FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 22Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
13-05-21 10:33  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Marcinie a nie myślałeś o wprowadzeniu w swoich projektach pod poszycia? Chodzi mi o rejon kadłuba (od kabiny do ogona) i skrzydła. O ile w przypadku kadłuba to jeszcze idzie to łatwo samemu wprowadzić, bo wręgi w miejscu łączenia poszyć są mniejsze ze względu na pasek łączący oba poszycia. W przypadku skrzydeł, niestety trzeba już dużo większego nakładu pracy, aby takie pod poszycie wykonać. Pod poszycie i tak raczej chyba już większość stosuje, bo pojedyncza grubość kartonu niestety niemal zawsze prędzej czy później się wygina, nawet jak jest zaimpregnowana lakierem. Dlatego jedyną opcja, aby po latach model nadał wyglądał zacnie jest pod poszycie 😊.
To do rozważenia, bo jak od strony projektowania to wprowadzi za duży nakład pracy to chyba lepie to przerzucić na modelarza :D.

Szczegółowość opracowania jest w normie, tak trzymaj :). Nie dostrzegam na razie żadnej przesady.

--

 
13-05-21 12:57  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej--> Podposzycia wprowadzę do okrętów. To jest już postanowione. Nie wiem czy dla tak stosunkowo małych powierzchni, jak siatki poszyć samolotów ma to sens.

 
13-05-21 14:15  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nawet przy rozbudowanym szkielecie jaki stosujesz w projektowanych modelach ma to sens. Przerabiałem to na Bf-109 Twojego autorstwa i Bf-109 E4 zrobiłem bez pod poszycia (przez jakiś czas po sklejeniu było OK). Potem Bf-109 E7 robiłem już z pod poszyciem (kadłub, skrzydła). Jak teraz porównuje oba modele, to E4 ma już widoczne lekkie pofalowania powierzchni, zwłaszcza na skrzydłach, a na E7 jest wszystko równe. Oba modele zabezpieczone w ten sam sposób (1 x lakier bezbarwny połysk i 1x lakier bezbarwny mat).
Zwłaszcza nad skrzydłami bym się zastanowił, kadłub jak pisałem jest do ogarnięcia, choć zabiera to czas, ale większość wręg jest już dostosowana do tego,aby to pod poszycie użyć. Przy skrzydłach jest gorzej, bo musisz docinać odpowiednie kawałki brystolu do przestrzeni pomiędzy wręgami i z tym już dłużej schodzi. To też oczywiści jest do zrobienia. Niektórzy stosują pianki itp. Część pewnie w cale nie robi pod poszycia. Ja jednak uważam, że to jest konieczne i w samolotach i pojazdach, czołgach no i bez wątpienia w okrętach.
Czy to jest warte do przewidzenia na etapie projektowania i czy nie generuje zbyt wielkiego nakładu pracy, to tego już nie wiem. To już proszę sam oceń.

--

 
14-05-21 16:25  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Po co tak komplikować życie w przypadku samolotów. W przypadku okrętów to inna sprawa.
Wypełnienie przestrzeni w skrzydłach wystarczy balsa, albo pianka.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-05-21 14:24  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wszystkie części gotowe.

 
29-05-21 01:16  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
skarczew   

To dorzucę jeszcze jedno brytolskie malowanie ;) .




HMS Searcher
Wildcat VI JV768/S-X
Pilot Temporary Sub-Lieutenant (A) Ronald F. Moore, RNVR
Schemat na 26 marca 1945, kiedy to pilot zaliczył ½ zestrzelonego Bf-109 G-6/14 z JG5

 
29-05-21 02:34  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
skarczew   

I jeszcze coś takiego:



--

 
29-05-21 11:30  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
SeWo77   

Tylko nie brytyjskie, będzie wyglądać jak Spitfire, daj trójbarwne USA tam jest potencjał na efektowne malowanie, jednokolorowy USA jest nudny

Post zmieniony (29-05-21 11:30)

 
29-05-21 15:14  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Nie wysilaj się skarczew ,jakiekolwiek malowanie walnie Dworzecki i tak wszyscy kupią ,ja pewnie też :)

 
29-05-21 15:26  Odp: [Z] FM-2 Wildcat
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dlaczego ma się nie wysilać? Pewnie że "wszyscy kupią" ale dlaczego ma nie być w fajnym malowaniu?
Brytyjskie są naprawdę interesujące ale ja też zagłosuję na trójkolorowe amerykańskie. Dlatego że taki Wildcat jest bardziej "ikoniczny" i za dużo ich nie ma.
Może da się zrobić alternatywne malowania w jednym zeszycie?
Tak czy siak - do dzieła Marcinie!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 22Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024