FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-01-20 15:24  [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 


Witam

No to siup z Nowym Rokiem :-) czekając na wydanie U-boota VII B postanowiłem wrócić do tematyki wojny secesyjnej :-)
Na tapecie wylądował , wpłynął okręt pancerny Skonfederowanych Stanów Ameryki CSS Arkansas.



Trochę historii :
CSS "Arkansas" – okręt pancerny marynarki konfederatów, z okresu wojny secesyjnej. Brał udział w walkach na Missisipi w 1862 roku. Był jednym z rzecznych i przybrzeżnych okrętów pancernych konfederatów, budowanych w układzie kazamatowym , gdzie szkielet z dębowych bali obłożonych warstwami sprasowanej bawełny pokrywano żelaznym pancerzem, najczęściej o grubości 50 mm. Ściany kazamaty były pochyłe dla zwiększenia względnej grubości pancerza i zwiększenia odbijania się pocisków, w burtowych, dziobowych i rufowych ścianach kazamaty znajdowały się otwory strzelnicze dla dział. Okręty wojenne południa były konstruowane ( z powodu braku zaplecza w postaci przemysłu ciężkiego i stoczniowego ) przy użyciu dostępnego w miejscu budowy materiału, co - z założenia - stawiało je na straconych pozycjach wobec floty Unii. Krótkie dzieje CSS "Arkansas" dowodzą, że niekoniecznie tak było.

Teraz model :-) zakupiony w wersji cyfrowej do własnego wydruku :-) Niewielki wymiary modelu ok.25cm w połączeniu z ciekawą sylwetką zadecydowały o rozpoczęciu jego budowy.
Tak jak w przypadku HMS Robertsa gdzie wycinanka była bazą tak i tu opierając sie na amerykańskich forach miłośników wojny secesyjnej trochę dodam od siebie.
Plan zakłada wykonanie modeu który będzie oklejany i malowany. Na początek wydziergałem szkielet i powklejałem trochę wzmocnień. W miejscach o bardziej wyrafinowanych kształtach dam piankę florystyczną :-)



 
02-01-20 22:46  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

I to jest to co misie lubią najbardziej! Jak to mawiał por. Isaac N. Brown, "Shave that line!"

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
04-01-20 18:07  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ziga, a ja z chęcią bym obejrzał zdjęcia Palestro :-) ciekawy temat , mnie też pasuje okres bitwy pod Lissą :-) Kilka modeli z tego okresu widziałem w żywicy 1:700 cholernie drogie .

Teraz najbardziej czasochłonny etap budowy szpachlowanie i czekanie na wyschnięcie :-) Tak jak piasałem kształty bardziej złożone szkieletu zostały wypełnione pianką florystyczną i wyszpachlowane. Do szpachlowania używam szpachli akryklowej WAMOD . W związku z tym że jest ona w stanie rozmiekczyć papier , pokład dziobowy i rufowy wydrukowałem na papierze ksero 70g / 80 g i przykleiłem Super Glutem rzadkim na plastikową kartkę grubości ok.0,3mm. Dzięki czemu otrzymałem cienki i sztywny fragment któremu nie straszna jest wilgoć :-) Przy klejeniu większych powierzchni papieru ( cienkiego ) na SG trzeba uważać bo dośc szybko papier nasiąka i można samemu sie przykleić :-)


Pomysł na oklejenie spodu w postaci deskowania postanowiłem zrealizować stosując kolorowy brystol na którym wydrukowałem przebieg słoi drewna. Zrobiłem to na czarno białej drukarce . Efekt mam nadzieję że będzie zadowalający .









 
04-01-20 18:37  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ooops, zdjęcia Palestro gdzieś wcięło, ale wysłałem Ci właśnie zaproszenie na FB, więc jak tylko będę u rodziców to zrobię kilka nowych i wyślę Ci na Messengera. Ale nie spodziewaj się rewelacji ;-)
Działaj przy Arkansas, bo jestem ciekaw co Ci z tego wyjdzie.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
04-01-20 18:48  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Działam , działam :-) miałem plan aby zrobić troche wnętrza ale jednak odpuściłem ,a poza kadrem powoli wykluwa sie jeszcze inne pływadło :-)



Jak tylko zakończę przygodę z CSS Arkansas to będzie relacja :-)

 
05-01-20 12:32  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

CSS Virginia w Twoim wykonaniu też chętnie zobaczę ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
09-01-20 19:17  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To lecim dalej :-)

Kadłub został przygotowany tzn. wyszpachlowany i oklejony poszyciem drukowanym na papierze ksero. Potem na to poszło trochę SG wyrównanie papierem ściernym i można było zabrać się za oklejanie dna okleiną meblową samoprzylepną . Okleina posiada ciekawą fakturę podobna do delikatnych słoi :-)






Na dnie dojdzie jeszcze kil . Całość dzisiaj wieczorem punktowo przyłapie SG potem potraktuję suchą pastelą aby zlikwidować białe miejsca , a na koniec psiknę lakierem akrylowym Dupli Color prosto z puszki :-)
Jak na razie efekt dla mnie zadowalający :-)

 
10-01-20 15:05  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chciałbym dzisiaj pokazać Wam jak wyszedł kadłub poniżej linni wodnej. Użyłem czarnego suchego pigmentu nakładanego patyczkiem do uszu , starałem się wcierać pigment w łączenia okleiny. Na koniec psiknąłem dwie warstwy lakieru matowego Dupli Color. Mimo że to mat kadłub trochę się błyszczy .

Kolor okleiny zdecydowanie ściemniał i nie widać już białych krawędzi :-)





Po dość udanym wstępie budowy kadłuba zabrałem się za ster . Tradycyjnie na element papierowy dałem paski okleiny. Następnie całość pokryłem czarnym pigmentem . Teraz element będzie czekał na lakierowanie.


 
10-01-20 16:58  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wygląda fajnie.
A nie będzie się aby łuszczyć ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
10-01-20 17:35  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dałem na kadłub dwie solidne warstwy bezbarwnego lakieru w sprayu Dupli Color . Trochę wzmocni to poszycie , a dodatkowo wcześniej przy kilu oraz na bokach przyłapałem SG . Mam nadzieję że to wystarczy :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024