FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-20 23:08  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Piotr! No to się wyjaśniło. Czy można przyjąć dla korytarzy ten sam schemat? Pytam, bo planuję ze dwa zrobić otwarte... 🙂

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-09-20 23:15  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Waldek, może materiałów o sterówce nie ma dużo ale w Twojej sterówce będzie dużo do oglądania. Tylko czy to będzie widać po zamknięciu ? Ja w Wichrze zostawiłem otwarte drzwi do sterówki aby wpadło więcej światła i było cokolwiek widać. Zrobisz coś w tym stylu czy może jakieś oświetlenie ? Acha nie żałuj zdjęć.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-09-20 23:35  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Miło Cię widzieć!
Planuję zrobić otwarte drzwi z obu stron sterówki, więc powinno być wystarczająco jasno, zwłaszcza, że wokół będą duże, 4 mm iluminatory. Z tego co widzę na zdjęciach, to te drzwi były bardzo często pootwierane, nawet w morzu, więc nie będzie to jakieś nadużycie. Dodatkowo planuję otworzyć drzwi do korytarza z lewej burty za sterówką oraz jeden poziom niżej. Ten otwór w tylnej ścianie sterówki jednak zamknę drzwiami. Mieściło się tam bojowe centrum informacji i było pełno szpejów. Aż takim masochistą chyba nie jestem 🤔

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-09-20 21:31  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
piotr d   

Przejścia miały białe ściany i szary pokład. Barwy pomieszczeń były dość rozmaite, patrz
P&C ed. 1943 .

Niejasne jest malowanie wewnętrznej strony drzwi otwieranych na zewnątrz, które mogły być pozostawione otwarte przez dłuższy czas - zdjęcia wskazują, że były w kolorze "zewnętrznym", nie białym.

 
06-09-20 22:58  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Piotrze raz jeszcze. Nie znałem tego dokumentu, a to duży błąd. Co do drzwi, to w moim pierwszym poście zamieściłem zdjęcie Emmonsa z widocznymi pootwieranymi licznymi drzwiami i one wszystkie wydają się być pomalowane od wewnątrz tym samym kolorem, co malowanie zewnętrzne. To zdjęcie jest z końca 1943 r.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-09-20 08:16  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

WItam,
Co prawda moja wiedza na temat uss jest mizerna: ], ale znalazłem takie zdjęcie z fletcher class.
Drzwi pomalowane w kolorze nadwozia: ], czyli szare jak cały kadłub, za to nie pasują mi pomalowane przewody na czarno. Powinny być pomalowane albo na kolor wyposażenia, albo ścian. Można sobie też poskakać po filmie greyhound, tam jest sporo ujęć od wewnątrz, wszystkie rurki są w kolorze ścian, a nie czarne.

 
07-09-20 09:05  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model w 100 to już niezłe wyzwanie,no ale https://www.youtube.com/watch?v=FG1c7NeofXU tu akurat Ty,Zapewne masz http://www.navsource.org/archives/05/456.htm i http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewforum.php?f=49 powodzenia w pracy<pozdrawiam Marek

--PS> mnie ostatnio urzekła sylwetka tego https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/USS_Porter_%28DD-356%29_off_Yorktown%2C_Virginia_%28USA%29%2C_on_19_April_1939_%28NH_66338%29.jpg

Post zmieniony (07-09-20 09:55)

 
07-09-20 11:13  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Panowie za pomoc i podsyłane linki. Ostatnio znalazłem też film instruktażowy z 1943 r. dla załóg niszczycieli, który był kręcony głównie na Gleavesach https://www.youtube.com/watch?v=UbVQL8YOBtg Od 14:33 do 14:33 widać sterówkę w kilku ujęciach. Widać, że ściany i część wyposażenia są jasne, czyli zapewne już jasnozielone, a inne w różnych ciemniejszych odcieniach, co mniej więcej odpowiada temu co podlinkował Karas. Szczęśliwie w czerwcu 1943 na Emmonsie przez chwilę znajdowali się głównodowodzący US Navy w Europie i pierwszy lord Admiralicji, a za nimi biegał fotograf Royal Navy https://www.iwm.org.uk/collections/search?query=USS%20Emmons

Żeby post nie był tak zupełnie "nieproduktywny", poniżej kilka zdjęć dolnej kondygnacji nadbudówki dziobowej, której szkielet zacząłem już na etapie szkieletu kadłuba, aby załatwić go przy jednych odciskach od wycinania 2 mm tektury ;-), więc jak tylko dało się ją dopasować do pokładu dziobowego, zrobiłem ciężko opancerzony 2 mm tekturą szkielet dolnej kondygnacji:

Oryginalny pokład z wycinanki musiałem przerobić, aby dopasować do interesującego mnie okresu. Wycinanka pokazuje układ uzbrojenia z 1942/43 r., kiedy na dziobie znajdowały się tylko 2 Oerlikony, ja robię stan na połowę 1944. Wtedy stanowiska Oelikonów były bardziej wysunięte na zewnątrz, aby zrobić miejsce na trzecie stanowisko znajdujące się na podwyższeniu. Dopiero będę je robił. Pozostałe zmiany, to drobne korekty kształtu, podwyższenie ścian nadbudówki powyżej jej pokładu oraz wykonanie konstrukcji pod podestami, której w ogóle nie było w wycinance.

Tu już po wstępnym malowaniu. Niestety mój Humbrol 128, który oryginalnie był szary, po ledwie 18 latach od zakupu zzieleniał... badziew :-D. Wkleiłem też klapy w iluminatory. Z tego co widzę na zdjęciach, to regułą było w tym okresie, że jak tylko iluminatory nie były otwarte, to były zablindowane.


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-09-20 22:22  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam ponownie. To może znowu kadłub?.
Przed szpachlowaniem kadłub prysnąłem podkładową w sprayu (zakupiłem w markecie), przeszlifowałem, a następnie nałożyłem szpachlę z włóknem szklanym z utwardzaczem (mała puszka firmy Dragon). Po przeszlifowaniu wyglądało to tak:
...po pomalowniu tak

Po kilku warstwach, szlifowaniach i kolejnym pryśnięciu farbą podkładową



"Szału nie było", zakupiłem więc kolejną małą puszkę szpachlówki z utwardzaczem, tym razem wykończeniową. Nałożyłem jedną warstwę, a potem przykleiłem pokład z wycinanki oraz nadburcia. Poszpachlowałem krawędzie pokładu i nadburcia oraz ponownie użyłem podkładowej w sprayu. Efekt może nie idealny, ale pozwalający iść dalej, czyli np. rozrysować blachy kadłuba. Jako tako...




No i w ten sposób relacja dot. kadłuba dogoniła teraźniejszości :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-09-20 19:16  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Tomek 

 - 2

Po takiej prezentacji i dogłębnej analizie historycznej nie jestem godzien wziąć do ręki nożyczek.... Podziwiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024