FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-10-20 19:23  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Obecnie na tapecie stolarka okienna i kabina na rufie.

Okna bez "szyb" i po wizycie szklarza:





Rufa tuż przed zamknięciem kabiny wygląda obecnie tak, popełniłem drobny bład przy pasowaniu części 74 i trzeba było nieco sztukować, co obecnie widać ale za chwilę się schowa za bocznymi oknami :)



--

 
22-10-20 13:06  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pięknie! Jak zrobiłeś takie fajne, niegładkie szyby w oknach? Jakimś wikolem posmarowałeś, czy gęstym lakierem? Wyglądają bardzo odpowiednio do "epoki".

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-10-20 18:23  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szybki to folia, w którą były zapakowane elementy laserowe. Po przyklejeniu folii do części odpowiednie maskowanie i na to bezbarwny błyszczący lakier akrylowy w sprayu, dwie warstwy z obu stron. Efekt wyszedł trochę zbyt mocny jak na mój gust i chyba warunki atmosferyczne na moim balkonie miały na to wpływ bo gdy wykonywałem te szybki było dość wilgotno i chłodno (w okolicach 10 st. C). Testy na próbkach, które robiłem w sierpniu przy tej samej ilości warstw lakieru i ładnej pogodzie wychodziły mi bardziej stonowane.

 
23-10-20 13:23  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie widziałem sierpniowych, ale te wyszły fajnie. Powodzenia w dalszej budowie.

 
23-10-20 21:50  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Oooo fajny efekt tych szyb! Muszę kiedyś wypróbować.

--
54323031

 
03-11-20 17:37  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Od ostatniego razu nie nastąpiło dużo zmian.

Zamknąłem kabinę na rufie




Po rufie przyszła kolej na oklejenie głównego pokładu, jedyna trudność to zachowanie prostego przebiegu desek i symetrii




Ostatecznie wyszło tak





Pora zabrać się za kolejną warstwę poszycia.

 
03-11-20 19:55  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie :)

--
Siwy

 
04-11-20 07:46  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ale smaka robisz na tę łajbę, już to wygląda przepięknie, a i sama relacja będzie tą, którą się będę posiłkował jak pociacham swój egzemplarz (bo zapewne to nastąpi). Trochę mnie przerażała część rufowa ale teraz wszystko jest jasne :).

Jakieś szpachlowanie jeszcze przewidujesz? Bo nigdzie nie wyłapałem, chyba, że nie doczytałem. W sumie obłości tej łupinki nie są jakieś przerażające. Może i dałoby się bez, bo jeszcze podposzycie wzdłużne, jeśli dobrze myślę, przyjdzie.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-11-20 08:36  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Guciu, szpachlował raczej nie będę. Ta łajba ma trzy warstwy poszycia z czego ostatnie pogrubione do 0,5mm co łącznie da około 1mm kartonu na kadłubie. Raczej nie ma co go jeszcze pogrubiać :). Plan obecnie mam taki, że lekko przeszlifuję krawędzie styku na obecnej warstwie, na to położę dla wzmocnienia rozcieńczony pattex i potem prawdopodobnie drugi raz bardzo lekkko przeszlifuję. Na to pójdzie druga wartwa poszycia. Być może jakieś niewielkie ilości szpachlówki pójdą pod krawędzią pokładu, tam miejscami pokład wystaje lekko (0,1 - 0,2mm) poza obrys kadłuba. Decyzję w tej sprawie podjemę dopiero jak będę pasował części 124 L i P gdyż one są pierwszymi elementami poszycia wychodzącymi ponad pokład. Drugą wartswę też pewnie będę lekko szlifował przed pokryciem jej finalnym poszyciem.
Na rufie trzeba pilnować symetrii przy przyklejaniu lustra, łatwo tam może coś uciec, a i niektóre elementy są dość delikatne.

 
04-11-20 15:13  Odp: [R] Saettia - WAK 7-8/2015, 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

No i bardzo "piknie".
Ale... nie chcę przypadkiem spowodować katastrofy, więc tylko do przemyślenia: gdybym dziś projektował ten model, zrobiłbym odwrotnie tzn, pierwsze poszycie pogrubiłbym do 0,5 mm a ostatnią warstwę (w kolorze) zostawiłbym tylko na kartonie, tak jak jest to wydrukowane. Teoretycznie chyba można tak zrobić. Należy tylko uwzględnić fakt, że naklejone na tekturę pierwsze poszycie będzie o ułamki milimetra za małe. Więc wycinając je z zapasem "po zewnętrznej" i zostawiając z długości niewielki zapas, powinno pasować. Finalne poszycie (które miało być naklejone na 0,5) nie zmienia "teoretycznie" swoich wymiarów, więc powinno pasować bez żadnych zabiegów. Ta sugerowana zmiana ma tę przewagę, że pierwsze poszycie można dokładnie uformować, "dopieścić" papierem ściernym (nawet dodać szpachli), nie martwiąc się o wygląd, bo i tak będzie zakryte.
Żebym nie był niczemu winny, to tylko takie moje przemyślenia:-)))
Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024