FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-05-20 11:12  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Greg77   

Bardzo fajny. Gratulacje i czekam na kolejne galerie.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
18-05-20 12:15  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dziękuję za zainteresowanie i pozytywny odbiór. Samolociki po wydłubaniu prototypu ruszają seryjnie i docelowo ma być 24 Corsairów, oraz 18 Barracud II, z którymi mam mały problem bo w zasadzie nie ma opracowanych tych samolocikó w 200. To co oferuje ecardmodels nie nadaje się ani do powiększenia, ani do niczego, zobaczymy, coś się wymyśli.

Model ma w zasadzie wszystkie elementy wyposażenia i uzbrojenia. Być może można by to bardziej zdetalizować. Być może można by pod galeryjkami burtowymi dać drutologię. Poza tym ciężko było znaleźć dla Colossusa wystarczająco materiałów dla wyposażenia co gdzie miał na przełomie 1944/45. Poszczególne jednostki typu różniły się, a różnice zwiększały się wraz z czasem służby. Myślę, że poziom detalizacji jest odpowiedni, zresztą dla lotniskowców zawsze będzie wrażenie niedosytu i złudzenie że mało się dzieje. Wystarczy popatrzeć na warsztatowce typu Colossus: one na prawdę były pozbawione wszelakich ustrojstw. Poza tym np. nie chciało mi się już oplatać linkami 74 tratw, dodawać do nich podciągów i separatorów, itd. Sam nie wiedziałem na początku jak to wyjdzie i wraz z dodawaniem właściwie od zera poszczególnych elementów zastanawiałem się co tam jeszcze było w zakamarkach. Brytyjczycy są skąpi w publikacji materiałów więc było cieżko znaleźć dla tej jednostki wystarczająco przekonywujących materiałów. Nie chciałem robić kompilacji wyposażenia ze wszystkich okrętów typu. Ale sugestie konkretnie co warto by zdetalizować są cenne, zawsze inny punkt widzenia.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
18-05-20 15:37  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje Sven. Bardzo ładny model.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-09-20 10:51  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze doszły samoloty.



--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-09-20 11:24  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Greg77   

a Barracudy??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
19-09-20 11:34  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Są w planie, tylko te z ecardmodels nie nadają się do niczego, na razie nie mam lepszych, może coś się wymyśli w przyszłości bo faktycznie samoloty torpedowe z podwieszonymi torpedami to byłoby coś. Ale zanim dojdą Barracudy to zostało 15 Corsairów, tylko że ponieważ przerabiam je z tych Answerowych, dostałem partię drukowaną cyfrowo co bardzo utrudni sklejanie tych samolocików, które są ciężkie do sensownego spasowania, min ujemny wznios skrzydeł, ciężki do skorygowania. Teraz wkraczam w fazę wykańczania następnych 2 lotniskowców póki co. Odpoczynek od samolocików.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-09-20 21:55  Odp: [G] HMS Colossus, 1:200, ecardmodels
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przyłączam się do gratulacji.

Pozdrawiam
Adam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024