęcie np. z II wś.

 
25-10-21 11:01  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Geodeta-->To jest już moja słodka tajemnica, ale powiem tyle że jest dostępna w formie elektronicznej :).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024