FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-09-20 23:14  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Nawet nie wiedziałem że takie wynalazki jeździły po świecie. Brawo za temat. Będę podglądał.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
11-09-20 23:20  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czego Wy od tej Multipli chcecie ...?

--
serwusik

 
12-09-20 20:27  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Edekyogi 

 

Czy Rosjanie to skopiowali (jak wszystko przecież ;-)) czy też dostali technologię Bob Semple w ramach Lend-Lease od Nowej Zelandii?

 
12-09-20 20:31  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo ciekawy temat Panie! Popodglądam sobie w oczekiwaniu na zawieszenie ;)
Jak ono w wycinance się prezentuje? Na wypasie czy raczej uproszczone?
Pozdr!

--
GG 6801515

 
12-09-20 20:33  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

NO I SIĘ ZACZĘŁO !!!!!


HEYKA !

 
13-09-20 15:36  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajny temat, na pewno będę śledził Twoją relację, dużo można się nauczyć od samego oglądania :) Powodzenia!

 
16-09-20 16:20  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Kolejny nietuzinkowy model, z którego zapewne zrobisz arcydzieło. Trzymam kciuki!

Kolega ze wschodu sklejał ten projekt, więc zapewne da się zrobić w standardzie. Relację można podejrzeć np. TUTAJ

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
24-09-20 14:54  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No proszę:-) Taki mało medialny model, a tylu zainteresowanych.

Jaroslav - Układ jezdny nie jest idealnie odwzorowany, ale generalnie nic specjalnie mu nie brakuje. Wątpliwości mam tylko odnośnie tylnej części i widoczności niektórych elementów, ale nie mam zdjęć z epoki (bo ChTZ-16 z muzeum to jednak wersja "z odtworzenia":>), które to jednoznacznie wyjaśniają. Zostawię pudło w dolnej części tak, jak jest:-)





Hastur - relację na podanym forum widziałem, aczkolwiek kolorystyka na tamtym modelu jest jakaś dziwna. Podejrzewam, że autor relacji nie specjalnie przejmował się oddaniu prawidłowych barw modelu. A jest to dosyć skomplikowane. Dość wspomnieć, że zdjęcia do tego wejścia antenowego wykonywałem trzy razy, a do końca i tak nie oddają w pełni rzeczywistości:-)
Inna sprawa, że w wycinance występują różnice odcieni na poszczególnych arkuszach.











Rozcięte elementy poszycia musiałem w kilku miejscach docinać o dziesiąte części milimetra, ale generalnie nie było problemów.
Wszystkie włazy wzbogaciłem drobne elementy wykonane z cienkiego drutu i maleńkiego krążka tektury, by choć z daleka przypominało część zaznaczoną na zdjęciu poniżej:



Osłony szczelin obserwacyjnych na bokach z i tyłu kadłuba dość mocno pogrubiłem, a wspomniane włazy oraz inne elementy podkleiłem dodatkowo cienkim papierem.
Śruby na przodzie są sześciokątne i dodatkowo stożkowe. Tym razem poszedł w ruch dobijak do gwoździ 1,6 mm. Otrzymane elementy próbowałem w miarę możliwości "zaostrzyć" od strony wewnętrznej. Niestety kilka z nich mi się w ferworze walki delikatnie spłaszczyło.

Na osłonach wlotów powietrza zrobił mi się lekki schodek na styku z kadłubem (zapomniałem sfazować końcówki), więc musiałem dokleić cienkie paski dopasowanych prostokątów na wierzchu. Teraz nawet jest lepiej, bo elementy te wydawały mi się trochę za małe.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-09-20 15:53  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

"Taki mało medialny model, a tylu zainteresowanych."

To chyba nie traktor tu ludzi ściągnął a wykonawca i możliwość podejrzenia tego i owego w znakomitej jak zwykle relacji.
Bo sztuką jest niewątpliwą prezentacja takiego paskudztwa w tak smaczny i atrakcyjny sposób ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-09-20 20:14  Odp: [Relacja] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Stary, masz 100 % rację. Jak mam czas to wolę relację może i prostego a także "niemedialnego" modelu ale w mistrzowskim wykonie a przy tym prowadzonej ciekawie i bez skąpstwa w opisie i zdjęciach niż samą galerię choćby najlepiej zrobionego modelu.

--

Post zmieniony (25-09-20 19:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024