FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-02-21 15:28  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

model zaczyna nabierać finalnego kształtu, skończyłem całą dolną część, pozostała do zrobienia wieża. Wszystko sklejało się raczej bez problemu ze strony projektu.





--

 
07-02-21 18:04  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładnie, ba powiem bardzo ładnie wygląda to ci już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-03-21 15:33  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

udało mi się dobrnąć do satysfakcjonującego końca. Model do najłatwiejszych nie należał, jest dość trudny, raz ze względu na kształt kadłuba i wieży, dwa na dość dużą ilość drobnych detali, ale po sklejeniu robi dobre wrażenie. Co do opracowania i spasowalności nie mam zastrzeżeń sklejało się go bardzo dobrze a wszystkie babole to moja wina, problem miałem szczególnie z poszyciem wieży przy jarzmie działa oraz z fazowanymi krawędziami kadłuba, dodatkowo rysunki i części na arkuszach były sensownie rozmieszczone zgodnie z kolejnością budowy. Można się czepiać, że brakowało kilku drobnych powtarzalnych części czy oklejki kół były trochę za długie ale to są *******y z którymi każdy modelarz sobie poradzi.
Był to chyba najbardziej zdetalizowany model jaki do tej pory skleiłem i mimo kilku wpadek jestem zadowolony z efektu, zapraszam do galerii końcowej:





 
06-03-21 17:42  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Całkiem fajna konserwa.
Gratuluję

 
06-03-21 19:04  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-03-21 19:43  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie wyszedł, gratuluje efektu końcowego:-)
Jest trochę mankamentów - rzuca się w oczy nieco wymęczona lufa (połamany karton - zalecam dłuższą obróbkę:-)) Te brudy na gąsienicach też takie średnie.
Ale za całość, a przede wszystkim ciekawą relację - dziękuję i czekam na kolejny fajny model w Twoim wykonaniu.
Tak trzymać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-03-21 16:30  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki wszystkim za pochwały! motywują do dalszej pracy:)

StuG - jestem trochę zły na lufę bo przez większość czasu formowania była ok a pod koniec zrobiło się nie ok. Nie wiem może faktycznie za szybko chciałem ją uformować, masz jakieś sugestie odnośnie technik jak to robić? Lufę walcowałem po prostu prętami z coraz mniejsza średnicą. Zastanawiałem się czy nie pomóc sobie BCG po nasączeniu karton sam powinien się zwijać, jednak wydaje mi się, że o ile ma to prawo się udać i wyjść dobrze to ryzyko zwichrowania i pogięcia elementu jest większe.

Co do gąsienic i ich malowania to jest to dla mnie temat rzeka i pewnie jeszcze zejdzie mi kilka modeli zanim dam radę je zrobić na wysokim poziome, w następnym modelu chcę zmienić farby, użyć metalizera, zobaczymy co z tego będzie. Muszę przejrzeć jeszcze kilka relacji, może zajrzeć na plastikowe fora, podpatrzeć jakieś techniki bo na razie eksperymentowałem w sumie sam.

No ale ogólnie plan jest taki żeby były tylko coraz lepiej :)

 
07-03-21 16:38  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Całkiem zgrabnie poskładane, grabs

 
08-03-21 08:11  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Bardzo zgrabny model Ci wyszedł.
Gratulacje.

Pozdrawiam,
Kuba

 
08-03-21 15:44  Odp: [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Viz - jak najbardziej polecam użyć do formowania klej BCG czy nawet zwykłą ślinę. Nie ma się czego obawiać - po prostu kształtuj dopóty, dopóki klej czy ślina nie wyschnie, a element nie będzie gładki jak pupa niemowlaka:-) W dodatku w środek lufy polecam włożyć zwinięty papier, by kaliber lufy zgadzał się w skali z rzeczywistością, bo często w modelach czołgów lufy wyglądają, jakby ich ścianki miały grubość blachy do wytwarzania puszek z piwem:-)

Co do brudzenia gąsienic, to nie jest źle. Na zbliżeniach zauważyłem dopiero, że te maźnięcia pędzlem nie wyglądają zbyt naturalnie. Ale jak sam słusznie stwierdziłeś - temat rzeka. Z każdym następnym modelem będzie lepiej. A o to w tej całej zabawie chodzi:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024