FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-09-20 15:35  [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy temat jak i również post na tym forum.

Mogę chyba powiedzieć, że zaczynam przygodę z modelarstwem jeśli nie liczyć mojego wybryku jakieś 15 lat temu.
Owym wybrykiem było USS Missouri od GPM i chyba nie trudno sobie wyobrazić jak skończyło się spotkanie kogoś
kto pierwszy raz widzi na oczy wycinankę z pancernikiem ,który jeśli dobrze pamiętam ma około 11000 kawałków do wycięcia (mogę kłamać).



Dobrze się to nie skończyło jak widać i poległem.


Zapał powrócił kilka miesięcy temu po odwiedzeniu statku muzeum HMS Belfast w Londynie




Zacząłem rozglądać się za potencjalnym "wybrykiem". Piszę wybrykiem, ponieważ celem był pancernik albo krążownik w okolicach 100cm.
Po jakimś czasie pojawiła się nowa Arizona w GPM. Bardzo podobał mi się ten okręt jeszcze za czasów klejenia Missouri więc od razu go kupiłem.

I tak oto zaczynam podejście pod Arizonę. Będę się tak na prawdę uczył na tym modelu no ale lubię jak nie jest łatwo.
Duży komplet z wręgami i detalami wyciętymi laserowo.

Wręgi poszły całkiem sprawnie ale zrobiłem kilka baboli tj. zapomniałem przykleić kilka elementów w części dziobowej.
Zorientowałem się mając już poszycie na miejscu ale to już w następnym poście :)











Zapraszam do komentowania i niedługo dodam więcej zdjęć.

Pozdrawiam

Post zmieniony (22-09-20 19:12)

 
22-09-20 19:11  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chętnie popatrzę, bo sam z nią walczę.
Powodzenia.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-09-20 19:02  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Życzę powodzenia, ale taki model na sam początek bym odradzał.
Na start proponowałem bym mniejsza jednostkę np. ORP Piorun z MM 12/2001. Model autorstwa p. Pawła Mistewicza sam się klei i bardzo ładnie wygląda. Zrobisz jak uważasz, życzę powodzenia i podglądam ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-09-20 13:40  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Spychacz, oglądam twoją relację tutaj na forum i na fb :)

Dzięki Kruszyna. Obawiam się, że klejenie czegoś mniejszego nie przyniosłoby mi satysfakcji, ponieważ lubię duże wyzwania i jak nie jest łatwo.
Poza tym pancerniki z tamtych czasów podobają mi się najbardziej. Mam nadzieję, że sprostam.

Pierwsze wycinanie, które też poszło stosunkowo szybko, czyli poszycie w części podwodnej.






W taki sposób sobie trochę pomogłem gdy zobaczyłem , że poszycie troszkę się zapada na relingach. W efekcie końcowym jest na pewno troszkę lepiej
niż gdybym tego nie zrobił. Na tym etapie nie wiedziałem jeszcze o technice z tworzeniem podposzycia z kartonu piwnego jeśli dobrze pamiętam.




Te pasy idące wzdłuż statku zostawiłem na później. Widać je niewycięte na zdjęciu




Wszystko wyszło w miarę równo. Na tym etapie nie miałem jeszcze nigdy styczności z farbkami i trochę żałuję, że nie retuszowałem białych miejsc
gdzie był cięty karton. Trudno się mówi i jedziemy dalej.




cdn.

 
27-09-20 20:28  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kilka fotek z kolejnego etapu.
Zdecydowałem się na wycięcie okien i podklejenie ich przezroczystą folią.




Na tym zdjęciu folia folia póki co tylko na środkowym oknie.



Możliwe, że jest to ciekawostka i coś czego za często się nie używa do wykonywania takich otworów.
Długo zastanawiałem się jak to wykonać, a odpowiedź znalazłem u siebie w szufladzie.
Jest to pozostałość po mojej dawnej działalności. Zakuwacze do kamieni firmy Rodent.
Spory wachlarz rozmiarów i robota poszła bardzo gładko.



Pokłady oraz poszycie na miejscu.




Najtrudniejszy był przód i trochę się tu zastanawiałem. Najpierw wyprofilowałem dwie połówki i skleiłem je razem, a następnie wsunąłem na model.
Wyszło w miarę równo. Pewnie jest na to jakiś lepszy sposób ale tak mi zagrało.



Na koniec na rozluźnienie zrobiłem stojak żeby już modelem nie pływać po stoliku :)



--
Relacje:
USS ARIZONA

 
28-09-20 06:57  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Krzysztof76   

Czy to wyścigi jakies? Robisz ten model na czas? Starsznie odbija się na jakości wykoannia, nierówno, brak retuszu itp.

 
28-09-20 09:21  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć! Jestem nowy na tym forum i w modelarstwie kartonowym i wiem jak ważne są słowa dopingu w komentarzach jeśli już się otworzyłeś na świat i pokazujesz swoje pracę. Wiec: Myśle ze ten kadłub wygląda fajnie, wielgachny i majestatyczny nieźle sobie poradziłeś z tym dziobem. Oczywiście rady kolegów modelarzy żeby zacząć od czegoś mniejszego są bardzo rozsądne i sukces tkwi w dokładności a nie rozmachu No ale serce nie sługa ;) Z tego co zauważyłem w każdej dziedzinie modelarstwa są jakieś takie grzechy śmiertelne - w modelarstwie figurkowym (z tąd pochodzę:)) brak płynnych przejść kolorów w cieniowaniu a w kartonowym -krowie żebra, szczeliny. Nie zrozum mnie źle nie chce ci odbierać motywacji bo okręt wygląda obiecująco i jak go skończysz będzie stanowił mega ozdobę każdego pokoju. Ale jesteśmy tu żeby się doskonalić wiec tak tylko piszę. Powodzenia! Będę obserwował

 
28-09-20 19:10  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Krzysztof76 napisał:

> Czy to wyścigi jakies? Robisz ten model na czas? Starsznie odbija się na jakości wykoannia, nierówno,
> brak retuszu itp.

Witaj Krzysztof :) Nigdzie się nie ścigam. Wiem, że można odnieść takie wrażenie, bo często wrzucam fotki
ale prawda jest taka, że jestem z modelem znacznie dalej niż na fotkach, które wrzucam i chce relację podgonić
do aktualnego stanu. Co do jakości wykonania wiem, że można lepiej i idzie mi coraz lepiej. Żałuję, że wtedy nie
retuszowałem ale próbuję to ratować i szukam patent na zretuszowanie części podwodnej. Widziałem gdzieś sposób
ze startą kredką. pozdrawiam


Plexus napisał:

> Cześć! Jestem nowy na tym forum i w modelarstwie kartonowym i wiem jak ważne są słowa dopingu w
> komentarzach jeśli już się otworzyłeś na świat i pokazujesz swoje pracę. Wiec: Myśle ze ten kadłub
> wygląda fajnie, wielgachny i majestatyczny nieźle sobie poradziłeś z tym dziobem. Oczywiście rady
> kolegów modelarzy żeby zacząć od czegoś mniejszego są bardzo rozsądne i sukces tkwi w dokładności a
> nie rozmachu No ale serce nie sługa ;) Z tego co zauważyłem w każdej dziedzinie modelarstwa są
> jakieś takie grzechy śmiertelne - w modelarstwie figurkowym (z tąd pochodzę:)) brak płynnych przejść
> kolorów w cieniowaniu a w kartonowym -krowie żebra, szczeliny. Nie zrozum mnie źle nie chce ci
> odbierać motywacji bo okręt wygląda obiecująco i jak go skończysz będzie stanowił mega ozdobę
> każdego pokoju. Ale jesteśmy tu żeby się doskonalić wiec tak tylko piszę. Powodzenia! Będę
> obserwował

Witaj Plexus :) dzięki za motywację. Bardzo liczę na konstruktywną krytykę, a najlepiej popartą jeszcze radami,
bo wiem, że dużo się muszę nauczyć jeśli chcę żeby to wyglądało jakoś.
Pozdrawiam

 
28-09-20 19:23  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
siedem   

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jak Ci wyszedł kadłub Arizony. Kształt jest bardzo trudny, zwłaszcza jak na pierwszy model. Faktycznie szkoda tego braku retuszu, ale to już wiesz.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
28-09-20 19:48  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadzam się z przedmówcą. Kadłub Arizony jest bardzo trudny, najtrudniejszy z tych które już sklejałem, a Ty poradziłeś sobie z nim całkiem dobrze. Największy problem, to brak retuszu, ale o tym już wiesz i dobrze, że już retuszujesz. Podposzycie też by pomogło, ale to dopiero w następnym modelu.
Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024