FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-09-20 10:31  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A już sądziłem, że seter jest bez obroży ! Ale jest ! Natomiast nie widzę by któraś osoba miała w ręku smycz :-)
To oczywiście żart - całość robi wrażenie.
SUPER !

 
06-09-20 12:45  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piknik na lotnisku, super pomysł.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-09-20 15:24  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ogólnie wrażenie: rewelacja!!! Ale jest niestety beczka dziegciu w tej łyżce miodu: figurki :-/ Z daleka robi to spore wrażenie, ale z bliska niweczy cały włożony trud :-( Końcowy efekt jest strasznie karykaturalny i nienaturalny.

Wiem ile wysiłku kosztuje wykonanie figurek i jak łatwo można to spieprzyć. Tu to jest najsłabszy i zarazem ważący na odbiorze całości element. Dwa fantastycznie wykonane modele samolotów zdyskredytowane fatalnymi figurami woskowymi :-(
Może warto potraktować to jako etap przejściowy i poszukać lepszych figurek i bardziej przyłożyć się do ich malowania. Wiem, trudna sztuka, ale dla efektu końcowego warto chyba włożyć w to trochę wysiłku.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 16:56  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ale super!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
06-09-20 18:09  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję zarówno za pozytywne jak i krytyczne komentarze :) Cieszę się, że większość dobrze przyjęła moją wizję i jej wykonanie.

Winek - myślę, że wielu z nas mogłoby się w pewnym sensie utożsamić z tym chłopcem :) Cieszę się, że mogłem Ci sprawić radość!

Chopin - Tak jak zaznaczyłem w opisie, figurki, które kupiłem same w sobie były do niczego, nieproporcjonalne i karykaturalne. Praca nad nimi była czystą rzeźbą w g****e. Uwierz mi, że przeszukałem masę sklepów w Internecie, żeby znaleźć lepszej jakości pasujące do mojego pomysłu figurki. Niestety bezskutecznie. A jak się nie ma tego, co się lubi to się lubi co się ma.

W temacie figurek uważam się za początkującego. Zdaje się, że czwarty raz przy okazji dioramy z modelami przyszło mi nad nimi pracować. Przeróbek na taką skalę nie robiłem nigdy Uczę się tej sztuki i zgadzam się z Tobą w pełni, że jest to trudny temat. Tak samo jak modele kartonowe, też trzeba kilka spieprzyć, żeby nauczyć się z nimi obchodzić. Swoją drogą, myślę, że gdyby Kania była moim czwartym podejściem do kartonowego samolotu nie napisałbyś o niej, że jest fantastycznie wykonana :-) Na tę chwilę nie potrafiłbym pomalować tych figurek lepiej, poświęciłem im masę czasu i energii i końcowy efekt - mimo niedociągnięć, których jestem świadomy - jest dla mnie satysfakcjonujący.

Dziękuję Ci za szczerą krytykę i choć uważam, że niektóre sformułowania są przesadzone to chciałbym podkreślić, że nie mam Ci za złe tego co napisałeś. Beczka dziegciu, dyskredytacja modeli? Ok, skoro tak uważasz, szanuję Twoje zdanie. Jakich słów byś nie użył, przyjmuję krytykę i traktuję ją jako cenną wskazówkę na przyszłość. Wiem na co powinienem przy kolejnych projektach zwrócić uwagę lub co mógłbym zrobić lepiej.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-09-20 18:32  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

stachooo musisz pewne moje sformułowania też traktować z lekka patrząc przez palce ;-) Bo nie było celem dokopanie Ci tylko zwrócenie uwagi na duży kontrast między dwoma pięknymi modelami samolotów, wykonanymi po mistrzowsku, i dość przeciętnymi figurkami.
Tak jak pisałem Ci wyżej: na razie zostawił bym to tak jak jest, a rozglądał się z czymś innym. Modelarstwo to nie wyścigi i z czasem znajdziesz figurki warte tej dioramy :-)

Zupełnie inna branża, ale przykład chyba dobry, że czasem w drodze do celu warto też improwizować:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/93970396_626409937922985_1629648645236195328_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=ssfYrNznMd8AX9bF-2u&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=2c6e4e7f99e81d62be08d9d54adc1f6c&oe=5F795C48

Zabrakło figurki czołgisty? A czemu nie figurka psa? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-09-20 19:19  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Odnośnie samej dioramy napiszę krótko. Super!

ps. Co do figurek, to teoretycznie można by spróbować wykonać je od podstaw z modeliny. Raz, że można wtedy zrobić taką postać jaką się naprawdę chce, a nie dobierać "na siłę" z gotowców. A po drugie, to wtedy figurki mogły by być w 1:33.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
06-09-20 19:43  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hmmm, krótko i treściwie: piękna nietuzinkowa robota. Podobuje mnię się :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-09-20 20:14  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tak jak napisałem, nie mam Ci tego za złe i patrzę na to z przymrużeniem oka, bo wiem, że taki masz styl pisania :)

Jeśli bym znalazł lepsze figurki, to może skusiłbym się na podmianę. Na tę chwilę nie widzę zbyt dużego pola manewru.

Pomysł z psem w czołgu trafiony! Za to właśnie lubię dioramy, wielkie pole do popisu dla kreatywności i improwizacji. Ograniczeniem jest właściwie tylko wyobraźnia i dostępne materiały.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-09-20 23:59  Odp: [G]Diorama - Piknik lotniczy, Polska lata 60-te (PZL S-4 Kania 3 & SZD-9 Bocian)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

stachooo mogę rozpuścić wici, bo jeszcze zostało mi kilku znajomych z branży. Czasami sam się dziwie ile rzeczy omijam, nawet nie wiedząc o ich istnieniu. Rynek modelarski na świecie ma olbrzymią ilość nisz, z których do nas mało co dociera.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024