FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
16-08-22 16:10  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Setka dla modelarza lubiącego się grzebać w detalu i na dodatek dysponującego dobrym materiałem fotograficznym to klasyczny samobój ;-)
Można ugrzęznąć przy takim modelu na długo. A jak się jeszcze ma talent i samozaparcie jak Waldek K to pewne jak amen w pacierzu.
No ale efekt końcowy jak wspomnieli moi przedmówcy będzie zwalał z nóg.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-08-22 10:25  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Panowie za miłe słowa :-).
Stary, co do efektu końcowego, to trzeba do niego najpierw dotrwać, a wiele jest przykładów zarówno tu na forum, jak i w mojej szafce :-/, że to nie takie oczywiste. Póki co doskonale się bawię każdym detalem i wcale nie czuję wewnętrznej presji, aby coś przyspieszać, upraszczać, albo nawet robić sobie przerwę od tego modelu. Zobaczę jak będzie dalej, bo na razie niezmiennie mam tak: "O detalik, jakby go tu zrobić i ciekawe co miał w środku" :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-08-22 08:44  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Jako fan US Navy chciałem tylko zaznaczyć tutaj swoją obecność. Nie mam zbyt wiele do dodania, więc siedzę cicho na ławce rezerwowych :D :D :D

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
27-12-22 00:06  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Przede wszystkim Wesołego po-Świętach ;-)
Czasu było za mało, pracy za dużo, stąd moje długie milczenie i mizerne efekty, a te poniżej.

☆ Najpierw nieco ogólnych drobiazgów, czyli koła ratunkowe (wraz z "przyrządem" do szlifowania ich wewnętrznej powierzchni)

Gotowe koła i różne światełka (półprodukty)


☆ No i najlepsza zabawa tego wątku, czyli Floater Nets. Szczegóły tego "urządzenia" - https://m.facebook.com/USS.Slater/posts/pay-attention-class-tonights-lecture-is-on-floater-nets-a-piece-of-lifesaving-eq/10156040693074519/
Krótko: siatka z nawleczonymi pływakami, czyli krążkami bakelitu, umieszczona w koszach, aby w razie nieszczęścia sama wypłynęła. Na każdej siatce było 80 pływaków (10 rzędów po 8 szt.). U mnie 5 kompletów na cały model.
Od początku wiedziałem, że to musi być jak najłatwiejsze do wykonania, więc szukałem przede wszystkim po kablach i ich izolacjach. W końcu udało mi się nabyć w markecie odpowiedni kabel i go rozbebeszyć

Wstępnie pomalowane kawałki izolacji pociąłem w prostym przyrządzie na 3,5 mm kawałki. 400 szt.

Dalej to już z górki


No i kosze. Wykorzystałem blaszkę S-05 Abera, a kątowniczki (0,7 x 0,7 mm) zrobiłem z papieru kredowego metodą opisaną kiedyś na tym forum. 


Gotowe (tutaj 3 szt. "na zaś"). Okazało się, że 10 rzędów pływaków to odrobinę za dużo, za to 9 w sam raz. Czyli łącznie wykorzystałem tylko 360 szt. :-)


Na koniec pomontowane detale na nadbudówce dziobowej: słupki, relingi, kosze z siatkami, światła pozycyjne oraz detale na osłonie pomostu.



To coś przypominające światła uliczne, to tzw. Fighting Lights - światła mające umożliwić w bitewnym ferworze odróżnić swojego od wroga. Same szkiełka mają 1 mm średnicy, ale największym problemem było znalezienie zielonej folii. Ostatecznie udało mi się znaleźć odpowiednią plastikową butelkę przy drodze. Hmm, jak ostatni śmieciarz...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-12-22 08:04  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Matey   

Waldek K napisał:
ale największym problemem było
> znalezienie zielonej folii. Ostatecznie udało mi się znaleźć odpowiednią plastikową butelkę przy
> drodze. Hmm, jak ostatni śmieciarz...

Dobrym rozwiazaniem mogą być folie (filtry) do reflektorów scenicznych, cienkie transparentne folie, dostepne w róznych kolorach.

 
27-12-22 08:48  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To jest niebywałe co wyciągasz z tego modelu. Muszę zrobić na dysku następny katalog z relacją, bo zdjęcia zdjęcia niektórych zbyt szybko "odchodzą" :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
27-12-22 18:56  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to to się ogląda z wypiekami...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-12-22 09:51  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cieszę się, że ta moja dłubanina się podoba :-) Będę nadal sobie dziergał :-D
Matey, dzięki za info. Może się jeszcze gdzieś przydać.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
28-12-22 10:07  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Waldek, tak się zająłem swoim dłubaniem, że nawet nie zauważyłem jakie tu się cudeńka tworzą. Miło popatrzeć.
Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
06-06-23 22:00  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ranek 6 czerwca 1944 r. zastał USS Emmons u wybrzeży Normandii w gotowości bojowej już od kilkudziesięciu godzin. Jednostka była bowiem wyznaczona do eskortowania trałowców robiących przejście dla okrętów artyleryjskich i flotylli desantowych. Trałowanie odbywało się od 4 czerwca, gdyż pierwotnie na 5 wyznaczono datę inwazji. Po przesunięciu terminu lądowania o 1 dzień Emmons pozostał w morzu w gotowości bojowej.
Poniżej najważniejsze stanowisko bojowe okrętu i jak powstawało.



4 pierwsze zdjęcia, to budowa, 4 ostatnie, to w zasadzie wnętrze gotowe, choć złożone tylko "na sucho". Przed ostatecznym zamknięciem dostanie jeszcze obsadę ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024