FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
03-10-20 11:26  [R/G] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

wracam z nową pancerną relacją, tym razem amerykański czołg lekki M24 Chaffee z wydawnictwa WAK.

Na sam początek skleiłem kadłub, w sumie nie taki prosty, z dużą ilością płyt pod różnym kątem.
Teraz powoli będę przechodził do układu jezdnego.
Nie jestem zadowolony z łączenia na fazowanej krawędzi pomiędzy górnym a bocznym poszyciem, mimo usilnych starań i tak pojawiły się szczeliny a całość wydaje się trochę wymęczona, mam nadzieję że po wykonaniu detali trochę to zginie i nie będzie tak rzucać się w oczy.



--

Post zmieniony (06-03-21 15:34)

 
04-10-20 10:26  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przyznam szczerze, że nie takiej gwiazdy na pancerzu się spodziewałem:-)
Ale wybór modelu jak najbardziej słuszny. Model jest bardzo atrakcyjny, ale z tego co zauważyłem w oglądanych relacjach z jego budowy - nie najłatwiejszy.
Postaraj się staranniej zamalowywać białe pola, by farba nie wychodziła poza obrys. To samo tyczy się wykonanego retuszu. W kilku miejscach widać nieestetyczne zabrudzenia przy krawędziach. Nie wiem, jak to wygląda w rzeczywistości, może tego nie widać tak, jak na zdjęciach?:>

Fajny model wybrałeś, będę podglądał:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-10-20 19:05  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Heh, czołg z czerwoną gwiazdą też pewnie kiedyś się u mnie pojawi :)
Panzer 2 od AH trochę mnie rozleniwił z retuszem i tam takich wpadek przez waloryzację po prostu nie było widać, tutaj zdjęcia to bardziej wyciągnęły i może to i lepiej bo jasno widzę nad czym muszę jeszcze popracować, mam nadzieję, że w trakcie klejenia tego modelu się poprawię :)

 
08-11-20 10:35  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

prace nad modelem postępują, wykonałem całość zawieszenia raczej bez większych problemów, jednak brakowało kilka części (28 b i c - zamiast po 10 było 5 sztuk, jedna z części 34 była niedodrukowana w całości, cz. 35 były za długie i trzeba było przycinać) ale ogólnie łatwo można było sobie z tym poradzić.




A teraz ciekawostka dla wszystkich retuszujących swoje modele temperami, z reguły używam temper w tubkach Koh-i-noor, jednak, że biała i czarna kończą się dość szybko, zakupiłem farby w butelkach takie jak na zdjęciu. Gdyby komuś przyszły do głowy podobne pomysły to dajcie sobie spokój. O ile biała po wymieszaniu z kolorową farbą z tubki daje jakoś radę, to z czarną było nie za fajnie. Farba stała się strasznie lepka, słabo mieszająca się z wodą, słabo kryła a do tego po jakimś czasie wyciera się z krawędzi. Prawdopodobnie da się znaleźć farby w butelkach które dobrze łączą się z Koh-i-noorem jednak postanowiłem się nie męczyć i kupiłem większy zapas czarnych i białych tubek, wyszło wprawdzie drożej ale się chociaż nie frustruję przy malowaniu.

 
08-11-20 22:02  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zaczyna przypominać karakana:-)

Chęć powtórnego wynalezienia koła z powodów ekonomicznych lub innych zazwyczaj kończy się tak, jak opisujesz:-) Ale człowiek nie byłby sobą, gdyby nie próbował. Czasami, wśród wielu porażek, może z tego wyjść naprawdę ciekawa nowinka, którą potem stosuje multum innych modelarzy:-) Wystarczy choćby wspomnieć klej BCG - kto by pomyślał 20 lat temu, że takim specyfikiem będzie się sklejało kartonowe części?:> A tu proszę.
Tym razem się nie udało (chociaż etykiety powinny Ci już zapalić czerwoną lampkę - hasła "Toy", "happy" czy "premium" źle się kojarzą:-) ), ale nie ustawaj w wysiłkach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-11-20 08:53  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dokładnie, próbować nowości raczej trzeba, a że czasem coś nie wyjdzie, tylko nauka z tego :)
Choć nie zrażam się do haseł "toy" czy "kids" na opakowaniach artykułów plastycznych bo nie raz się już się pozytywnie zaskoczyłem, jak chociażby BCG o którym wspominasz :)

 
27-12-20 10:47  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

mam małą poświąteczną aktualizację modelu, zrobiłem wszystkie koła i zamocowałem je do kadłuba, teraz jeszcze gąski i będzie z górki :)




--

 
27-12-20 14:39  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Lukee 

 

Wygląda fajnie!

 
31-12-20 15:04  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ostatnia aktualizacja w tym roku, dorobiłem gąski. Lewa gąsienica wyszła trochę za krótka, i jest szpara ok 1mm na łączeniu, pewnie gdzieś w tym jest moja wina, dołożenie kolejnego ogniwa skutkowało, że góra za bardzo wisiała więc postanowiłem to tak zostawić i ukryć pod błotnikiem.

 
04-01-21 20:25  Odp: [R] M24 Chaffee - wyd.WAK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Fajnie gąsienice.
To wycinankowe z pojedynczych ogniw, czy lasery???

Pozdrawiam,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024