FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-03-15 19:47  [Galeria] Modelarstwo z ;-) F-16C Jastrząb WAK Extra
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zbin niestety znowu cię zawiodę :-P Znowu bez śmigiełka ;-) Ale ten typ akurat tak ma ;-)

F-16 miało być dopiero następne, ale jakoś tak wyszło, że jest teraz ;-)

________________________________________________________________________________

WAK Extra nr 4/2006 ”Słynne Polskie Myśliwce: F-16C Jastrząb i P.11c” w skali 1:80

O naszych nielotach jak by ktoś chciał poczytać to znajdzie materiałów aż nadto. Jako ciekawostkę podam, że koszt 1 godziny lotu to tylko 200tyś PLN ;-) Fajne mamy zabawki :-D


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Sam modelik nawet fajny, tylko aczkolwiek, ponieważ, więc, dosyć trudny do wycięcia. Te wszystkie zakamarki wydziergać w 1mm tekturce to nieliche wyzwanie. Do tego nasz bohater, siada na tyłku, gdyż, ponieważ, więc, takowy zadek ma za ciężki w stosunku do dzióbka, i takowy dzióbek zadziera w górę. Dlatego mój egzemplarz dostał betonowe skarpetki i dzięki temu został przywrócony do poziomu.
Tak w ogóle to uważam, ze podwozie w takim modelu to trochę pomysł na wyrost. Ta 1mm tektura trochę waży, i filigranowe golenie nie wróżą zbyt długiej kariery same sobie. Ja bym w ogóle zrezygnował z takowych na rzecz wersji w locie.
Jest też kilka wpadek projektowych, które wynikają z tak zwanego rzutowania prostopadłego w osiach x; y; z, ale to już dociekliwi znajdą sobie na zdjęciach i w wycinance.

Gdyby wydawca miał w planie reedycję tej wycinanki to proponował bym zmianę malowania, np.:na takie lub takie. Atrakcyjność by wzrosła, a co za tym idzie chyba i zainteresowanie młodego pokolenia.

Retusz, klasycznie wykonany temperami i akwarelami. Podstawowy szary, mieszany z: baza-> biały, następnie w aptekarskich ilościach-> cyan primary blue i-> czarny. Ciemniejsze plamy kamuflażu to gotowy kolor ze szkolnej przekredowanej akwareli z pastelowymi odcieniami. Owiewka to mocno ”rozbielony” cyan. Ot i tyle...

A ha...! Całość klejona nieśmiertelnym BCG, który to powyginał całość w ósmy paragraf ;-( A leżało tydzień pod prasą, żeby dobrze wyschło i się ułożyło. Do życi z takim klejem przy modelach sylwetkowych!

Z gotowców został mi już tylko jeden model, ale mam kilka pomysłów w zanadrzu ;-)

Aktualnie model znajduję się w zbiorach Muzeum papírových modelů Police nad Metují.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (31-08-20 23:02)

 
10-03-15 20:07  Odp: [Galeria] Modelarstwo z ;-) F-16C Jastrząb WAK Extra
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czyli uziemiłeś ptaszka?! W sumie zbliża to ten model do oryginału - też mało lotne :))) Kolorystyka mało atrakcyjna. Ogólnie Fajna zabawka :)

 
10-03-15 20:25  Odp: [Galeria] Modelarstwo z ;-) F-16C Jastrząb WAK Extra
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Ciekawe. Taki drobny szczegół - klapa przedniego podwozia powinna być w druga stronę.

 
13-03-15 23:30  Odp: [Galeria] Modelarstwo z ;-) F-16C Jastrząb WAK Extra
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus szkoda tylko tej mało atrakcyjnej grafiki, ale zabawka naprawdę fajna ;-) A, że oryginał jest mało lotny to inna inszość ;-) Tu akurat jest uchwycony chwilę po przyziemieniu ;-)

walkiria ja zrobiłem jak fabryka dała ;-) Z kilku innych nieścisłości to jest np.: ten cypcyk wystający ze środka silnika ;-) W rzeczywistości jest to oprofilowanie szczytu statecznika i w rzucie z góry faktycznie to tak wygląda ;-) Detal, ale dla znających temat troszkę zabawnie to wygląda ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024