FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
13-11-21 15:48  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

I ja pogratuluję!
Swoją drogą, to bardzo jestem ciekaw, jak wygląda model sklejony wprost z wycinanki...? Ale tak, jak przedmówcy uważam, że jeśli w ogóle ktoś go skleił, to nie będzie chciał przy Twoim pokazywać!
Czyżby Twój był jedynym modelem sklejonym z tej wycinanki ?
A wracając do sedna: model wykonany mistrzowsko, zmieniając tło na bardziej dioramowe, można by sądzić , że to oryginał!
Serdeczne gratulacje!

A na koniec typowe pytanie: co następne?
Już się nie mogę doczekać...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-21 16:56  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ale stopka, stopka... :)
Przeca ja z tą łopatą ino żartowałem.
Ma sie rozumieć :))
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
13-11-21 21:44  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Długo zbierałem się w sobie żeby coś napisać, i w sumie dalej nie wiem co.. chyba jedynie to że jutro muszę odwiedzić protetyka, bo mi wszystkie koronki powypadali, a i lacie z nóg też spadli. Są modele w których nie da się nic więcej zrobić, a Ty zawsze pokazujesz że można, należysz do kategorii ludzi których nie da się dogonić w tej dziedzinie. Podziwiam dociekliwość i dbanie o najmniejsze szczegóły (oprócz łopaty ma się rozumieć) Tylko weź Ty człowieku zrób coś z normalną lufą!!!!!

Boszszsz ale się uczuciowy zrobiłem..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-11-21 22:05  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo ładnie żeś Grzesiu tego traktora uleptał... Tak by powiedział każdy, kto go zobaczy na żywo ale ja zdaję sobie sprawę ile roboty i nerwów żeś w to paskudztwo włożył więc powiem po staremu... Za tą robotę, przy następnym spotkaniu- ja stawiam ;) Zasłużyłeś :D

--
GG 6801515

 
13-11-21 23:06  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A wracając do tej łopaty ;)
Szczegółów nie pamiętam ale kiedyś słyszałam taką opowieść o artyście który tworząc dzieła doskonałe specjalnie robił w nich małego babola żeby nie obrazić Najwyższego.
Bo wiadomo kto we wszechświecie tworzy dzieła doskonałe.
Tak mi się przypomniało choć nie do końca.
Dobrej nocy :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-11-21 11:23  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, obiekt jak obiekt, ale wykonanie śliczności, zdjęcia super, gratuluję modelu, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-11-21 15:19  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Alleeee rewelacja, zbieram szczękę z podłogi :) Model wygląda prześwietnie i napatrzeć się nie mogę. Fajnie też wykonane zdjęcia, podoba mi się dobranie koloru tła do modelu, dobrze się komponują. Gratulacje i czekam na coś następnego :)

 
14-11-21 16:47  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dobra, najwyższa pora coś napisać. Pojazd jest paskudny i aż dziwię się, że go ktoś chciał opracować. Natomiast model to zupełnie inna kwestia. Tutaj jest majstersztyk i precyzja w każdym detalu. Tak na prawdę to nie wiem czy to jest jeszcze standard czy już scratch, bo jak sam wspomniałeś np. zawieszenie to całkowicie nowe opracowanie. Jest to taki standard "made by StuG" - jedyny i niepowtarzalny.
I tak po prawdzie to wiem, że jeszcze nie teraz, ale czekam na Twój model wyrzeźbiony całkowicie od podstaw, bez ograniczeń stawianych przez opracowania. Techniki brudzingu, washowania i innych sztuczek już opanowałeś i z każdym modelem je ulepszasz, z projektowaniem, poprawianiem, ulepszaniem (a to niejednokrotnie jest trudniejsze niż samo sklejenie) więc....only sky id the limit. Poza tym co może ograniczać "plastikowca"? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-11-21 18:34  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Sam też zastanawiam się co napisać i nic nie przychodzi mi do głowy. Powiem tylko tyle jesteś z innej planety i to co pokazujesz w budowaniu modeli całe szczegóły, najmniejsze szczegóły i dbanie o oryginalność modelu to dla mnie jest kosmos. Długo nikt cię w tej dziedzinie nie dogoni. Szacun dla ciebie. Też mnie ciekawi co wziąłeś na wrsztat.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-11-21 21:31  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki uzbrojony traktor opancerzony ChTZ-16 - ORIEL nr 257
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dziękuję bardzo za docenienie mojej pracy, aczkolwiek niektórzy z Was mocno zawyżyli ocenę moich umiejętności:-)
Zdjęcia nieco poprawiłem, bo rzeczywiście była widoczna zielona poświata:-) Aczkolwiek co monitor/wyświetlacz, to inaczej te zdjęcia wyglądają:-)
W poprawionym przez Andreasa zdjęciu widać u mnie zbyt dużą intensywność barwy czerwonej. Można by tak w kółko, a i tak 100% zgodności zdjęć z wyglądem rzeczywistym nie dane mi było uzyskać:-) Jańcio, Ziga, And czy Kazik R coś o tym wiedzą:-)

Nie wiem, czy ktokolwiek będzie jeszcze sklejał ChTZ-ta i to nie z powodu "spalenia" tematu, jak to ujął stary:-). Takie modele są po prostu mało popularne i zazwyczaj przegrywają z konstrukcjami na wskroś znanymi i nieco juz opatrzonymi. A przecież oryginalności odmówić im nie sposób:-)

MARIUSZ - model wykonany w standardzie istnieje. Link do galerii był wstawiony przez Hatora w początkowej fazie relacji, ale u mnie przestał działać (mam jakąś blokadę dostępu), dlatego pozwolę sobie porównać zdjęcia tutaj - nie po to się chełpić, że zrobiłem lepiej, ale by mieć pogląd, co dały moje zabiegi.







Demon - brachu - na scratch być może przyjdzie czas, ale póki co jest jeszcze trochę wydanych modeli wartych sklejenia :-) Zazwyczaj po kolejnym modelu, gdzie wiele rzeczy zmieniałem/dorabiałem mówię sobie, że nastepny będzie taki, w którym nie trzeba będzie poprawiać wizji projektanta. Po prostu sama radość z klejenia. Rzadko to wychodzi, bo lubię brzydactwa, które zazwyczaj są traktowane po macoszemu podczas projektowania :-)

Na 99% już wiem, jaki model trafi na matę jako następny, więc wypatrujcie relacji już niebawem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024