FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-20 10:18  [R/G] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

zaczynam swoją pierwszą relację na forum, model dobrze wszystkim znany, raczej klasyk modelarstwa a dla mnie taki " trup z szafy". Model zaczęty jakieś 10-12 lat temu i przez ten czas leżał na półce w domu rodzinnym, był w całkiem niezłym stanie więc postanowiłem go dokończyć. Wykonana była wanna kadłuba, oraz całość układu jezdnego, częściowo zrobione były gąsiennice z wycinaki, jednak postanowiłem je sobie odpuścić i kupiłem lasery z GPMu.

Zdjęcia stanu zastanego:



Na pierwszy ogień poszła renowacja podwozia, odkleiłem wszystkie wahacze, oszlifowałem nieco koła jezdne, oraz przy ponownym przyklejeniu wyrównałem ich osiowość względem siebie. Więcej zdjęć wkrótce.



Post zmieniony (13-09-20 16:03)

 
10-08-20 07:03  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Renowacja udana. Czekam na kolejne aktualizacje.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
16-08-20 14:38  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Prace ruszyły do przodu, wykonałem gąsienice, błotniki i trochę elementów na pancerzu. Kadłub mógłby być wcześniej nieco lepiej zrobiony i pojawiło się kilka szpar oraz niedopasowań przy doklejaniu nowych elementów, ale z dodatkiem retuszu nie wygląda to tak źle i na razie jestem zadowolony z renowacji.


 
16-08-20 20:02  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Całkiem udany remont modelu!
Mam też swojego w szafie.To jeden z pierwszych modeli kartonowych z tak "odważnym", mocnym "weatheringiem". Jedni lubią, drudzy mniej, ale trzeba przyznać, że w tym przypadku ta koncepcja służy modelarzowi do ukrycia tego i owego ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-20 14:11  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki! Ja tam nawet lubię taką waloryzację i faktycznie wybacza ona więcej błędów :)

W międzyczasie zrobiłem wszystkie klamoty znajdujące się na kadłubie, została do skejenia tylko wieża.



--

 
30-08-20 20:40  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo dobrze to wygląda:-)
Satysfakcja musi być podwójna, zważywszy na punkt startowy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-08-20 09:05  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Niedawno ukończyłem ten model.
Sprawia dużo frajdy.
Nie wiem czy planowałeś, ale polecam onitowanie panzera.
W mojej opinii decydowanie poprawia to odbiór wizualny tego modelu.

Pozdrawiam,
Kuba

 
06-09-20 08:29  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

StuG - dzięki, satysfakcja to nawet potrójna bo musiałem go reanimować 2 raz jak podczas ostatniego robienia zdjęć spadła na niego lampa :F
myślałem, że będzie tragedia ale w sumie wszystko udało się odratować i nawet nic nie widać :)

Kuba - nie planowałem onitowania, faktycznie Twój model wygląda z nimi bardzo fajnie, jak je robiłeś? wycinane igłą lekarską czy jakieś gotowe elementy wycinane laserem?

 
06-09-20 10:31  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Viz - według mnie nie ma nic lepszego do wykonania nitów niż ołówek automatyczny. Oczywiście taki z metalową, porządną końcówką. Zakres średnic wkładów waha się od 0,2 do 1 mm. Warto spróbować. Należy przy tym pamiętać o usunięciu gumki po wewnętrznej stronie metlowej końcówki i o zaostrzeniu otworu od strony zewnętrznej.
Czekam na dalsze postępy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-09-20 08:52  Odp: [R] PzKpfw II Ausf.C Kartonowy Arsenał
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Viz - ja poszedłem na łatwiznę - zakupiłem nity wycinane laserowo.
Z kilku dostępnych na rynku produktów wybrałem te od Modelika.
W mojej opinii mają dwie zalety nad konkurencją.
Są wycinane w czarnym kartonie / tekturze - co przy założeniu iż nie lakierujesz / malujesz / waschujesz modelu powodują iż praktycznie nie musisz nic robić z bokami elementu a retuszujesz tylko górę co z kolei minimalizuje ryzyko ubrudzenia modelu farbą podczas retuszu.
Do tego mają pozostawiony bardzo wąski pasek na odcięcie.

Pozdrawiam,
Kuba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024