FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
11-07-21 18:31  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Duże uszczegółowienie. Nawet jak na setkę. Piękny model tu powstaje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-07-21 00:11  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Koledzy! No, cóż, do QNia to mi jednak bardzo daleko...
Ale się staram :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-08-21 23:24  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzisiejsza aktualizacja zawiera "lokowanie produktu" :-D A to dlatego, że z firmy http://pd-3d.pl otrzymałem do przetestowania zestaw figurek. Z nich na razie wykorzystałem 6 szt. Tym samym pojawili się pierwsi załoganci na okręcie, czyli w slangu US Navy tzw. "Plank Owners".
Co do samych figurek, to trzeba sobie odciąć słupki (supporty) i obrobić ślady po nich, co nie jest bardzo trudne. Jest to tzw. zestaw uniwersalny, czyli nie przedstawia załogi żadnej konkretnej floty. Oczywiście zależnie od zapatrywania będzie to zaletą lub wadą, gdyż nadal może wymagać jakiejś własnej inwencji. Ja jak na razie dwom moim załogantom przedłużyłem spodnie (część z nich ma je jakby wpuszczone w wysokie buty) i dodatkowo jednemu dorobiłem z kartonu 0,4 mm kamizelkę ratunkową. Ogólnie musiałem się poważnie dokształcić w temacie mundurów, strojów i kolorów US Navy. Reszta, to już tylko żmudne malowanie.
Nie śmiejcie się za głośno proszę, gdyż akurat w figurkach, to jestem obustronnie leworęczny ;-), więc wyszło, jak wyszło. Następne będą lepsze ;-)



Na ostatnim zdjęciu także figurki nieobrobione i niemalowane, czyli prosto z pudełka.

--

Post zmieniony (25-08-21 23:26)

 
26-08-21 09:27  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wyglądają nieźle jako produkt a Twojemu malowaniu też nie za bardzo jest co zarzucić.
Niewątpliwie model tylko zyska na ich obecności.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-08-21 10:22  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Stary! Fakt, produkt jest jak najbardziej OK i nie piszę tego dlatego, że dostałem te figurki do przetestowania ;-) Już jest w zapowiedziach zestaw japońskich marynarzy, a jeśli się pojawią Amerykanie, to pewnie kupię. Z marynarzami alianckimi z 2 w.ś. jest ten "problem", że jak się przegląda zdjęcia, to widać, że prawie każdy jest ubrany inaczej. Niby wszyscy mają mundury (zwłaszcza oficerowie), albo jednakowe ubrania robocze, ale każdy w innym zestawie lub inaczej założone, więc jest ogromne pole do popisu i można z tego tematu zrobić zupełnie osobny "doktorat". Nawiasem mówiąc (pisząc), przydałby się cykl artykułów w jakimś modelarskim periodyku, na ten temat.
Poniżej kompilacja zdjęć (źródło "Life Magazine") z jednego okrętu (też Gleaves, ale inny) i jednego rejsu przez Atlantyk do Afryki.

Co my tu widzimy? Ano: gołe głowy, czapki w 3 rodzajach, kurtki, wiatrówki, bluzy, marynarki, swetry i koszule, spodnie mundurowe, robocze (dżinsy?) i wodery. Butów akurat nie widać, ale też byłoby ciekawie. Generalnie pełen luz i swoboda, czyli przedstawiciele "wolnego świata"...
A mnie prawie 50 lat później jakiś biedny trepik ścigał za podwinięte rękawy ;-)

--

Post zmieniony (27-08-21 11:48)

 
26-08-21 11:10  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nie mogę się naoglądać tej nadbudówki z wnętrzem. Świetny pomysł, na którym model bardzo zyska a w połączeniu z figurkami marynarzy będzie czad.
A swoją drogą zawstydziłeś mnie tymi wzmocnieniami. U mnie wszystkie są plastikowe...

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-08-21 11:40  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo fajnie to wszystko wygląda, załogantów elegancko ucharakteryzowałeś, bardzo fajnie ,że są w końcu takie figurki w 200 i 100 ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-08-21 00:17  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Panowie, jak zwykle cieszy mnie pozytywny odbiór mojej dłubaniny :-D
Mam właśnie nadzieję ożywić nieco ten model figurkami, choć oczywiście zabierze mi to trochę czasu. Ta zgraja pochłonęła coś koło 5 godzin, no, ale to są początki...
Co do wzmocnień, to miałem z nimi kupę frajdy i cieszę się, że jeszcze nieco ich na modelu zostało do zrobienia ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-08-21 00:37  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
lacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Waldek K: "A mnie prawie 50 lat później jakiś biedny trepik ścigał za podwinięte rękawy ;-)" - jak ktoś służy w wojsku które nikomu nie musi niczego udowadniać, to najwyraźniej nie czepiają się bzdur (poza obozem szkoleniowym). No i podejście wywodzące się z amerykańskich korporacji pt "mówimy po angielsku" też nei wzięło się z nikąd.

 
29-09-21 15:39  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Trochę za mało miałem ostatnio czasu na hobby, ale pomimo tego ulepcyłem chyba najbardziej jak na razie skomplikowany detal (a ściślej dwa detale) w tym modelu, czyli oba reflektory sygnałowe 24" (dalekiego zasięgu). W całości wykonane samodzielnie, gdyż jak zobaczyłem jak wyglądały w instrukcji, to mi się już nie chciało ich szukać na arkuszach :-D. Poniżej postępy prac i efekt końcowy. Na pierwszym zdjęciu znajdują się także stanowiska reflektorów - też wykonane samodzielne, ale to akurat dlatego, że wycinanka przedstawia inną konfigurację rozmieszczenia wyposażenia i takowych stanowisk nie przewiduje. Na drugim zdjęciu po lewej detale przysłony (migacza?), szyby i ramki szyb. Przysłony, to te 2 czarne, pełne kółka. Słabo to widać, ale każde składa się z 16 szt. trójkątnych elementów rozmieszczonych promieniowo, które w oryginale uchylały się przepuszczając światło. Normalnie były przymknięte, więc nie musiałem wykonywać wnętrza, czyli lustra. Jak zwykle kupa frajdy z klejenia i pomimo niedociągnięć (które wyłapały najbardziej zdjęcia), też nieco satysfakcji :-)



Ciekawostka: zawsze sądziłem, że reflektor to taka duża latarka z żarówką w środku, a tymczasem nic bardziej mylnego. Źródłem światła był tu płonący między dwiema elektrodami łuk elektryczny, więc co do zasady działania bardziej takie urządzenie przypominało spawarkę elektryczną ;-). Elektrody podczas użytkowania spalały się, ale wystarczały na ~1 godzinę ciągłego świecenia. Oczywiście łuk miał bardzo wysoką temperaturę, dlatego wnętrze reflektora było wentylowane. Wloty powietrza znajdowały się u dołu (3 okrągłe "talerzyki"), a wylot poprzez wentylator zamontowany na samej górze - z tyłu widać "kolanko" zasysające powietrze, w środku sam wentylator promieniowy, a z przodu obudowę silnika. Oczywiście u mnie to karton i drut ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024