FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-09-20 14:34  [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie:-)

Każdorazowe zakończenie budowy modelu, rodzi słynne pytanie "co następne?":-) W poprzedniej relacji napomknąłem, że będzie to coś - delikatnie mówiąc - odbiegającego od powszechnie obowiązujących kanonów piękna. Ale osobiście uważam (i nie jestem w tym odosobniony), że jeżdżące brzydactwa mają swój urok (no, może poza Fiatem Multipla z instalacją gazową:)). Mający odmienne zdanie, nie znajdą zapewne wiele interesujących treści w relacji, którą teraz zaczynam. Ale chciałbym się mylić:-)

Castingi na kolejny model do sklejenia są zawsze trudne, ale są wycinanki, które przyciągają jak magnes i chcąc nie chcąc wszystkie inne przy nich na końcu bledną:-)

W moim przypadku takim modelem był/jest uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 wydawnictwa ORIEL autorstwa Dmitrija Popowa.

Zainteresowanych historią tego improwizowanego pojazdu bojowego na podwoziu ciągnika STZ-3/STZ-5 odsyłam do licznych artykułów w sieci (np. https://tanks-encyclopedia.com/ww2/soviet/soviet_KhTZ-16.php/ - poćwiczcie angielski:-))

Zaczynamy od prezentacji okładki i wyglądu rzeczywistego obiektu:



Prawda, że piękny w swej brzydocie?;-)

Po zaimpregnowaniu arkuszy rozrzedzonym błyszczącym lakierem bezbarwnym firmy Revell, zabrałem się za budowę szkieletu.



Zgodnie z instrukcją, elementy szkieletu należy podkleić kartonem 0,5mm, co początkowo wydawało mi się niezbyt dobrym pomysłem, jeśli popatrzymy na wolne przestrzenie między poszczególnymi częściami. Lubię mieć pewność, że wszystko będzie stabilne i trwałe, więc wykorzystując tekturę piwną, uzupełniłem wolne przestrzenie.





Na początek poszedł dół, do którego zamontowany będzie układ jezdny. Dodałem kawałki tektury z przodu, z tyłu i wzmocniłem środek.









Góra to już mozolne wypełnianie szkieletu dopasowanymi elementami. W niektórych z nich musiałem wyciąć otwory w miejscach występowania szczelin obserwacyjnych.
Powstało swego rodzaju podposzycie, które jeszcze poprawiałem gdzieniegdzie wstawkami papieru, aby wyrównać powierzchnię.
Punkty styku ścianek zalałem klejem cyjanoakrylowym w celu wzmocnienia łączeń. Aktualnie trwa szlifowanie.
Obie części nie są jeszcze ze sobą połączone. Między nie trafi kolorowy element poszycia.







... które rozdzieliłem tradycyjnie na poszczególne ścianki. Teraz wystarczy to teraz dobrze przypasować i przykleić.
Ale zanim to nastąpi, muszę jeszcze popracować nad farbą do retuszu. Tym razem nie ma tak dobrze - trzeba mieszać - ale to, co na razie uzyskałem, jest już bliżej niż dalej finału:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-09-20 14:42  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

:) Hit ...miałem go kupić tydzień temu z zamiarem klejenia, ale ostatecznie wygrało coś innego...spełniłeś oczekiwania na mega brzydala ;-)
Będę z zaciekawieniem oglądał, układ jezdny idealny dla Ciebie ;-) ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
11-09-20 14:45  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ale pokrak! Po prostu cudowny!
Niniejszym na widowni zasiadam.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
11-09-20 14:50  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyli jednak te łuki i wyoblenia dały Ci w kość ;)
Tutaj ich nie uświadczysz :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-09-20 16:07  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SUPER.Wygląda jak mobilny schron ,udanej budowy życze

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-09-20 16:18  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tylko nie patrz więcej na okładkę modelu, bo faktycznie stworzysz multiplę hard.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-09-20 20:45  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nokaut!
Tego się nie spodziewałem!
Brzydal co się zowie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-20 20:57  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Multipla jest ZNACZNIE brzydsza... Obecny.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-09-20 21:34  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Kazik R   

Wg. mnie podprowadziłeś skrzynkę pocztową obrońcom Poczty Gdańskiej....Czyż może być coś bardzie fe....niż Multipla....??

--

Zawsze biało-czerwona szachownica

 
11-09-20 22:26  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
indianscout   

Kazik R na pytanie czy może być cos brzydszego niż Multipla... tak, może... Dwie Multiple, w tym jedna różowa... :) :) :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024