FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-08-20 17:41  [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Tym razem postanowiłem przemalować coś na kołach. Padło na Dorchestera od ŚzK. Skaner, Fotochłop i dostał “Caunter scheme”, moim zdaniem jeden z ciekawszych kamuflaży II wojny światowej, używany przez Brytyjczyków w północnej Afryce na przełomie lat 1940-1941.
Wybrałem numer 3. Dlaczego? Bo wszędzie pełno jest Maxów i Moritzów, a biedna “bezimienna” trójeczka mało jest zmodelowana. Z tego, co wygóglowałem dysponentem wozu był gen. Michael Gambier-Parry, dowódca brytyjskiej 2 dyw. panc.
Niezbyt długo się Dorchesterem nadysponował - dowództwo objął 12 lutego 1941 roku, a już 8 kwietnia pod Mechili obaj poszli do niewoli (Gambier-Perry jako jeden z trzech brytyjskich generałów, a numer 3 - przy okazji - jako jeden z trzech Dorchesterów).
Wpadli w ręce włoskiej dyw. pancernej Ariete. Biorąc pod uwagę ówczesną opinię o włoskiej armii - musiało zaboleć.
Dorchestera nr 3 przejął gen. maj. Johannes Streich, dowódca 5 dyw. lekkiej DAK. On nacieszył się Dorchesterm jeszcze krócej - 16 maja został przez marsz. Rommla odwołany z dowództwa i odesłany do Europy.
Może ktoś wie, co się działo z “numerem 3” przed i po opisanym przeze mnie okresem?

Model ździebko podwaloryzowany (nity chyba trochę za wielkie). Co do kamuflażu to kolory chyba mogą być (choć Silver Grey za mało zielony, a retusz koloru Stone niezbyt dokładnie trafiony) ale rozmieszczenie plam - zwłaszcza w tylnej części - już niekoniecznie.
Oparłem się na instrukcji malowania do plastiku AFV, a wychodzi na to, że to wariacja z grubsza na temat. Niestety materiały, według których można to było zrobić lepiej dotarły do mnie już po naklejeniu nitów, a nie jestem aż takim purystą, żeby się w to bawić od nowa ;-)








Post zmieniony (06-08-20 14:24)

 
05-08-20 17:47  Odp: [G] AEC Dorchester (Answer), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Fajny brzydal

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-08-20 19:53  Odp: [G] AEC Dorchester (Answer), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten wydany Dorchester był z SZK . Skad ci się wział Answer ?

 
05-08-20 20:21  Odp: [G] AEC Dorchester (ŚZK), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK
 
05-08-20 21:30  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny , brytyjski kanciak.
Ale bardzo sterylny, jak z parady. Ja bym chociaż przybrudził oponki...
Ale to Twój model i szacun za wykon :-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-08-20 22:27  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Smocza lektyka, zaiste piękna w swej prostocie technicznej.
Kolego, Michał_R otrzymał ode mnie kiedyś plażowy piaseczek, zapytaj, może cokolwiek zostało i tym specyfikie po dodatkowym sproszkowaniu udekoruj spód i koła swojego modelu.
Będzie Pan zadowolony,

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
05-08-20 22:39  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK
 
05-08-20 23:32  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jak na prawdziwego Smoka przystało musisz mieć wiarę w moc swego ognia.
Jak nie dajesz rady to upier.... się białą czekoladą jak murzynek( bez rasistowskich podtekstów, a tylko w nawiązaniu do bajki o kolorach, że nikt nam nie powie, że białe jest białe)
Tak to było?
Jedź z tym hotelem jak z czarnym węglem, a jak nie czujesz alegorii to stuga zapytaj o T50.
Wierzę w Ciebie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-08-20 14:30  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Czyli wierzysz w smoki? Zuch! :-)
Gdybym chciał upiaszczyć koła to musiałbym całe, a wtedy musiałbym je odkleić, a nie będę ich odklejał, bo uważam, że nie ;-)
Może spróbuję następną razą.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
06-08-20 15:33  Odp: [G] AEC Dorchester (Świat z kartonu), brytyjska 2 dyw. panc., Libia, marzec 1941 r.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Niczego nie musisz odklejać, przepuść rozwodniony piasek/błotko przez jakikolwiek filtr, wlej wywar do spryskiwacza lub prymitywnego aero i spsikaj dół modelu. Zabieg powtórz do osiągnięcia żądanego wysycenia błotem.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024