FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 22Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
15-03-21 22:41  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wcześniej widziałem fotki teraz już ich nie ma :/

 
21-03-21 16:07  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Praca posuwa się naprzód. Założyłem częściowo gąsiennice. Starałem się też poprawić otwory w przedniej płycie pancernej. Otwór dla strzelca trochę za głęboko wyciąłem, chyba go jeszcze poprawię. Za tydzień koła napinające i reszta gąsienic. Erraty nadal nie mam.







--
pozdr, Radek

 
27-03-21 08:49  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

jest co robić :)

 
27-03-21 17:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jako rzekłeś Adam. To już siódmy m-c pracy nad modelem. Mam pewien problem i proszę o poradę. Na rysunkach montażowych koło napinające jest odsunięte od kół nośnych a jego zewnętrzne koło jest mocno wysunięte. Na zdjęciach egzemplarzy muzealnych koło napinające nachodzi lekko na ostatnie koło nośne i nie ma między nimi dużej szczeliny.
Co o tym myślicie ? Chyba lepiej zrobić tak jak na zdjęciach oryginału czołgu. Aha, errata doszła do mnie wczoraj :)





--
pozdr, Radek

 
27-03-21 18:50  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku, jak przesuniesz to koło tak jak było w oryginale będziesz musiał zretuszowć miejsce na ów koło na ścianie wanny, więc nie wiem czy warto. Fajnie, że dostałeś eratę. Trzymam kciuki za dalsze postępy. Ja na razie nie mam weny na modele. Hejka.

 
27-03-21 18:54  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Adam, to koło jest na tzw. chyba mimośrodzie. Czyli można regulować jego położenie. Na rysunku montażowym tego nie widać.

--
pozdr, Radek

 
27-03-21 19:04  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 



Post zmieniony (27-03-21 23:36)

 
27-03-21 19:08  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dzięki Przemek :)

--
pozdr, Radek

 
28-03-21 17:03  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

W sumie te koła napinające są dość pracochłonne, dobrze że tylko dwa :) Poskładałem i przymierzyłem jak będą się schodzić z ostatnią parą kół nośnych. Musiałem obciąć pasek z cz. 124 ok. 4 mm, aby zewnętrzne koło napinające nie wystawało tak mocno do przodu.






--
pozdr, Radek

 
28-03-21 20:55  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Stąd ten rysunek ode mnie, byś poprawił ten błąd. Cz. 124 była za długa ;-)

Co do usytuowania koła napinającego, było ono regulowane poprzez naciąg. Różne egzemplarze, różne napięcia.

Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 22Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024