FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-09-20 09:18  [G] IŁ-2m3 Answer 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Rozpoczynam nowy projekt i tym razem będzie to IL-2m3 z Answer. Wybór padł na ten model ze względu na fakt, że w kolekcji znajduje się legendarny po-2, a teraz w parze z nim będzie ten legendarny samolot.

Historia samolotu jest tutaj opisana

https://military.wikireading.ru/27298

https://arsenal-info.ru/b/book/1350197755/3

Model będzie montowany w wersji z armatami NS-37. Informacje na temat tej modyfikacji

Wiosną 1943 roku front otrzymał dużą partię szturmowców wyposażonych w dwie nowe armaty NS-37 (Nudelman i Suranow) kalibru 37 mm. warto zauważyć, że jeszcze zimą 1941 roku OKB podjął pierwszą próbę zainstalowania na szturmowcu 37 mm armaty Sh-37 konstrukcji B. G. Spitalnego. Duże wymiary i zawodność działania tych dział, a także skomplikowane w konstrukcji nieporęczne Owiewki zewnętrzne spowodowały wówczas rezygnację z ich stosowania.
Owiewki nowych dział NS-37 były proste i lekkie. Taśmy pociskowe układano bezpośrednio do wnętrza skrzydła przez górne włazy. Łączna amunicja składała się ze 100 pocisków odłamkowych lub przeciwpancernych. Te ostatnie trafiały m.in. w cele o grubości pancerza do 40 mm. Aby zmniejszyć odrzut podczas strzelania, armata wyposażona była następnie w hamulce wylotowe.
Ostatnią nowością w szeregu ulepszeń broni strzeleckiej szturmowca były działa NS-45. W swojej konstrukcji nie różniły się one od dział NS-37, ale miały inną lufę kalibru 45 mm.seryjny samolot uzbrojony w te działa pomyślnie przeszedł testy w 1945 roku, ale dalsze prace przerwano z powodu zakończenia wojny.

Zdjęcie samolotu z tym broni strzeleckiej



Na początku projektu jest tylko oryginalny dziennik



Zbudowano kabinę pilota

[/URL]



Post zmieniony (10-09-20 09:20)

Post zmieniony (26-01-21 09:47)

 
10-09-20 10:15  Odp: IL-2m3 Answer 1:33
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Elegancko. Mi ten samolot się marzy już od jakiegoś czasu, ale zawsze coś wskakuje na jego miejsce. Powodzenia w klejeniu.

 
10-09-20 10:50  Odp: IL-2m3 Answer 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Grisha Sam dwukrotnie próbował rozpocząć ten model i po raz trzeci zebrał się z duchem.

--

 
10-09-20 23:53  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

z zainteresowaniem będę śledził. I samolot jest dostojny i osobiście mi ciekawy - dziadek walczył na takim.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
11-09-20 19:51  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Prace nad projektem trwają, a oto wynik kolejnego etapu.

Kabina strzelca



Zbiornik paliwa i butla



Jak widać na zdjęciu Długość poszycia zbiornika nie wystarczy

--

 
12-09-20 21:18  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mam ten model w kolejce do budowy. Chętnie popatrzę, zwłaszcza, że chodzi plotka, że jest jakiś feler w kadłubie, czy jakoś tak...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-09-20 22:09  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj oglądałem IŁ 2 w jaworznie na festiwalu tego samego ktòrego robi właśnie Andrei ,prezentuje się przepięknie jeżeli ma wycinanka wady to chyba są do obejścia ,może jutro coś się dowiem jak spotkam modelarza który go taj pięknie zrobił.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
13-09-20 09:45  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Próbowałem go kiedyś skleić, ale poległem. Ciekawy jestem czy Ci się uda. Tego Ci oczywiście z całego serca życzę :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-09-20 11:23  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
Jarpen   

Balu109-z zainteresowaniem będę śledził. I samolot jest dostojny i osobiście mi ciekawy - dziadek walczył na takim.

Ciekawa fotka.Na zdjęciu jest Twój dziadek? Gdzie i w jakim pułku walczył?

 
26-09-20 06:57  Odp: [R] IŁ-2m3 Answer 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! prace nad " Il " trwają, a oto wynik kolejnego etapu.

Osłonięty kadłub




Kolejnym etapem jest formowanie i montaż rur wydechowych i koła ogonowego

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024