FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-10-20 12:18  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Wojciech Cięciwa   

Też sobie cichutko siedzę i podziwiam.
Fajny modelik Ci wychodzi.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-10-20 21:22  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Trochę byłem ostatnio zarobiony ale w końcu udało się okleić szkielet. Jesteśmy w domu. Już się zepsuć (bardziej :P ) modelu chyba nie da. Czekają same przyjemności włącznie z nitami :).
Co do metodyki, oklejałem szkielet elementami tak jak przewidziała to wycinanka. Każdą część poszycia na miejscach styku fazowałem poprzez ścięcie nożykiem i choć nie kleiłem w powietrzu warto było. tam gdzie części się chodzą wystarczy leciutko przejechać paznokciem i jest klasa. Na niektórych zdjęciach te "wygłaskane" miejsca lampa łaskawie podkreśliła, także spokojnie, to nie braki retuszu :). Spasowanie? -nie wiem. Kleiłem poszycie, uwaga, na BCG. Szkielet był tak pancerny, że zaryzykowałem i szczerze -drugi raz zrobiłbym tak samo. Jedynie pod wizjerem kierowcy na styku z maską wyszła jakaś mała szparka, widać chyba na zdjęciach i to moja wina, coś musiałem sknocić na etapie szkieletu, po drugiej stronie to nie wystąpiło. Aha, mimo wszystko chyba lepiej by wyszło klejąc w powietrzu :P.
Jako, że obiekt nabrał postaci 3D i elementy wrześniowego kamuflażu nie kontrastują już na tle bieli wycinanki stwierdzam -dobrze sobie Jurgen poradziłeś z tą kolorystyką. Trochę pastelowa, nie za ostra, wygląda dużo lepiej niż w 4tp, którego mam w 2D. Tak przynajmniej można domniemywać, bo raczej nikt z forumowiczów rzeczywistego obiektu sprzed ponad 80 lat nie widział :)

Założone na razie na sucho, przykleję jak się uporam z błotnikami itd, nie spieszy się.












Pozdrawiam i do następnego już wkrótce.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-10-20 21:34  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Guciu, masz rację, nikt z nas nie widział rzeczywistego malowania 80 lat wstecz ale tym bardziej mnie dobór kolorów satysfakcjonuje w przeciwieństwie do wielu replik 1:1 jakie miałem okazję w życiu oglądać. Czasami próby odtworzenia farb wg. zachowanych regulaminów dają finalnie "efekt kanarka" a nie malowanie maskujące, które w tym przypadku jest jak najbardziej udane. Twoja relacja coraz bardziej przekonuje mnie do tego modelu ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
24-10-20 01:33  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
skarczew   

@Jaroslav:
Jakieś zdjęcia sprzed tych 80 lat istnieją...




Post zmieniony (24-10-20 01:37)

 
24-10-20 09:17  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mówimy o oglądaniu zdjęć bo te widział każdy kto się interesuje tematem. 😉

--
GG 6801515

 
24-10-20 09:52  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jest moc w umiejętnościach i w wykonaniu modelu. Myślałem, że decydując się na nity decydujemy się na malowanie całego modelu. Czekam zniecierpliwiony na efekt.

Pozdrawiam Adam

Post zmieniony (24-10-20 09:53)

 
25-10-20 12:26  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Hej hej.
Mała aktualizacja. Walczę obecnie z drobnicą. Zawiasy, które miały być wykonywane z drutu zwijam z kartonu. Pozyskuję z niezamalowanych na biało elementów wersji zimowej. Formuję, aż papier się rozdwoi i wtedy prosta już sprawa jest prosta. Trochę więcej roboty, ale zawsze to lepiej kolorystycznie wygląda niż malowany drut. W miejscach mniej macanych i nienarażonych na uszkodzenie poprzyklejałem kilka nitów na próbę. Doszły tez błotniki -dobrze pasowały do kadłuba.







Zawiasy:








A nity robię tak: 0,8mm produkcji GPM (najlepsze z jakich miałem okazję korzystać i lepszych nie potrzeba) maluję akwarelą, fajnie wnika w szczeliny i mamy w pełni kolorowy wyretuszowany nit. Nie impregnuję ich, nie zdarzyło mi się, żeby te konkretne się rozwarstwiały a juz ponad tysiąc takich w życiu nakleiłem :). Potem wycinam, mikro kropelka BCG naniesiona na kadłub igłą. Nity "łapię" ostrzem skalpela, nie wbijając go rzecz jasna, a trzymają się, po czym lądują na swoim miejscu. Z doborem koloru to już temat rzeka i trzeba po prostu wybrać jakiś kompromis, tak na prawdę trzeba by oddać fakturę druku, co przy malowanych nitach jest nieosiągalne. W zależności od światła wydają się raz ciut za ciemne, raz ciut za jasne :) Ale zabawa przednia tak czy inaczej i efekt lepszy niż bez nitów.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (25-10-20 12:44)

 
25-10-20 19:58  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Guciu, nie testowałem tych nitów od Grześka ale jak mówisz, że są ok to takie są. Powiem Ci tak, ja bym całe poszycie lekko przetarł patyczkiem kosmetycznym umoczonym w rozcieńczonym caponie a wszelkiego rodzaju zawiasy i *******ki przyklejał nierozcieńczonym caponem. Kiedyś zresztą pokazywałem że za pomocą caponu da się praktycznie cały model skleić i choć może śmierdzi, to trzyma się mocno i nie pozostawia żadnych śladów klejenia.

--
GG 6801515

 
25-10-20 20:04  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dobrze tez klei papier Lakier akrylowy bezbarwny tamiya i model master. choć ten drugi po wyschnięciu trochę widać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-10-20 21:16  Odp: [R] URSUS wz. 29 Sklej Model 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stefek, masz całkowitą rację ale gdy poruszymy aspekt cięcia kosztów to jednak capon wygrywa ;) Wszystko zależy od warunków pracy. Jak masz w domu małe dziecko lub się spodziewasz to lepiej przepłacić na akryl bezdyskusyjnie.

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024