FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-10-20 14:34  [R/G] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam wszystkich.
Chyba pierwsza relacja z budowy tego modelu, zamówiłem po północy w dniu gdy się ukazał :) Znaczy to -chciałem go mieć. Autor Jerzy Janukowicz czyli autor lubiany i znany jako Jurgen. Zamierzam wykonać go w standardzie, ma stanowić przerywnik po bardziej wymagającym żaglowcu, planuję dodać jedynie nity. Wybieram jedyne słuszne malowanie, czyli stan na wrzesień 1939 roku. Graficznie bez zastrzeżeń, choć przy Fiacie Terni Tripoli autor trochę bardziej poszalał (co akurat lubię) ale rozumiem, że nie każdy przepada za wyraźną waloryzacją i jest kompromisowe wyjście :)
Na początek okładka:


Zacząłem od ramy. Rama jaka jest -każdy widzi, bez sensacji, na szczęście co do geometrii wyszło równo. Aha zakupiłem komplet z laserami, życie jest zbyt krótkie.



Trochę miałem zagwozdkę przy poprzecznych elementach ramy. W centralnych częściach zostały białe pola i nie sądzę, żebym coś źle odczytał... Zamalowałem w każdym razie i nie ma problemu.


Model oferuje dwa malowania, zimowe i "wrześniowe". Teoretycznie można wykonać dwa nadwozia i przekładać je na gotowe podwozie. Wykonanie jednego egzemplarza składa się z następującej ilości części:

Czyli nie jest to robota na kilka miesięcy :)

Teraz zabieram się za resory. W kolejnych odsłonach obiecuję lepsze zdjęcia, jak będzie co pokazać :) Ekipa czeka.


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-11-20 18:02)

 
03-10-20 15:47  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Podglądam. U mnie też już leży i czeka.
Jak nie wytrzymam to zacznę. Będzie trzeci w robocie ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-10-20 10:53  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A mnie bardziej intryguje te malowanie zimowe:-) Na zdjęciach wygląda całkiem fajnie.
Dobrze wygląda też konstrukcja ścian wieży, bo w rzeczywistości były montowane na "zakładkę" i będzie można to dobrze pokazać w modelu.
Jurek ma plusa za temat, Ty Guciu za relację:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-10-20 18:12  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam publiczność :)
StuG -a do mnie jakoś to zimowe nie przemawia, jakieś takie rozpikselowane, dziwnie nieostre, trójbarwny kamuflaż lepiej mi pasuje. Ale może kwestia gustu, sam się nie znam, a dywagacje na temat zimowego malowania pewnie prowadziłyby donikąd. Widziałem lepsze -o! :) Na pewno byłoby łatwiej z retuszem, do tego taki pstrokaty kamuflaż wybacza błędy, tj. łączenia nie rzucałyby się tak w oczy.
host pics online

Tak jak zapowiadałem, pod nóż poszły resory. Pomalowałem je panzergrau pactry. Szkoda, że nie ma szablonu stopnia ich wygięcia, zrobione na czuja.


Tak to wygląda w całości:





Z drobnych uwag:
-cz. 69c ma pomylone strony L i P,
-cz. 69f występuje w liczbie sztuk 4 a powinna w 8.
Ale to drobnostki. Spasowanie ogólnie bez zarzutu.

Jeszcze drobna sugestia dla przyszłych sklejających. Część 66 czyli "gniazdo" tylnych resorów chyba lepiej (tak jak wynika z opisu) przykleić do ramy razem z wklejonym resorem. Jeśli ktoś woli najpierw przykleić cz. 66 do ramy (tak zrobiłem) to będzie problem z wciśnięciem resorów. Można ew. cz. 66c przykleić na sam koniec, po ułożeniu resorów. Ja musiałem przyciąć resory, żeby to tam wcisnać. Gafa.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-10-20 20:28  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Odnośnie retuszu w przypadku modeli z naniesionymi śladami eksploatacji to pozwolę sobie mieć odmienne zdanie - nie jest to prostsze zadanie. Z tego samego powodu łączenia mogą właśnie rzucać się w oczy. Jednym kolorem przy takiej pstrokaciźnie tego się nie da ogarnąć, chociaż wszystko jest do zrobienia:-)
Dzięki za zbliżenia arkuszy zimowej wersji. Faktycznie z bliska wygląda nieco gorzej, ale ten typ kamuflażu jest dość trudny do oddania - zazwyczaj wychodzi mniej lub bardziej wyrazista fototapeta:-) Tym niemniej w 3D może to inaczej, bardziej atrakcyjniej wyglądać.

Pomylone oznaczenia, a tym bardziej brak niektórych - nawet drobnych - elementów, to z jednej strony, jak piszesz, drobnostki, ale ja bym tego tak nie traktował. Mnie akurat takie coś irytuje - lubię porządną robotę, chociaż akurat w dotychczasowych modelach Jurka nie natknąłem się na żadne braki:-) Druga sprawa, to o jakich częściach mowa. Niektóre dorobić bardzo łatwo, inne nie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-10-20 20:42  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kibicuję, trzymam kciuki i oglądam. Dla mnie ten model to wspomnienia z dzieciństwa, skleiłem ten model wraz z jego mniejszym bratem, gdy ukazał się w Małym Modelarzu. Brawa dla Jurgena za temat.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
05-10-20 16:05  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Guciu - do mnie jakoś to zimowe nie przemawia, jakieś takie rozpikselowane, dziwnie nieostre.
Moim zdaniem desperujesz jak Mirmił ;-)
Wcale to tak źle nie wygląda, jak na zdjęciu, a poza tym można zawsze "dopaćkać" półprzezroczystą warstwę białego.
Większy problem, to skąd wziąć wzór na łańcuchy na tylne koła? ;-))

 
05-10-20 18:31  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

To se klejta zimowe, mnie się aż tak nie podoba -o!
A tak na poważnie, kto wie, jak mi nie wyjdzie trójbarwne to i skleję wersję zimową :D. A z tymi łańcuchami to rzuciłeś Smoku bardzo ciekawy pomysł :)
Tymczasem jadę z budową dalej. Imitacja spodu silnika:



Tylny most z wałem. Uwaga, nie zróbcie głupoty jak ja. Wiedząc przecież, że most najlepiej będzie zamontować w całości, podczas budowy resorów dokleiłem na "ament" pierścienie (do resorów) przez które miał się wcisnąć most. Właśnie, nie dało rady wcisnąć. Lepiej te obejmy dokleić na moście i dopiero wtedy, co już będzie wykonalne, zespolić z resorami. Niezłe kombinacje musiałem zastosować i nie będę się silić na szczegółowy opis tych zmagań gdyż ten bełkot mógłby być niezrozumiały. Jakoś się z sytuacją uporałem i jest nadzieja, że będzie się to wszystko sztywno trzymać.



Idę kleić.
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-10-20 19:35  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Rama wygląda bardzo elegancko.
Będę stałym bywalcem relacji, powodzenia!

 
07-10-20 21:32  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
zibidworek   

Brawo!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024