FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-11-20 13:42  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

brakuje też części głównych goleni: cz. 59, 59a i 60, a jedna z cz. 37c powinna mieć chyba lustrzane odbicie. cz W56 L/P albo są zamienione stronami, albo do boków kadłuba należy je kleić stroną zadrukowaną. Czarne lotki do R60M także mi "śmierdzą" bo nie widziałem tych pocisków z lotkami w tym kolorze

[e] - ot taka fantazja z plamami


ale wszystko jest git, hajs się zgadza

Post zmieniony (06-11-20 14:23)

 
06-11-20 14:13  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zastanawiam się czy tego modelu nie powinienem odesłać, bo tych błędów jest coraz więcej ;/

--

 
06-11-20 14:38  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Mejdej - niestety to jest śliski temat, bo takie modele traktowane są jako prasa, a prawo nie przewiduje zwrotów prasy

 
06-11-20 14:59  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję walkirio za tak szczegółowe wyszukanie błędów. To jest zupełnie bez sarkazmu.
W tej chwili analizujemy co się stało, choć najprawdopodobniej doszło do druku arkusza z wręgami/goleniami z błędnego, wcześniejszego pliku - w surówce po prostu nie brakowało nam żadnych części. Co do błędów w oznaczeniach - takie rzeczy mimo sprawdzania czasem się zdarzają, choć nie powinny. Dobrze, że choć na szczęście są one na tyle oczywiste, że modelarz wychwyci je przy sklejaniu.
Przez weekend popracujemy nad sprawdzeniem modelu z plikami oraz formą erraty, aby była czytelna i rozwiewała wątpliwości.
Pozdrawiam
Przemysław Bogusz

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
06-11-20 16:26  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Poczekamy zatem na erratę.

--

 
06-11-20 20:45  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Bonthyc 

 

@walkiria a nie jest tak, że w przypadku zakupu przez internet przysługuje prawo do zwrotu bez podania przyczyny przez 14 dni od momentu doręczenia przesyłki? Ja raz zwracałem tak model który miał być nowy a przyszedł pognieciony z wyrwaną jedną stroną.

Post zmieniony (06-11-20 20:46)

 
06-11-20 21:46  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Bonthyc - dlatego piszę, że jest to "śliski" temat, bo teoretycznie ze zwrotów wyłączona jest prasa czy książki. Bo tak to można by zamówić przez internet książkę, przeczytać ją w ciągu tych 14 dni i zwrócić. I tak w kółko. Z czasopismami podobnie. A niestety modele kartonowe traktowane są jako prasa/czasopisma/książki. Poza tym po zamówieniu można by taki model zeskanować/skserować i odesłać do sklepu - czyli zjeść ciastko i nadal mieć ciastko. Oczywiście zależy to jeszcze od dobrej woli sprzedawcy. Można próbować, a jak się nie uda zostaje opchnięcie dalej, ale już po niższej cenie.

Ale tu powstaje koleje "ale". Przykładowo by opchnąć go na allegro, to trzeba być "właścicielem" przedmiotu przez min. 6m-cy. Inaczej jest to traktowane jako sprzedaż "nowego" jak ze sklepu, a więc zmieniają się kawatinie podatków i kochanego urzędu skarbowego, bo taka sprzedaż "nowego" jest inaczej traktowana.

 
07-11-20 13:02  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzisz Walkiria, krócej niż napisanie tego trwało zajrzeć w regulamin na stronie WAKu i tam wsio jest co można i na jakiej podstawie. Coś czuję że konkurencja ma podobne zapisy.

 
07-11-20 17:35  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
Jarpen   

Walkiria napisał-
Poza tym po zamówieniu można by taki model zeskanować/skserować i odesłać do sklepu - czyli zjeść ciastko i nadal mieć ciastko. Oczywiście zależy to jeszcze od dobrej woli sprzedawcy. Można próbować, a jak się nie uda zostaje opchnięcie dalej, ale już po niższej cenie.

Heh-Gra niewarta świeczki.Kupować model za 30 dychy żeby go skanować i odsyłać do sklepu,raczej nikt tak nie robi.Pomijając fakt że skany to jednak nie oryginalny model i nie są tak dokładne. No chyba że chcemy zmienić malowanie lub przeskalować.
Pozdro.

 
07-11-20 20:03  Odp: [N] WAK - Mustang Mk.Ia i MiG-29A
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja sobie sklejam na spokoju miga i powiem Wam kupa frajdy jest :) Okleiłem kadłub i jest całkiem spoczko. Widać już ten zadziorny kształt chyba najpiękniejszego odrzutowca świata.
Ale to produkcja naszych braci ze wschodu to co się dziwić :)
Jak chodzi o sam model to W35 można dorobić bez żadnego problemu. W3 to W1 bodajże a W4 to W2, ale tego to się pomylić nie da:) samo wyjdzie. Walkiria sygnalizuje braki przy podwoziu.. Tam jeszcze nie doszedłem, to się zobaczy.
Rurek rakiet R60 nie podkleiłem na 1mm, bo mam laserki:) :)

Post zmieniony (07-11-20 20:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024