FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-11-20 17:42  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Były samoloty, które miały szpachlowane niektóre powierzchnie np. skrzydła, kadłub+skrzydła, więc jest duże prawdopodobieństwo, że Mustang też tak miał. W końcu wyposażony był w skrzydła o profilu laminarnym, a ten profil raczej preferował gładkie powierzchnie. Tak czy inaczej bardziej mi chodziło o to, że model wizualnie na tym traci, a nie że tak nie mogło być :). Zaskoczyło mnie to tym bardziej, że np Mustang P-51 B z KA, nity ma odwzorowane i na skrzydłach i na kadłubie, a to przecież kolenja wersja tego samolotu. Trudno jest jak jest.

Co do zdjęć arkuszy to może jutro w dzień zrobię, bo przy świetle sztucznym nie będzie to to samo.

--

 
02-11-20 19:45  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mejdej -> małe sprostowanie. Elementy zadruku takie jak nity, linie podziału blach, dziury, wybrzuszenia nanosi autor projektu. Ja je tylko "ulepszam" wizualnie i waloryzuje projekt. Nie ingeruję w model i niczego do niego nie dodaję. Więc jeżeli projektant nitów nie naniósł to model ich nie będzie miał.

 
02-11-20 22:57  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Sławko   

Na stronie WAKu są obrazki całkiem dobrze oddające to co jest wydrukowane.
Każdy z obrazków można otworzyć klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "otwórz w nowej zakładce/stronie" - dzięki temu można je obejrzeć w powiększeniu. Niestety jeszcze nie wynaleziono technik pozwalających na ogólnodostępne przekazywanie wrażeń dotykowych i zapachowych ;).

Post zmieniony (02-11-20 22:58)

 
02-11-20 23:16  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

@WAK,
Kiedy można spodziewać się Miga w Empikach? Początek grudnia czy bardziej okolice Świąt?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
03-11-20 08:15  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sławko cieszę się, że skorzystałeś z tej opcji, którą opisałeś, dobra robota ;-) ;-)
Ja poczekam na foto arkuszy.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
03-11-20 21:32  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje Marcinie za wypowiedź. Tak nieśmiało podejrzewałem, bo porównując z modelem Mustanga I, z MPM ( ten sam autor) można zauważyć taką samą skromną ilość nitów:). Tak czy inaczej grafika jest piękna.
BERP wybacz dziś mi się nie udało znaleść czasu za dnia na foty arkuszy, jutro się postaram je zrobić

--

 
03-11-20 22:55  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Marcin szacun że dzielisz się z nami tym co robisz. U Halińskich tego nie było, info na wydruku że autor MARCIN DWORZECKI ja wiem że mogę kupić w ciemno model Twojego autorstwa i będę kupował nawet te które poprawiłeś graficznie.

 
04-11-20 00:48  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Hator   

Na stronie WAK-u pojawiła się errata do MiGa. Jest nieścisłość numeracji na rysunkach.
"Uwaga błąd w numeracji części - wręga oznaczona jako W1 powinna nosić numer W3, a wręga oznaczona jako W2 (większa) powinna nosić numer W4. Poprawne numery są użyte w instrukcji."

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
04-11-20 18:41  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

Dodatkowo zauważyłem, że w plikach do pobrania znalazła się wręga W35. Mam w związku z tym pytanie do wydawcy - wręgę należy wydrukować na stronie A4 z opcją braku dopasowania do marginesów drukarki? Pytam bo w sumie nigdzie nie znalazłem tej informacji a wolałbym uniknąć przypadku kiedy w trakcie klejenia okaże się, że coś nie pasuje z tego powodu. :)

 
05-11-20 10:28  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

W końcu zamieszczam zdjęcia arkuszy:
1. Bloch MB-152 C1


2. Mustang Ia


3. MiG 29


Tak się prezentują arkusze.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024