FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-08-20 09:52  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Greg77   

np. wszystkie przewody.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
26-08-20 14:30  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Będą wszystkie możliwe przewody na tendrze i parowozie na osobnych schematach w instrukcji. Ewentualnie służę renderami jak coś. Podczas budowy mogę kilka wrzucić do relacji będzie później łatwiej ogarną ci to przy klejeniu

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
28-08-20 14:35  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Okręty i kolej to moja bajka, więc nie może mnie zabraknąć :).
Czekam niecierpliwie na każde Twoje uaktualnienie postępów w budowie.

Pozdrawiam
Adam

 
13-09-20 22:13  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam
Zacząłem oklejać powoli szkielet tendra. Wygląda na to że czcionka za duża więc idzie do poprawki. Będę też musiał inaczej podzielić części do oklejania powierzchni walca skrzyni wodnej.



Wykonałem też skrzynkę na narzędzia znajdująca się z tyłu tendra. Na dzień dzisiejszy bez drzwiczek i stopni oraz reflektorów które to zostaną wykonane w późniejszym czasie.



Dodatkowo wykonałem wpust wody



oraz odmulacz z ujściem węża zasilającego



--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
14-10-20 19:42  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam
Coś tam zrobiłem niewiele co prawda. Dołożyłem zaokrąglone części wanny tendra, skrzynie węglową, na razie bez drzwiczek bo planuję otwarte w pewnym stopniu. teraz zabieram się za wycięcie ramy ostoi wraz ze skrzynią sprzęgłową oraz czołownicą z układem cięgłowym haka z tyłu tendra. Całość pryśnięta primerem jak podeschnie szlif drobnym papierem ściernym i lecim dalej :)






--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
15-10-20 00:42  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Przyglądam się z zaciekawieniem twojej pracy i przyznam, że bardzo zaciekawił mnie twój projekt 🙂

Draccus, nie wiem jak Ty, ale ja bardzo lubię ten etap gdy model jest pomalowany podkładem wtedy wszystko wychodzi na wierzch i wiadomo gdzie i co trzeba poprawić 😉

P.s. Jakiego Primera używasz?

Post zmieniony (17-10-20 00:40)

 
15-10-20 09:30  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Drakus,Tommy
Czy przed podkładem impregnujecie karton lakierem lub salonem, czy podkład jest impregnacją? Włosków pozbywacie się szlifując i przed docelową farbą jeszcze raz podkład?

Pozdrawiam
Adam

 
15-10-20 11:12  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dokładnie jak piszesz Tomek wszystko ładnie wychodzi i co gdzie trzeba podszlifować, ale jak wiadomo tendry od parowozów to nie poszycie od kadłubów statków czy samolotów i jakieś tam pofałdowania blachy zawsze są widoczne, nie mniej jednak nie będę się tu usprawiedliwiał ha ha.
Adam ja zawsze przed zabraniem się za pocięcie arkuszy impregnuje moim ulubionym specyfikiem a mianowicie Caponem. Papier jest wtedy lepszy w obróbce. Poza tym papier na którym drukuje jest tak jakby częściowo syntetykiem nie jest w 100% czystym papierem. To specjalny papier w rolce do plotera do druku projektów CAD.
Tomek co do primera to używam motip dobrze wypełnia i pozostawia delikatnie chropowata fakturę co po delikatnym przetarciu papierem 1000 daje idealnie gładką powierzchnie.
https://sklep.motip.pl/lakiery-podkladowe/2801-podklad-wypelniajacy-1k-premium-szary-500ml.html

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
16-10-20 21:00  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Draccus za info. Oglądam dalej i się uczę:).

 
17-10-20 00:39  Odp: [R]Parowóz BR52 Kriegslokomotive od podstaw (1:25)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Draccus za info.
Ja używam Primera firmy Vallejo, też dobrze kryje, ale czasami lubi się "glucić" końcówka aerografu...

Adam, może to i dziwne, ale ja nie używam żadnych specyfików do impregnacji kartonu.
Po sklejaniu elementów, powierzchnie maluję ww. primetem, a raczej wcieram go płaskim pędzelkiem, który wnika w strukturę papieru i już wstępnie zostaje zabezpieczony, a sterczące włoski się przyklejają.
Oczywiście na koniec i tak maluję całość jeszcze raz aerografem, aby uzyskać jednolity kolor na całej powierzchni 😉

Post zmieniony (17-10-20 00:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024