FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-10-20 22:05  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Ten podnośnik nie wchodził cały pod pojazd jak to ma miejsce we współczesnych pojazdach. :)
Po jego przeciwnej stronie (tzn od pancerza) była wystająca stopka którą można było zaczepić o krawędź pancerza ( to ten kawał metalu od spodu)


a tutaj przykład praktycznego użycia takiego podnośnika :


--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
31-10-20 19:35  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam.

Co do podnośnika, pewnie był większy, bo punkt zaczepienia musiał być nieco wyżej. Pancerz tego pojazdu sięgał poniżej ramy i gdyby zaprzeć od dołu to pod ciężarem mogłoby dojść do jego uszkodzenia (?).

Ciąg dalszy następuje. Podoklejałem całość wyposażenia pancerza, dokleiłem nity (ponad 400). Teraz można zabierać się za km-y i wieżę. Tego na wieży ustawionego pod kątem chyba nie zrobię.

















Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-10-20 21:12  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepiękna robota... Skrzynki z kłódką z tyłu super. System korbotronic idealny. Świetnie wychodzą te detale i robią super robotę. Ciekawe jak uzbrojenie będzie wyglądało

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
01-11-20 19:04  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Ulepiłem dwa Hotchkissy, tzn ich umiarkowanie trafiona imitację. Trochę za daleko mi muszki wyszły no ale już trudno. Przydałoby się też zrobić obrazek w skali rozmieszczenia podzespołów karabinów na długości lufy. Choć obrazki są dobre i szczegółowe to dużo większe i można się pogubić w proporcjach. Lufy zwinięte z bibuły od paragonu, dobry materiał. Całość pomalowałem pactrą panzer grau. Posrebrzanie odpuściłem sobie, tak jest ok wg mnie.








Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-11-20 10:25  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Świetna relacja, wysoki poziom sklejania, dobre zdjęcia, mega tempo i jakość ….zaczynam się martwić, bo zbliża się koniec ;-) a fajnie śledzić tą budowę.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-11-20 12:03  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Karabiny ładnie sklejone, a zdjęcia chyba nie oddają ich faktycznych wymiarów. Wszak 7,92 mm w skali 1:25 to nieco ponad 0,3 mm średnicy otworu wylotowego lufy:> Pytanie, czy faktycznie udało Ci się taki kaliber uzyskać?

Ale niezbyt podobają mi się proporcje tego karabinu. Nie jest on aż tak mały, by nie można go było zaprojektować nieco lepiej.
Patrząc na zdjęcia z epoki, czy nawet rysunki przedstawiające ten kaem, niestety widać spore różnice.
W ostateczności jest nawet dodatek w skali 1:25: https://sklep.orlik-models.pl/akcesoria/elementy-do-waloryzacji-modeli-zywica-plastik/karabin-maszynowy-hotchkiss-wz-25.html?search=hotchkiss&description=true, ale popieram samodzielną produkcję:-)

Wracając jeszcze do zawiasów, to w sumie dziwi mnie fakt, że w tym modelu zostały potraktowane po macoszemu. W modelach Jurka, które do tej pory sklejałem, były porządnie rozrysowane. Teraz patrząc na ten karabin wydaje się, jakby ten model był nieco zbyt uproszczony, być może aby trafił do większej liczby odbiorców. Trochę szkoda.

Finał już bliski, czekam z niecierpliwością:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-11-20 13:01  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie ;)

StuG, jakby tak całość wydłużyć przy zachowaniu skali to by było lepiej. Z czasem widzę, że trochę przyciężkawy w proporcjach jest, ale to też przez duże powiększenie na zdjęciach. Nic lepszego nie wyczaruję, szczególnie bez aerografu. Co do moich niedoskonałości to już wspomniałem, w sumie wykorzystałem tu jedną część z wycinanki, resztę przekopiowałem na cieńszy papier, bo prawie wszystko zwijane. Szczerze nie bardzo wiem co by tu można inaczej zaprojektować, może te krążki w inny sposób rozwiązane, ale cala reszta, jak na ludzkie oko, mam wrażenie nie jest jakoś drastycznie uproszczona. Może taki był plan, żeby model (wydmuszka z resztą) był przeznaczony nie tylko dla wąskiego grona. I tak nie uważam, że jest to model "łatwy" czy odpoczynkowy. No, zawsze jest alternatywa z Answera, nawet mi przeszedł przez myśl, ale malowanie od Jurgena wygrało.

Co do zawiasów to to rozwiązanie z przyklejaniem drutu i wiara w to, że trafi się z kolorem to faktycznie średnie wyjście. Myślę, że złotym środkiem, o ile mówimy o wydmuszce, jest rozcięcie blaszki mocującej zawias do poszycia, w szczelinę pomiędzy zwinięta rurka wydrukowana na cienkim papierze pod kolor oczywiście. Bardzo to ceniłem w modelach W. Rycharda, zawsze jakaś osobna kartka z elementami do zwijania. Często o tym dziś projektanci zapominają, choć to też względy ekonomiczne/techniczne mogą mieć wpływ.
Oczywiście wykonanie tak małych zawiasów zgodnie z ich działaniem (tj. przekładanka jak w poj. ogniwach gąsienic) to już opcja dla osób z Twoim warsztatem, ja mam jeszcze zbyt koślawe paluchy na to ;p

PS z kalibrem to prawie się udało hi hi :)



pozdrawiam

--

Post zmieniony (02-11-20 14:42)

 
03-11-20 00:09  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie mówię, że model jest łatwy, chociaż też do najtrudniejszych nie należy. Akurat wnętrza pojazdów średnio mnie interesują, a w tym przypadku brakuje dobrej dokumentacji, by wykonać je zgodnie z rzeczywistością.
Z karabinem oczywiście większego problemu nie ma, choć faktycznie te krążki mogłeś wykonać nieco inaczej, skoro i tak malowałeś całość. W rzeczywistości mają przekrój bardziej trapezowy niż prostokątny, no ale są to już drobiazgi:-) Kaliber nieco za duży, ale ujdzie:-) Zastosowałbym jednak tutaj jednak igłę lub rurkę odpowiedniej średnicy.

Przesadzasz z tym brakiem wiary w swoje umiejętności:-) Następnym razem zrobisz zawiasy na zakładkę i zobaczysz, że to nic trudnego:-) Jedyne, co Ci się może przydarzyć to pogorszenie wzroku, nerwica i Parkinson, ale to detale, które jak wiemy nie przeszkadzają w naszym hobby:-)

Twoja relacja jest reklamą tego modelu - reklamą, która każe się mocno zastanowić nad kupnem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-11-20 18:05  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam, w dzisiejszym odcinku jarzma, w tym jedno "gołe" od góry wieży. Przykleję na końcu, bo znając życie coś urwę...



Aha, nie mogłem znaleźć części 36d, taki pierścień na obwodzie krążka z dziurą na km-y. Nie wiem czy to podłużne paski czy okrągły element. Może gdzieś wyrzuciłem przypadkiem? Ale płakać nie będę.

Stug -dałbym sobie uciąć ręce, a może i więcej, że w międzyczasie pozyskałeś ten model do swojej kolekcji, a tu widzę losy się ważą. Żeby później nie było na mnie :)
"Trudność" tego modelu, bo warto doprecyzować, polega na tym, że pozornie prosta bryła tego całkiem nie małego modelu od razu uwypukla wszelką biedę warsztatową. Babole nie znikną wśród 500 detali. Chociaż samo nitowanie trochę zmieniło odbiór i model nabrał przestrzenności (in plus) ;)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-11-20 22:51  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uwielbiam tego typu modele ,oraz relacje z budowy takich pojazdów ,całość jak I uzbrojenie bardzo ładnie poskładane powodzenia w dalszej pracy.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024