FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-20 18:04  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!

Stojak widzę większe zainteresowanie wzbudza niż model ;-) Pozwolicie jednak, że dalej będę kontynuował. Dzisiaj na tapecie skrzydła. Problemów brak. Pasują idealnie do kadłuba - posmarowałem klejem i już :) Ze swej strony dodałem wzmocnienia między żebrami, a dźwigarem (fot.1), bo konstrukcja troszkę wiotka była bez tego. Krawędź natarcia zrobiłem, tak jak przy sklejaniu pudełek, tzn. naciąłem lekko dwie linie i usunąłem skalpelem trochę papieru pomiędzy nimi, żeby krawędź była osłabiona (fot. 2). Wystarczyło zgiąć i lekko wyprofilować poszycie, które samo układa się na szkielecie. Paski na tylnej krawędzi usztywniły całość skrzydła i pozwoliły na równe sklejenie krawędzi spływu.



Tak to wygląda obecnie. Lubię projekty, które same się sklejają, jak się im za bardzo nie przeszkadza. Ten model zdecydowanie do nich należy :)



Teraz kolejna trudna część - wloty powietrza :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-10-20 17:30  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
Pogoda sprzyja klejeniu, więc powoli zmierzam do końca.
Wloty powietrza są bardzo dobrze spasowane i nie miałem żadnych problemów ze sklejaniem. Elementy są jednak dość delikatne i niestety z prawej strony jest troszkę słabiej, niż z lewej. Dolna prawa osłona wlotu nie pokryła mi się z linią klejenia, ale ponieważ w modelu nie ma białych plam (wreszcie - najlepsze rozwiązanie ever!!!) wyznaczających miejsce klejenia, więc w sumie to trzeba się przyjrzeć, żeby zobaczyć.



Calość wygląda tak. ISKRA ładnym samolotem jest i basta! :)



Zaczynam kokpit, potem podwozie, detale i finito :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-10-20 20:04  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Podziwiam za tak fajne zaokrąglanie elementów. :) Wiedza dla mnie tajemna.

 
02-10-20 06:32  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie ci wychodzi, czekam na kolejne części relacji. Jak ci się podoba iskra to chyba jeszcze można sobie ją kupić do latania rekreacyjnego ;D

 
04-10-20 15:07  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
GTiStyle to wcale nie jest takie trudne. Trzeba się nauczyć operować BCG, tak aby kształtować elementy na mokro. Ukształtowany element zostawiasz do wyschnięcia i dopiero potem sklejasz razem lub doklejasz do modelu. Wymaga to trochę ćwiczeń, ale jak się załapie, o co chodzi, to można naprawdę precyzyjnie sklejać obłe detale.
Plexus Z lataniem pewnie bym sobie poradził, ale weź taki samolot utrzymaj ;-)
Jak już przy lataniu jesteśmy, to fotele, drążki i przyrządy są już na miejscu. Kabinę udało się zamknąć połowicznym sukcesem. Boki są ładnie dopasowane, ale niestety zapadł mi się lekko przód owiewki (wszedł pod poszycie). Próbowałem to jakoś wyciągnąć, ale dałem za wygraną, żeby bardziej nie zepsuć. Szału nie ma, ale na modelu nie rzuca się to w oczy, więc już nie kombinowałem.



Poszedłem za ciosem i zamontowałem podwozie. Zostały drobne elementy, które zostawiłem na koniec i będzie galeria niedługo :)



Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
05-10-20 17:45  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za podpowiedź. Oznacza to tylko tyle, że najpierw smaruję bcg (ślina by się nie nadała?) kształtuję. Pozostawiam do wyschnięcia i dopiero w tedy sklejam np w okrąg?

 
07-10-20 18:40  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dokładnie tak, jak napisałeś. BCG ma tę właściwość, ze wnika w papier i utrwala jego kształt. Musi przeschnąć, żeby nie odkształcać części podczas ostatecznego sklejenia, które wykonuje się minimalną ilością kleju. W ostatni etapie tylko aktywujesz klej, który naniosłeś przy uformowaniu elementów.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
09-10-20 16:11  Odp: [R] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
Piątek, piątek weekendu początek :) Galeria do pooglądania.







Podsumowanie może być tylko jedno. Bardzo fajny model w doskonałej szacie graficznej daje dużą frajdę w klejeniu i chyba niezły efekt końcowy. Na pierwszy model tylko bez wnętrza kokpitu, ale jakby miał jeszcze proste wnęki podwozia i oddzielne powierzchnie sterowe, to byłby idealny model do szlifowania umiejętności. Ja bawiłem się super i szczerze polecam!!!
Do następnego modelu :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
10-10-20 11:56  Odp: [R/G] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020 KONIEC
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednak Iskra to piękny samolot.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-10-20 19:12  Odp: [R/G] TS-11 Iskra bis DF 1:33 WAK 6-7/2020 KONIEC
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Cześć. Owiewka od Answera? Czy sam tloczyłeś?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024