FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-09-20 09:26  Odp: [Z] Jak-7B
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Wojciechu drogi, po co ci więcej fotek z testowego sklejania.
Tak jak wspomniał Marcin, testerowe zadanie było aby to skleić i wychwycić ewentualne "kfiatki", mam nadzieję, że to zadanie wykonałem w miarę dobrze, czy tak było niebawem zapewne się okaże. ;-)
Co do skomplikowania to jest to raczej "hal+" i jest co robić przy tak małym modelu. Kratownica z rurek mówicie, a samemu to nie łaska se zwinąć :-), szablon przecież jest ;-)

Piotrek przecież w spitach i tak kabiny malowałeś to jaki to problem. Prawdą jest, że zapas koloru jest zawsze przydatny, ale raczej w kolorze kabiny, czy podwozia. Poszycie pasuje idealnie, tak jak całość, ja nie miałem większych problemów z pasowaniem, tylko ostrożnie z klejem bo może zabraknąć miejsca na niego :-)


pozdrowaśki

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
17-09-20 09:45  Odp: [Z] Jak-7B
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam, Reasumując: obowiązkowo zapas kolorów, dla leniwców całe skrzydła i ewentualnie usterzenie z możliwością (dla wirtuozów) odcięcia powierzchni sterowych , podwozie - obojętnie jaka technika budowy, ale koniecznie szczegółowe rzuty w skali modelu dla własnej koncepcji budowy, kołpak śmigła, koła też rzut w skali modelu i ewentualnie rzuty bomb i zbiorników.
Ogólnie kołpak śmigła z reguły toczę jak ma inny kolor niż samolot, koła zawsze, a z bombami to różnie, ale toczyłem bomby GBU do A-10
To taka moja niezobowiązująca sugestia

--

 
17-09-20 10:14  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Super, że to już wkrótce. Dobrze, że będzie dostępny w Empiku, ale pewnie bez oszklenia i wręg, zatem będę zamawiał u wydawcy jak się tylko ukaże :).
Klapy Marcinie faktycznie przy następnych projektach jak to nie kłopot projektuj jak to Rowin opisał. Nie każdy pragnie je mieć w stanie otwartym :).

Poza tym to projekt wygląda super i już nie marudzę, że tego i tego jest za dużo :). Ważne, że wróciłeś do gry :). Jak Ci się uda zaprojektować trzy nowe model w roku to wydaje mi się , że wszyscy będą usatysfakcjonowani. Wszak są jeszcze spore braki, jak choćby ŁaGG 3, MiG 3....

Powodzenia.

--

 
17-09-20 12:40  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

Format B4, układ "halowy", czy szata graficzna okładki też będzie "halowa"? Grafika opracowania ładna, ale sklejenie testowe to nie "halowe".

--

 
17-09-20 13:27  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zepciu kabiny w Spitach nie byly malowane. Tylko w jednym tak sie stalo. Reszta jest robiona wlasnie ta zasada, ze dorabiam czesci z zapasu koloru. To samo bylo w JU88, gdzie musialem korzysta z drugiej wycinanki. Ja nie twierdze, ze poszycie sie nie zgra i dlatego potrzebuje zapasu w kolorze poszycia. Jestem pewny, ze wszystko jest git. Po prostu czasami chce sie dorobic jakis maly wlot, albo oprofilowanie aerodynamiczne, ktore jest w formie nadruku, a wtedy trzeba malowac albo szukac gdzie tu wyciac, zeby nie zniszczyc modelu. Dodanie kwadretu z kolorem nie wymaga dodatkowych kosztow lub wysilku, poza znalezieniem miejsca w wycinance, wiec po co sie na sile bronic przed tym zabiegiem?

Post zmieniony (17-09-20 13:56)

 
17-09-20 13:32  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rovin - A skąd wiesz, że nie ma zapasu koloru?:)

 
17-09-20 13:54  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie wiem. To byla moja sugestia, a pozniej odpowiedz do Zetpeta i tyle. Dobra juz wiecej nic nie pisze, bo i tak za duzo sie udzielilem w temacie. Czekam na model w takim razie!

Post zmieniony (17-09-20 13:56)

 
18-09-20 07:41  Odp: [Z] Jak-7B
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Jak już pisałem na facjacie, dla mnie model wygląda super. Co do oddzielnych klap to jestem bardzo wdzięczny za oddzielenie bo kleje właśnie Jaka 3 i tam skrzydło jest całe. Nie wiedziałem gdzie i jak to ciąć, a teraz mam wszystko na tacy :)

 
18-09-20 19:53  Odp: [Z] Jak-7B
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Marcin, wielki szacun. Uwielbiam gwiazdki na samolotach te i te hamerykanskie.
Ślinka mi pociekła ....po takim długim czasie. Jestem jak najbardziej na tak i proszę o więcej!!!

 
25-09-20 13:55  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mały update odnośnie Jaka-7B. Model będzie dostępny w Empikach, na 90% w salonikach Inmedio, Relay i Kolportera oraz w kioskach Ruch-u. Jest też szansa, że będzie drukowany w Gdańsku i osobiście będę czuwał nad jakością druku - wierćcie dziurę w brzuchu Wydawcy :).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024