FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-10-20 13:15  Odp: [Z] Jak-7B
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie akurat, bardzo pasuje kupowanie w Empiku. Laserów i tak nie kupuje. Lasery jedynie tylko z detalami.
Gdyby Haliński nie robił dystrybucji do empików, to prawie w ogóle bym nie miał jego modeli.
Zamawianie przez Internet wygodne tyle, że moje złożenie zamówienia potrafi się ciągnąć nawet rok.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-10-20 13:54  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zatem dochodzimy do konieczności szerszego reklamowania modeli kartonowych. Czy jakieś wydawnictwo to robi? To też spore koszty i czy to coś da? Zgadzam się z Marcinem, że jakość i skuteczność sprzedaży ma znaczenie. Czy EMPIK, RUCH promują jakoś takie produkty? Można je u nich kupić, ale nie ma tam żadnych akcji (takich od czasu do czasu), aby zainteresować szersze grono tym hobby, albo chociaż poinformować, że takie coś można tu kupić. Nieraz szukanie w EMPIK-u nowego wydania zajmowało mi sporo czasu, a mniej więcej wiedziałem gdzie mam iść  (nie wiem czy ktoś mi robił na złość , ale zamiast w dziale hobby, czasem model były w dziale prasa specjalistyczna / kolekcje, albo jeszcze gdzieś indziej. Ostatnio jednak musze stwierdzić, że pilnowali, aby były tam gdzie ma być). Sprzedaż online jest wygodna, wystarczy tylko mieć potrzebę zakupu . Bizon widocznie nie cenisz modeli ze Stegny, skoro bez EMPIK-u byś ich prawie nie kupował .

--

 
19-10-20 15:19  Odp: [Z] Jak-7B
dryf   

Temat "szerszego dostępu " lub braku zainteresowania (szerszego) jest znacznie głębszy i poważniejszy , to jest przeskok mentalny . Kiedyś ukazanie sie małego modelarza to było wydarzenie dnia w szkole , i reklama nie była potrzebna . Dzisiaj młodzierz nie potrafiła by odczytać prostego schematu (choć moze się mylę), ale najwazniejsze jest to że jest kompletny zanik zainteresowania historią , a wiekszść modeli to w jakimś stopniu osiagnięcia techniki tamtych lat i z kazdym wiąże sie jakaś historią .

 
19-10-20 15:31  Odp: [Z] Jak-7B
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Czy były lub są rozmowy z InMedio? Zdaje się, że na FB widziałem okładkę Twojego modelu, tytuł wydawniczy Card Army?

--


 
19-10-20 16:20  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Wnioski raczej mało optymistyczne, trzeba się zaopatrzyć na emeryturę bo za 10 lat nic nowego nie powstanie a jak się ukaże to jako plik do samodzielnego druku.
Wszystko ma swój koniec nawet taka prosta sprawa jak jazda na rowerze przez e- bike staje się hmm no właściwie nie wiem czym.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
19-10-20 22:36  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie bądźmy aż takimi pesymistami :). Ja zaszczepiam modelarstwo swoim dzieciom, chrześniakom, a oni może rozszerzą to na swoich rówieśników. Zobaczymy. Młodzież jest znacznie bardziej aktywna w internecie, więc tam ich trzeba bombardować hobby :)

--

Post zmieniony (20-10-20 08:54)

 
20-10-20 00:07  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

Baju, baju - WAK może dać tytuł na Empiki a Answer nie? Podejrzewam, że autor tak się wycenił, że wydawca zrobił wysiadkę z tego układu.

 
20-10-20 08:55  Odp: [Z] Jak-7B
Seweryn F.   

Czym innym jest dostarczanie do EMPIKu tytułu już istniejącego, na który wydawca ma już od dawna podpisaną długoterminową umowę (tak jak WAK czy nawet Answer z MPM), a czym innym jest podpisać nową na zupełnie nowy tytuł. No ale po co się wysilać i odrobinę pomyśleć, skoro prościej od razu doszukiwać się spisków.

Post zmieniony (20-10-20 10:39)

 
20-10-20 09:22  Odp: [Z] Jak-7B
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

To zanim ten nowy, nienazwany tytuł wydawniczy trafi do sprzedaży, gdzie dotąd nie trafił z takiego czy innego powodu, może by tak podkręcić apetyt potencjalnych klientów i zaprezentować wydrukowane arkusze. Jestem okropnie ciekawy jak wyszedł druk.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-10-20 11:28  Odp: [Z] Jak-7B
M&M's   

Też z chęcią zobaczyłbym arkusze :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024