FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-09-20 21:14  [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest w moich rękach, mogę napisać dwa zdania.

Za 38 zł dostajemy zeszyt zawierający:
- 20 arkuszy kartonowych A4 z częściami (w tym jeden z wręgami)
- 6 arkuszy papierowych A4 z częściami (wręgi)
- 12 stron z opisem i rysunkami
- stronę z "planem" generalnym
- skala 1:300

Moje wrażenia:
+ dostajemy pokaźne opracowanie w dobrej cenie; druk jest jednolity, dobrej jakości (znalazłem jedno lekkie odbarwienie na elemencie poszycia dennego)
+ sporo rysunków (47) pokazujących zarówno etapy budowania (np. uzbrojenia) jak i gotowe elementy
+ elementy są pogrupowane zarówno takiej jak np. świetliki występujące n razy jak i np. motorówki czy łodzie składające się z nawet kilkunastu elementów
+/- zastosowane oznaczenie liczbowo - literowe ma pomóc w grupowaniu elementów - ale to wyjdzie w praktyce
+/- brakuje mi jedno zbiorczego zestawienia elementów do dorobienia, wszystko jest porozrzucane po arkuszach i czasem z racji na wielkość elementów można to przeoczyć
- jak dla mnie część elementów powinna być uproszczona, bo tak, to może zniechęcić do modelu
- brak konkretnego rysunku dla olinowania modelu

















 
07-09-20 21:38  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O kurcze, wzowili go? A pierwsze wydanie to jakby wczoraj...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
07-09-20 21:43  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
Grigorij     

Dzięki kolego @Broda Geodety za recenzję - przynajmniej ja nie będę musiał nad tym wydaniem się pastwić.
Z Twojego opisu wynika że MM trzyma wysoką jakość poza standardowym brakiem rysunku dot. olinowania - czyli wszystko w red MM gra można spać spokojnie i życzyć im kolejnych rocznic i jubileuszy.

Pozdrawiam.

 
07-09-20 21:47  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poprzedni to był numer 10-11-12/2007 czyli z jakieś 10 lat zleciało. Ostatnio było wznowienie Essex`a i Wodnika z 2004 czy Karasia z 2005. Ciekawe co pójdzie na kolejne wznowienie.

No rysunki mogły być lepsze. Słabo widzę też oklejenie burt czy złożenie modelu w całość (pomosty na masztach), ale może przy prowadzeniu prac wszystko będzie się układało.

Post zmieniony (07-09-20 21:55)

 
08-09-20 00:06  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
zremb 

 

W stosunku do poprzedniego wydania, odcień szarości może nieco ciemniejszy.
Poza okładką żadnych zmian.

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
08-09-20 06:25  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Do modelu nie można mieć żadnych zastrzeżeń, jest fajny sklejalny. Co pięknie uwidocznił na forum RomanC z tego co pamiętam - "skleję Hooda, może się uda", relacja wzorcowa.
W stosunku do poprzedniego wydania z tego co widziałem to nawet grafiki pokładu nie zmieniono.
Rzeczywiście aż nie chce się wierzyć że to już 10 lat :-)
Nie narzekajcie na pewno jest parę osób które sięgnie po ten model, choć osobiście myślałem że będzie wznowienie "Balleau Wood" .
Pewnie będzie. I pewnie nawet wznowienia "Mińska" można się spodziewać :-)
Model jest bardzo fajną alternatywą dla modeli w skali 200 za 200 zł.
38 zeta + 38 zeta za drugi egzemplarz i używasz ile wlezie przez dwa lata :)
Nie marudźmy .
Pzdr

 
08-09-20 08:06  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

W poszyciu dennym coś nie gra. Kiedy skleiłem w powietrzu segmenty 3-7 i potem chciałem zaimplementować to na szkielet to się wszystko rozlazło i porobiły się szczeliny między segmentami. Mam już zaczęte dwa kadłuby. Linia stępki w sklejonym samodzielnie lekko wchodzi w łuk, linia stępki z laserów jest prosta. Starałem się jak nigdy, mam dwa kadłuby i z żadnego nie jestem zadowolony.
Na pokładzie też jest błąd , nadbudówka jest symetrycznie odbita i trzeba sztukować deski, ciekawe czy to poprawiono.
Model zacny - lecę kupić. Czekam na Richelieu







Post zmieniony (08-09-20 08:16)

 
08-09-20 09:20  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ooo wydali hooda no to teraz, tak jak zapowiadał pan Zbysław, wydany ma być bismarck ale już z swastykami czyli na rok '41

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
08-09-20 12:32  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
Tomek 

 - 2

Bellau Wood raczej bym się nie spodziewał. Po awanturze z Ark Royal panowie z MM nie dotkną żadnego projektu, na który nie mają mocnych papierów, a szkoda!

 
08-09-20 15:42  Odp: [N] HMS Hood - Mały Modelarz 7-8-9/2015
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Nie było mnie na tym forum już od dawna, dziś sobie wszedłem i zobaczyłem ten wpis. Numeracja Małych Modelarzów wciąż zachwyca. To był dobry moment by do roku wydania dodać 5 lat.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024