FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
07-08-20 15:24  [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru
Grzegorz   

Hej,

kończyłem dzisiaj barierkę do latarni morskiej i podczas lakierowania wszystko mi się spsuło :(. Po pomalowaniu farbą akrylową (wcześniej położony szary podkład) spryskałem to bezbarwnym lakierem błyszczącym w sprayu. I zwaliłem coś, bo to nie pierwszy raz używałem tego lakieru, a efekt jest jak na zdjęciu - tak jakby lakier mocno się "napompował" cząstkami powietrza (ale jak i kiedy?), a że dzisiaj straszny gorąc to nie zdążyły się one wydostać na zewnątrz (ale z drugiej strony to bardzo cienka warstwa jest). Poza tym, na początku szło nawet ok, ale za którymś razem trochę za długo przytrzymałem spust spryskiwacza. A może za krótko rozmieszany lakier w puszcze? Ze 2 minuty trząsłem na pewno?



Dwa pytanie, może ktoś poratuje, bo namęczyłem się z tą barierką:
1. Co mogło być przyczyną?
2. (i ważniejsze) Jak się z tego uratować, jeśli się da? Jak to jakoś zmyć? Mam czarną farbę w sprayu, ale po pierwsze matową, a po drugie boję się, że będzie już za grubo.

--

Post zmieniony (07-08-20 15:25)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
Grzegorz 1563 07-08-20 15:24
 Odp: [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
ABC 308 07-08-20 15:29
 Odp: [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
MARIUSZ 310 07-08-20 15:54
 Odp: [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
Grigorij 336 07-08-20 17:13
 Odp: [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
Grzegorz 333 12-08-20 11:29
 Odp: [Technika] Pęcherzyki powietrza w warstwie lakieru  nowe
Maverick33 1009 12-08-20 20:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024