FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-20 18:01  [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Zacząłem prace nad Tygrysem ANSWERa. Jest to najbardziej zdetalizowany model jakiego się podjąłem, choć i tak daleko mu do poziomu jaki pokazuje w swoim opracowaniu Przemek W. Czuję, że to będzie żmudna praca i oby starczyło mi cierpliwości. Nie będę pokazywał zdjęć arkuszy, za dużo tego jest. Grafika Marcina Dworzeckiego jak dla mnie robi duże wrażenie, dlatego chciałbym go kiedyś postawić na półce. Na dziś tylko płyta podłogowa i boczne. Zanim to złożę do kupy muszę zrobić i założyć wałki a to trochę potrwa.




--
pozdr, Radek

 
12-09-20 18:56  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Przemku liczę na Twoje uwagi i pewnie nie raz poproszę o pomoc. To łączenie to już pierwsza nieścisłość w opracowaniu. Na burtach nie było to zaznaczone i zorientowałem się czytając instrukcję, że autor mówi o wpuszczeniu płyty podłogowej w burty. Sądziłem, że podłoga ma być przyklejona na styk do burt i dopiero jak przymierzyłem przednią płytę dolną to okazało się, że jest luz. Miałem do wyboru obciąć po 1 mm płyty podłogowej z każdej strony albo wyciąć rowek w wewnętrznej stronie bocznych płyt i tak zrobiłem. Wymyśliłem sobie, że wypuszczę końcówki drążków na zewnątrz aby wpuścić je w wahacze i w ten sposób usztywnić podwozie. Więc będzie trochę kombinacji, aby to wszystko złożyć razem.

--
pozdr, Radek

 
19-09-20 21:21  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Do retuszu używam farb Pactra dunkelgelb i rotbrown. Z uwagi na brak wolnego czasu dłubię tylko w weekendy. Może jutro wrzucę kilka fotek z postępu w budowie.

--
pozdr, Radek

 
20-09-20 17:54  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

No cóż, wygospodarowałem chwilę czasu, żona co chwila starała znaleźć mi inne zajęcie bo nie toleruje mojego hobby. Udało mi się złożyć wannę, konieczna jest tu zasada 3 razy przymierz zanim przykleisz. Musiałem trochę podocinać, coś tam wyszło. W modelach Answera brakuje mi rysunków 3D, cóż trzeba sobie jakoś radzić. Korzystam ze zdjęć budowy modelu Przemka W. Na razie tyle.




--
pozdr, Radek

 
22-09-20 19:28  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Nie będę kładł tych przewodów, nie sądzę aby udało mi się je wykonać wystarczająco starannie a poza tym uznałem, że praktycznie będą niewidoczne jak dojdzie zabudowa wnętrza.

--
pozdr, Radek

 
26-09-20 17:45  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Model Przemka W. jest ekstremalnie zdetalizowany, to praktycznie replika opracowana na podstawie planów fabrycznych z tego co pisał na forum.
Model Answera również wg Przemka W. opracowano na bazie modelu plastikowego Takoma, więc z góry można założyć że model Answera zawiera uproszczenia. Dla mnie model Answera to i tak mega wyzwanie, nigdy nie kleiłem czołgu o takim poziomie zdetalizowania i przyznam, że jak go kupiłem to sądziłem że nigdy się za niego nie zabiorę. Pomogły mi właśnie zdjęcia i rysunki 3D modelu Przemka W. Oczywiście można byłoby na tej podstawie próbować skorygować błędy w opracowaniu Answera jednak ja nie mam takich ambicji. Jeśli skleję do końca ten model to będzie stał na półce i praktycznie nikt nie będzie zaglądał do środka i analizował czy elementy są dokładnie takie jak w prawdziwym czołgu. Sklejenie tego modelu wg opracowania autora jest i tak mega wyzwaniem a model Przemka W. wyznaczy całkiem nowe horyzonty dla projektantów. Kto wie, może kiedyś modele po sklejeniu będą jeździć i latać :)

--
pozdr, Radek

 
28-09-20 18:58  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Niewiele, ale dokończyłem drążki skrętne. Mam teraz dwa dni wolnego to podziałam z kolejnymi elementami. Szwy na grubszych częściach wałków wyszły mi na wierzchu, bo przykleiłem końcówki przewodów smarowania w miejscach zaznaczonych i jak montowałem to okazało się, że jest jak jest. Myślę, że podłoga i tak to przykryje.



--
pozdr, Radek

 
30-09-20 18:57  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Doszły sprzęgła boczne i właz podłogowy i płyty nadgąsiennicowe.




--
pozdr, Radek

 
02-10-20 12:11  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Tak są. Pantera z Answera też miała. Ja użyję laserowo grawerowanych gąsiennic z oferty Answera, jak już dojdę do tego etapu :)

--
pozdr, Radek

 
02-10-20 13:46  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Super, dziękuję

--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024