FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
22-10-21 09:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej --> skrzydło jest tak zaprojektowane, że da się je obrócić ale mechanizmu nie ma. W końcu to model kartonowy ;). Szczerze odradzam robienie jakiegokolwiek obrotu. Uzyskanie precyzji i odpowiedniego kąta będzie szalenie trudne. Poniżej macie filmik pokazujący jak to wygląda w modelu FM-2 Card Army 02.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaISRQoyJsE

 
22-10-21 11:20  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

O właśnie o to mi chodziło, Marcin przecież to było oczywiste, że mechanizmu nie ma, zawias wystarczy :D. Z filmiku wynika, że się da, a że nie będzie to łatwe to zdaje sobie sprawę :). Dzięki za filmik. Ja na pewno będę próbował.

--

 
23-10-21 20:17  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Mechanizm, zawias mógłby być dodatkiem żywicznym-plastikowym do modelu, dobrze myślę?

 
23-10-21 20:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wracając do mechanizmu. Tu nie chodzi o sam mechanizm, tylko o to że trzeba go przykleić pod właściwym kątem. Zawias jest przechylony w dwóch płaszczyznach, wystarczy odchył o kilka minut i skrzydło albo będzie haczyć, albo nie obróci się do końca, albo "przeleci" nad flagą pokazującą właściwe zaklinowanie.

 
23-10-21 21:23  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
dryf   

W modelu plastikowym jak coś nie wyjdzie możesz łatwiej poprawić , karton poprawek nie lubi , dlatego porównanie mało miarodajne wg mnie. To samo cena , a raczej porównanie z zestawem plastikowym- nie na miejscu zważywszy ogrom pracy autora i detalizację niespotykaną w kartonie. Choć fakt , cena mogła by być nieco niższa , ale przynajmniej broni się wspomnianymi walorami.

p.s mam jeszcze pytanie do autora o tego San Francisco , czy rzeczywiście jest w planach i czy rozważa też inne okręty?

Post zmieniony (23-10-21 21:27)

 
23-10-21 22:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Brawo Panie Marcinie!
;)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
23-10-21 22:36  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Stopka jednego z planów FM-2, gdzie ten numer indeksowy...

 
23-10-21 22:39  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

yak-->czyżbyś był znad wielkiej wody? :)

 
23-10-21 22:45  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
yak   

Nie, ale ten model kupię z yakiem siódmym na dokładkę.

 
23-10-21 22:49  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Od ogółu do szczegółu. Zasada jest taka, że takich "interlokutorów" jak piw należy ignorować, ale co mi tam. Piw ma plany rozbite na atomy :). Mam nadzieję, że przykład tego kolegi spowoduje bardziej krytyczne spojrzenie na dokonania niektórych "nowych" forumowiczów.



Post zmieniony (23-10-21 22:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024