FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-07-20 19:43  [R/G] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Nadeszła pora na rozpoczęcie kolejnej relacji z budowy niemieckiego pojazdu.
W porównaniu z poprzednimi dwoma modelami, których opracowania były dosyć leciwe, tym razem wybór padł na coś w miarę świeżego na rynku - Pz IV w wersji G z wydawnictwa Answer. Powodem wyboru tego konkretnie modelu jest fakt iż bardzo podoba mi się sylwetka długo-lufowych "czwórek", oraz jak dla mnie - niesłychanie atrakcyjne malowanie i waloryzacja. Nie wiem czy taki kamuflaż istniał na prawdę, ale w porównaniu z innymi dostępnymi PZ IV, ten prezentuje się najefektowniej (tu zastrzegam że nie widziałem jeszcze arkuszy ostatnio wydanej wersji J z GPM). Przez wzgląd na powyższe, model oczywiście będę wykonywał w standardzie, z dodatkami uplastyczniającymi. Do modelu dokupiłem laserowo wycięte gąsienice.

Na początek arkusze modelu porozcinałem i zaimpregnowałem caponem 2x z każdej strony.

Okładka:


Zaimpregnowane arkusze:


Podklejone wręgi:





Pozdrawiam,

Kuba

Post zmieniony (05-05-21 11:28)

 
28-07-20 21:58  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
micdmo   

No to siadamy i oglądamy.

 
28-07-20 22:18  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolejny ciekawy temat po PzKpfw II C
Ciekawe co z niego wyciśniesz? :-)
Oby nie sprawiał problemów.
Pisz i pokazuj jak najwięcej.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-08-20 20:03  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Także przyłączam się do obserwowania ponieważ chętnie porównam z wersją F1 od GPM.

 
04-08-20 17:15  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
janekg   

Cześć.może pokażesz postępy w budowie lub opisz co zrobiłeś ,bo mam dylemat który wybrać ten czy z GPM.

Post zmieniony (04-08-20 17:17)

 
06-08-20 19:42  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Poniżej prezentuję prace związane ze szkieletem. Składał się bez zarzutu - wszystko pasuje praktycznie idealnie.
Drobna niezgodność, łatwa jednak do wychwycenia i skorygowania, dotyczy części nr 10, w której należy wyciąć nieco dłuższy otwór na pióro części 8 niż to wynika z rozrysowanej części. Szkielet dla własnego spokojnego snu wzmocniłem dodatkowymi żebrami zarówno w wannie ( żebra typu X w trzech polach) jak i w części górnej (po pasku tektury w okolicach przełamania płyty pancerza), oraz dołożyłem zamknięcie na dole z tyłu wanny. W zasadzie wzmocnienie wewnętrzne nie jest konieczne, niemniej po doświadczeniach z pantery, gdzie musiałem nieco podszlifować kadłub, wolałem mieć pewność iż przy tej operacji się mi on nie powichruje.

Na uwagę zasługuje sposób zaproponowany przez autora złożenia kadłuba z dwóch niezależnych części. Nie spotkałem się do tej pory z takim podejściem (w opracowaniach które przeglądałem) ale uważam iż jest bardzo dobrze przemyślany.
Po pierwsze przyspiesza prace, gdyż można sklejać dwie niezależne bryły i na końcu je połączyć ze sobą w sztywną całość.
Po drugie, jest możliwość oklejenia niezależnie elementów poszyciem, co wydaje się łatwiejsze w manewrowaniu i zmniejsza ryzyko upaprania klejem wykonanego już poszycia (co zdarzało mi się w poprzednich modelach)
Jeszcze nie zdecydowałem którą ścieżką pójdę (czy najpierw skleję szkielet w całość i dopiero okleję, czy pooklejam niezależnie oba segmenty i połączę ze sobą już oklejone)

1. Niezgodność części 8 i 10 - należy wydłużyć jeden z otworów do wycięcia


2. Wycięte elementy szkieletu:


3. Dodatkowe wzmocnienia w szkielecie:


4. Sklejone części szkieletu i złożone na sucho w całość:


7. Sklejone w całość żaluzje boczne:


8. Wycięte i ponacinane od środka elementy poszycia:


Pozdrawiam,
Kuba

--

 
06-08-20 20:28  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
janekg   

Chyba już wiem co kupię.Czy gąski z pojedynczych ogniw są w wycinance?.

 
06-08-20 21:39  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

janekg, wstrzymaj się jeszcze. Grafika jest świetna, ale to nie wszystko.

--
serwusik

 
06-08-20 21:44  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
janekg   

Lelum Polelum czy Ty coś wiesz,czego inni nie wiedzą?

 
06-08-20 23:22  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Po prostu nie mam najlepszego zdania o Answerze. Poczekaj, aż Kuba złoży budę do kupy. Koleżeńska rada.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024