FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  -> 
09-08-21 14:34  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ja bym powiedział, że ten model to krew, pot i łzy choć nie odmawiam mu uroku, którego dodała waloryzacja Pana Marcina Dworzeckiego. Myślałem, że to już koniec problemów, lecz jarzmo armaty daje mi się we znaki.

--
pozdr, Radek

 
09-08-21 20:41  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jak wspomniałem wcześniej nie mogłem dojść do ładu z otworami w przedniej płycie wieży, co wymagało drążenia otworu na KM w innym miejscu. W jarzmie w ogóle nie było oznaczonego otworu na KM, co może wyszło na dobre bo mogłem go wydrążyć w miejsc, które mi pasowało. Ponadto szew sklejenia poszycia autor zaprojektował na górze zamiast na dole co wygląda fatalnie. Ponadto działo wyszło mi nieco za nisko na zewnątrz płyty, przez co musiałem pokombinować z umieszczeniem jarzma, lekko je obniżyć i zamaskować. Koniec końców, nie podoba mi się ale trudno. Do zrobienia lufy armaty wykorzystałem drewnianą toczoną lufę z GPM. Oczywiście poszycie nie pasowało, najdłuższy fragment poszycia był mocno za szeroki i bardziej przypominał armatę 122mm od IS-2, podobnie hamulec wylotowy, który dopiero przede mną. Z kolei poszycie bliższe kadłuba było za wąskie, co zmusiło mnie do sztukowania braków. Łaty będą na dolnym szwie, więc liczę że nie będą mocno widoczne. Więc jak widzicie można się porządnie zdenerwować na ten model.


URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/5f042ab9d4764a5a][/URL]



--
pozdr, Radek

 
15-08-21 18:22  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Po problemach z jarzmem armaty zaczęły się kłopoty z żaluzjami na płycie silnikowej. Jak ja przymierzyłem to okazało się, że są za długie albo dolna część bocznego pancerza jest źle zaprojektowana. Z dwojga złego zauważyłem na zdjęciach egz. muzealnego że można coś zrobić z tym dołem pancerza. Więc go naciąłem i zaobliłem do środka. Dzięki temu żaluzja się zmieści, a wieża może się obracać. Dalsze kłopoty to wieżyczka dowódcy. Peryskopy są tak rozmieszczone, że jest w pewnym momencie duża luka. Niestety zdążyłem już ją skleić zanim porównałem zdjęcia muzealne. Ten model potrafi dać w kość, ale już prawie rok go sklejam i mam nadzieję dobrnąć do mety.








--
pozdr, Radek

 
15-08-21 19:11  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Podziwiam cierpliwość.
Wolałbym skleić dobrze opracowany model bez wnętrza niż walczyć z tyloma babolami.
Tu drażni mnie cienka jak papier osłona peryskopu, a był to solidny kawał pancernego żelastwa.
Mimo wszystko dobrnij do końca.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-08-21 15:17  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Nie ma co model dla wytrwałych, już prawie finisz no i mimo zmagań z opracowaniem wygląda on bardzo dobrze.
Sam mam dużą ochotę na Tygrysa Królewskiego i o ile wygląd Twojego modelu zachęca to ilość przejść jaką z nim masz wręcz na odwrót, a jest to w tej chwili jedyne w miarę świeże opracowanie do sklejenia w standardzie.
Kibicuję do końca, bo już blisko :)

 
26-08-21 20:27  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Światełko w tunelu coraz bliżej a tymczasem jeszcze kilka elementów, na które chciałem zwrócić uwagę w tym modelu. Lufę armaty jak wspomniałem, wykorzystałem drewnianą zakupioną w GPM. Rysunki w opracowaniu są w większości w skali 1:1 więc widać jaka jest różnica w gabarytach lufy i hamulca wylotowego. Ja uznałem, że lufa i hamulec z GPM są bliższe skali 1:25, co spowodowało że z dopasowaniem poszycia miałem ogromne problemy. Przy końcówce hamulca zrezygnowałem z oklejenia poszyciem bo nie mogłem dopasować otworów przelotowych. Kolejna sprawa to wieżyczka dowódcy, rozmieszczenie otworów na peryskopy niezgodne ze zdjęciami egz. muzealnych i kolejna rzecz - obręcz przyspawana do osłon peryskopów jest za gruba w modelu co widać w porównaniu do zdjęć. Ten sam problem był w modelu Pantery tego wydawnictwa. Tu na szczęście zorientowałem się w porę i zrobiłem nową z zapasu koloru. Pogrubiłem też osłonę peryskopu na wieży zgodnie z sugestią Piterpanzera. Przepraszam z góry za zdjęcia na tle mojego podwórka.








--
pozdr, Radek

 
29-08-21 17:17  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

To już prawie koniec. Chciałem przykleić wieżyczkę dowódcy, spojrzałem na zdjęcie egz. muzealnego i widać na nim, że krawędź wieżyczki jest bardzo blisko lewej płyty pancernej. Tymczasem w moim modelu tak się nie dało zrobić, ponieważ tuleja, na której otwiera się właz dowódcy przeszkadza. Chciałem jednak zbliżyć się do stanu faktycznego i wyżłobiłem dla niej dodatkowy otwór w krawędzi stropu wieży. Spowodowało to brak symetrii położenia wieżyczki widoczny od wewnątrz ale dzięki temu mogłem przesunąć zewnętrzne obramowanie wieżyczki bardziej w kierunku lewej strony wieży. Dodam, że autor nie zaprojektował zakończenie tej tulei, które służyło do otwarcia włazu. Dorobiłem je na podstawie modelu plastikowego. Z dodatkowych elementów których nie było w opracowaniu dorobiłem skrzynki w wieży, pojemnik na materiały wybuchowe (tuleja po prawej stronie), taśmę amunicji do MG i kilka drobnych elementów na stropie wieży. Próbowałem też lekko uplastycznić jarzmo przedniego KM wklejając do środka wyprofilowaną tekturkę. Dziękuję przy tym Przemkowi W. za pomoc i zdjęcia. Skróciłem też o 0,5 cm siatki na płycie silnikowej. Pozostały mi do zrobienia zapasowe ogniwa gąsienic, antena, chcę też zrobić jeszcze uchwyt na KM na wieżyczce dowódcy. I to chyba będzie wszystko.














--
pozdr, Radek

 
05-09-21 16:24  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

I to już jest koniec. Budowa zajęła mi równo 12 m-cy. To najdłużej budowany model przeze mnie. Cieszę się, że o ukończyłem mimo wielu problemów w trakcie budowy.
Dodałem trochę drobiazgów na podstawie dostępnych zdjęć budowy modeli plastikowych oraz dużego wsparcia od Przemka W. za co serdecznie dziękuję. Dziękuję też pozostałym kolegom za cenne uwagi, komentarze, które motywowały mnie do dokończenia modelu oraz upodobnienia go do stanu fabrycznego.
Model jak widzieliście w trakcie sprawiał sporo kłopotów, kto będzie go chciał wykonać to sugeruję zaglądać do mojej relacji aby uniknąć błędów, wyjątkowo sprawdza się tu zasada 3 razy przymierz zanim przykleisz. Zatem kilka zdjęć anatomii i na koniec stadko moich kociaków.



URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/6d22fe1143888626][/URL]






--
pozdr, Radek

 
05-09-21 17:23  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie wykonany model i interesująca relacja, która będzie pomocna innym modelarzom.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-09-21 18:57  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Co prawda rzadko się udzielałem, ale podglądałem na bieżąco. Jedna z fajniejszych relacji pancernych na forum ostatnimi czasy :)
Model bardzo przyjemny dla oka, zarówno za sprawą "panierki" od Marcina, jak i Twojego bardzo starannego wykonania. Dla obu Panów gratulacje :P Szacun również za rozwiązywanie problemów napotkanych podczas budowy oraz starania upodobnienia całości do oryginału :)
Czekam na kolejną relację i mam nadzieję, że nie porzucisz klejenia modeli w niemalowanym standardzie.

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024