FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
02-09-20 16:24  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny model. Precyzja i dbałość o detal robią ogromne wrażenie.
Brawo!

 
03-09-20 10:35  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dziękuję za miłe słowa. Na pewno zmotywują mnie do dalszej pracy.

Co do jakości wykonania, to nie wszystko wyszło tak jak bym chciał.
Po pierwsze lekko skrzywiona lufa. Po drugie, spójrzcie na drugi od przodu segment błotnika po prawej stronie pojazdu, jego górną krawędź nie trzyma linii pozostałych segmentów. Przy przyklejaniu ręka zadrżała a cyjanoakryl od razu złapał na amen i tak zostało. Nie jestem zadowolony również z peryskopów na włazach kierowcy i strzelca. Na koniec, denerwują mnie smugi od pędzla na lakierze bezbarwnym na całej powierzchni pojazdu. Może popełniam jakiś błąd podczas malowania. Czy jest jakiś sprytny sposób na ich uniknięcie?

Generalnie jednak jestem z efektu zadowolony.

To był trudny model.
Nie wszystkie elementy są dobrze spasowane. Główne elementy kadłuba i podwozia pasują elegancko, problemy są z drobniejszymi elementami wyposażenia. W szczególności miałem problemy z jarzmem armaty i wlotem powietrza do silnika (ten element w kształcie litery V nad przedziałem silnikowym, do którego wchodzą karbowane rury). Pewnym utrudnieniem jest również brak klasycznego szkieletu. Autor przewidział tylko wzmocnienia służące do podklejenia wewnętrznej strony poszycia. W mojej opinii rozwiązanie takie nie gwarantuje wystarczającej sztywności bryły pojazdu. Szkielet można oczywiście zaimprowizować samodzielnie, lecz wymaga to dobrego przemyślenia kolejności działań, tak aby po usztywnieniu górna połówka kadłuba pasowała do dolnej.
Również strona wydawnicza pozostawia trochę do życzenia. Pierwszy egzemplarz który kupiłem był niekompletny - brakowało w nim arkusza z elementami wieży. Wymieniłem go więc w sklepie na inny. Sprzedawca zwrócił mi uwagę, abym sprawdził czy w modelu jest wklejka po wewnętrznej stronie okładki z dwoma dodatkowymi częściami (te skrzynki w kolorze drewna), gdyż miał już egzemplarze w których wklejki tej brakowało. Wklejka była, więc model zabrałem i na kilka lat zamknąłem w szafie. Gdy już się za niego wziąłem, to wtedy dopiero zauważyłem, że feralny arkusz z elementami wieży jest, lecz wydrukowany dużo jaśniejszym kolorem. Różnica była na prawdę drastyczna, postanowiłem więc kupić kolejny egzemplarz, tym razem bezpośrednio na stronie wydawcy. W otrzymanym modelu również były różnice kolorów, lecz ich układ był inny. Mając więc dwie sztuki modelu udało mi się skompletować zestaw arkuszy mniej więcej w jednym kolorze (chociaż różnice są miejscami widoczne). Wisienką na torcie jest fakt, że ten egzemplarz kupiony od wydawcy nie miał wklejki po wewnętrznej stronie okładki.
Przez moje ręce przeszły więc trzy sztuki tej wycinanki i każda była w jakiś sposób wadliwa. Definitywnie, wydawca powinien popracować nad kontrolą jakości.


Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
03-09-20 12:19  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na smugi pozostawiane przez pędzel jest jeden prosty sposób.
Nałóż na pędzel lakier i uderzaj delikatnie nim miejsce obok miejsca (tzw. tapowanie). Polakierowałem w ten sposób kilka modeli i na żadnym nie było śladu smug. A nie rozcieńczałem nawet lakieru. Przy rozcieńczonym lakierze praca powinna być jeszcze łatwiejsza.

Także jeśli chodzi o porady lakiernicze jesteśmy kwita:-) Przy czym dopiero po zaimpregnowaniu przeze mnie ogniw gąsienic napisałeś, że lepiej to robić po ukształtowaniu części:-) Efektem tego jest fajne sztywne ogniwo, które bardzo ciężko ukształtować:-) Będę musiał je na nowo rozrysować, ale to nawet lepiej, bo pewne rzeczy są do przeróbki:-)

Przy błotniku ręka zadrżała?:> W moim wykonaniu nie wiem, czy bym trafił tym błotnikiem w okolice czołgu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (14-04-24 10:51)

 
03-09-20 12:34  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Rewelacja, piękny model, gratuluję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-09-20 12:46  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
skarczew   

@brzydal:
Kontrola jakości nie jest w interesie tego wydawcy. Sprzedanie 2-3 trefnych modeli jest bardziej opłacalne niż jednego dobrego.

 
03-09-20 20:25  Odp: [G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, 1:25 (Answer 5/2007)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba mi się, bardzo fajne wykonanie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024